Obowiązkowe szczepionki

Nie, nie usuwaj. To tylko stworzy wrażenie, że nigdy czegoś takiego nie powiedziała.

1 polubienie

Nie mówię że szczepionka na ospe nie zwalcza ospy… Albo że szczepionka zaraz po narodzinach też nie ma jakichś ważnych dla ochrony życia działań w sobie. Chodzi o to ze szczepionki pomagając na coś na co są, szkodzą w czym innym. Więc żadne wyniki na wykresach nie są argumentem dla kogoś kto jest negatywnie nastawiony do szczepień bo on to wie, wiem że szczepiac się na ospe chronie się przed ospa…

Same uogolnienia zero argumentow

Jakich argumentów… Ty masz swoje argumenty. Myślenia ci nie zmienię więc nie chcę mi się rozpisywać na temat tego co mogą zawierać szczepionki itp bo i tak pozostaniesz przy swoim zdaniu a mi nie zależy na tym żebyś przyznała mi tutaj racje

A czemu akurat to miałoby być najgorszą rzeczą, jaka może się komuś przytrafić? :wink:

Najgorsze jest stanie w miejscu.
Nauka gwarantuje pęd do wiedzy.

Ty chyba nie zdajesz sobie sprawy, ile wiedzy potrzeba do zrobienia pieczonego zająca… :wink:

Wiedzy trzeba do jego przyprawienia :wink:
Potrzeba matką wynalazków.

Ale co ty chcesz przyprawiać, jak nawet nie wspomniałeś skąd będziesz miał zająca… :wink:

1 polubienie

Wielu z głodu umarło nim ktos spadł na to jak zrobić dzidę.
Wielu pomarzło nim pierwszy janusz rozpalił ogień.

Wszystko było dobrze, rozwijało się siłą umysłu dopóki nie pojawiła się religia nakazująca prosić o szczęście zamiast o nie walczyć.

1 polubienie

Ta. Gdyby nie religie to dziś jeździlibyśmy flixbusem na księżyc za 30 złote :rofl:

Gdyby nie nauka to nie wiedziałbyś że jest coś takiego jak księżyc :wink:

1 polubienie

To ty robisz jakis konflikt pomiędzy nauka a religia. Nie ja

Religia za nauką nie przepada. Nauka odbiera elektorat religii. Pozbawia ją władzy i pieniędzy. W Polsce widać to bardzo wyraźnie.

Ty to może tak widzisz. Można pogodzić naukę z religia. Ten kto jest przeciwny religia uważa inaczej

…ale ty nie wiesz już, co zrobić żeby mieć pieczonego zająca. Tym razem się z tego nie podśmiewam, ja też nie wiem. Bo i po co, skoro wystarczy pójść do sklepu i sobie kupić zająca już podzielonego na porcje, a potem wstawić do piekarnika?

Więc taka jest twoja wiara: że ktoś inny to zrobi za ciebie i dla ciebie. Czym to się różni od lenistwa i chciwości? :wink:

Jedno z nielicznych zdań jakie zapamiętałem stąd na długo to gdy jeden użytkownik napisał, że gdy poznał matematykę fizykę i historię to przestał wierzyc czy jakoś tak… Dla mnie to pokazuje jego słabość… A chciał pokazać gdzie są ludzie wierzący… Nie udało się… Ale to nie wazne

Można ale wtedy religia straci.
Dżuma zabrała tyle istnień w europie właśnie przez religię. Ludzie widząc stosy zwłok zaczęli się modlić do boga i prosić go o zdjęcie kary.
A wystarczyło się umyć :wink:

Nie porównuj średniowiecza gdzie każdy wierzył w coś, więc nie byłbyś lepszy XD… Do czasów teraźniejszych gdzie kazdy ma internet

W średniowieczu ci którzy nie wierzyli ginęli na stosie. Przymus.

Internet - tutaj akurat religia dała radę. Nie ma lepszego narzędzia do propagowania ciemnoty.