Obrona Temidy

Nie zgadzam się. Tym razem to jest sprawa zasadnicza, a nie polityczna.

Hmm no tak, ale sądy nigdy takie nie były…
Ja nie mam nic do tego żeby sądy jednak takie były… Chodzi mi o to ze to sprawa polityczna… A opozycji nie popieram w ich żałosnych i haniebnych działaniach bo chcą tylko dostać się do koryta :rofl:

Ale tutaj nie o opozycję chodzi, tylko o to, żeby nie zrobiła się dyktatura rządzących (przecież PIS nie będzie rządził wiecznie). Tu chodzi o to, by ludzie byli wolni. By nie było, jak w stanie wojennym. Każdy chce żyć w wolnym kraju. :thinking:

4 polubienia

No i to już lepiej brzmi, jadnak opozycja w Polsce to mistrzowie zakłamania obłudy i hipokryzji którzy wykorzystują każdą sytuację do spraw politycznych i do odsunięcia pisu od władzy… A PiS daje im ku temu preteksty… Tusk wolał zostać “prezydentem” opozycji niedawno niż kandydować na prezydenta Polski bo sam wie że nie nadaje się na taki urząd… To nie jest chociażby marszałek Grodzki… On musi szczekać, i teraz robi to i nawołuje żeby ludzie wychodzili na ulicę… Kidawa takimi akcjami liczy na wzrost poparcia… Cała opozycja liczy na to że im więcej ludzi na ulicach tym większy odbiór tego w Europie i tym większe przekonanie w ludziach i w Unii że PiS nie może rządzić… W sumie w grudniu 2016 działo się podobnie tylko chyba coś im nie wyszło… Łatwo się nie podadzą… Ale zapewne krew ich zalewa na myśl że jeżeli nic nie będą robić to pis rządzić będzie długie 4 lata jesCze… Tr

A niech sobie rządzi ale pewnych rzeczy nikt nie powinien robić. Żaden rząd nie może podporządkowywać sobie sądów. Sądy zawsze były i powinny być niezawisłe. Tak jest w wolnych krajach. I to o tę niezawisłość sądów chodzi w protestach a nie o to, kto, kiedy i czym będzie rządził.

No to właśnie Ci tłumacze że NIE… XD :rofl: ludziom na protestach chodzi o sądy ale znowu połowa nie będzie potrafila powiedzieć w czym jest problem dokladnie, ważne że to protest przeciwko pis… A opozycja(politycy) ma w tym swój polityczny cel jak zawsze przecież…
I wiem jakie powinny być sądy ale to nie ma znaczenia w tym co pisze… Chodzi mi o opozycję i ich wykorzystywanie ludzi do swoich politycznych celów…

1 polubienie

samych siebie bronimy… a nie sądów…

5 polubień

Broniąc sądów bronimy siebie. Masz rację.

3 polubienia

Każda partia zawsze starała się wykorzystywać ludzi do swoich celów i przyznaję ci rację: niektórzy nie do końca wiedzą o co w tym proteście chodzi ale w tym akurat wypadku protest jest bardzo słuszny. Pomyśl o co w nim chodzi i przyznaj, że też wolałbyś, by protest odniósł skutek, bo tak byłoby dla Polski lepiej. Nie myśl przy tym o partiach czy wykorzystywaniu czy czymś w tym stylu. Tylko o tym czy sędziowie i prokuratorzy powinni być niezależni.

2 polubienia

A co myślisz o tym co napisał schetyna?
“… Każdy sędzia, który założy mundur PiS, będzie potępiony i rozliczony” xd

1 polubienie

Sędzia powinien swoją pracę wykonywać “bezmundurowo”. Powinien sądzić bezstronnie, niezależnie od tego do jakiej partii oskarżony należy.
No, nie wiem jak Ty, ale ja już jestem okropnie senna. “Robię rząd i idę stąd” :wink:

3 polubienia

Wszystkiego bym się spodziewała, tylko nie tego. Przeczytajcie, to bardzo króciutkie jest

Jaki rząd, taka opozycja.

2 polubienia

Na pocieszenie wklejam fajną ciekawostkę wcale nie polityczną.

2 polubienia

Bardzo dziękuję. Postaram się dowiedzieć czegoś więcej, niż jest w materiale. Zayebista sprawa. :blush:

2 polubienia

Gdyby jednak wszyscy byli obecni,ci z pis takze [bo nie bylo 32] to wynik byłby taki sam…

1 polubienie

Zaraz nasz harmonijny kolega napisze, ze to prototypy jego miast :roll_eyes::laughing:
A swoja droga chcialabym poznac archeologa, ktory uzna, ze ludzie kiedys cos zbudowali czy zrobili niekoniecznie w celach kultowych, ale zeby im na glowy nie cieklo i mieli w czym jedzenie zrobic?

1 polubienie

Tu nie chodzi o obecność posłów PiS. To nie oni gardłują przeciw ustawie. Oni sobie poparcie zapewnili. A że tylko przy 204 głosujących? To co z tego? Przecież nie związali w domach opozycji… Można było przy dobrej woli ze strony opozycji odsunąć wszystko w czasie i przy odrobinie szczęścia i nieobecności kilku z PiS wyjebbać ustawę do kubła. Kilku z PiS nie ma, bo są ministrami, vice itp., itd. To pokazało tylko jak należy traktować tę opozycję. Wziąć za mordę i wypieprzyć. Tak postąpiliby z nimi za nieobecność, w każdej normalnej firmie, gdyby chodziło o sprawy dla tej firmy ważne. Wygonić ludzi z domu, “idźcie protestować” (nawet tu chyba jakiś ciołek się znalazł), nadrukować goowna, jaki to PiS zły, a samemu spać do południa. To jest koorewskie chamstwo. I jeszcze bezczelnie namawiać ludzi. A później jeden, jedna z drugim wyślą do swoich klubów usprawiedliwienia. I się będą usprawiedliwiać przed sobą. Przed sobą to oni majtki mogą sobie ściągać, a co powiedzą bydłu, które wczoraj wypchnęli na ulicę (bydłu powinno być w cudzysłowie bo tak ich potraktowali)?
A ja myślałem, że w tej kadencji chociaż zakłady bukmacherskie będę mógł obstawiać, czy PiS przy niewielkiej przewadze da radę przepychać ustawy. Widzę, że i do 15 spać mogą. Dupozycja jest niegroźna :).

1 polubienie

Powiem szczerze, że sam się zastanawiam, czy opozycja na pewno nadaje się do rządzenia :wink:
Chociaż gdyby zablokowali, to po prostu metodą na Witek głosowanie można byłoby powtórzyć, gdy już byłaby odpowiednia ilość PISowców :wink:

3 polubienia

Pod pałacem Kultury siedzi dwóch meneli.
Walą detkę aż milo.Nagle w pałac wchrzandolił się lotniarz i spadł był nieboże.
Przed kolejnym polaniem jeden menel do drugiego powiedział:cóż jaki kraj tacy terroryści. :upside_down_face: :wink:

4 polubienia