Obrona Temidy

A Ty? Bronisz dzisiaj sądów?

1 polubienie

Jestem przerażona tym, co się dzieje. Ja tak nie chcę :shushing_face:

2 polubienia

z tymi sadami to sie PiS niezle zapetlil.
to jest podcinanie galezi, na ktorej sie siedzi,
z dwoch powodow? nie mozna byc sedzia we wlasnej sprawie (w przeciwienstwie do adwokatow i prokuratorow sedzia ma tylko jedno zadanie) a drugi? wyslanie niedouczonych magistrow na stare sedziowskie wygi (z ukladami lub bez to juz sprawa wtorna) moze sie skonczyc jak to mawial nijaki klasyk Jaki ? Hakatumba panie i do tego powieszenie prokuratora generalnego za poslednie Ziobro :slight_smile:

2 polubienia

Sądów nie bronię, bo prawo i sądy trzeba głęboko zreformować. I to ostatnie słowo jest kluczem. Zreformować, a nie uzalezniać od rządu.

5 polubień

Tak włąśnie wróciliśmy z Młodym spod Sejmu. Stał koło nas senator Brejza z żona, a obok przeciskała się do przodu nasza przyszła pani Prezydent.
To co proponuje PiS to sowietyzacja sądów!

7 polubień

Sądów bronić nie będę. Wymagają gruntownej reformy. Proste sprawy trwają lata. Tam nie liczy się człowiek i jego krzywda.
Czepiać można się natomiast sposobu w jaki władza te zmiany chce przeprowadzać.

3 polubienia

Nie sposobu. Celu, tych zmian, celu…

3 polubienia

i co z tych zmian wyniknie?
reforme to trzeba zaczac od dokladnego przeanalizowania kodeksow na podstawie ktorych orzekaja sedziowie - a to niestety zajecie nie na jedna kadencje i malo widowiskowe.

2 polubienia

Nie o widowisko tym razem chodzi. Sprawa jest o wiele poważniejsza.

1 polubienie

Głupotą jest dla mnie zatrudnienie w TK Piotrowicza. Nie rozumiem tej decyzji. Co do dyscyplinowania sędziów to mam mieszane uczucia. Trudno tu o złoty środek. Kolesie nie mogą oceniać kolesi ale jednocześnie władza nie powinna wywierać na sędziów presji.

2 polubienia

Więc zacząć trzeba od procedur prawnych. Takich uniemożliwiajacych maniupulacje prawem.

2 polubienia

A opozycja nie broni sądów tylko walczy o pozbycie się pisu i przejcie władzy. Stąd te manify. To jedyny duży bat na PiS który wyszedł za granicę. Jest jeszcze klimat ale to nie jest aż takie ważne.

1 polubienie

ja wiem - w tej chwili jesli zmiany proponowane przez PiS przejda mozemy zapomniec o niezawislych sadach (tak jak po powolaniu Ziobry jako ministra na prokuratora generalnego juz nawet o sladowej niezawislosci prokuratury mowic sie nie da) i do tego dokladajac stan obecny czyli praktycznie sprowadzone do roli marionetek TK, TS i SN wchodzimy w etap dyktatury i to takiej, ze sam diabel sie w tym wytworzonym burdelu nie polapie.
ale ludzie patrza przede wszystkim na to co najblizej - absurdalne wyroki, premier zajmujacy sie pie.dolami - czy pieszy na pasach to ma miec pierwszenstwo i czy w korku trzeba jechac na suwak czy zdrowy rozsadek?
bo cos mi sie wydaje, ze moze odwaga staniala to ow rozsadek staje sie towarem deficytowym.

2 polubienia

Fakt, ciężko to ogarnąć.

2 polubienia

Decyzji prezesa się nie kontestuje! :stuck_out_tongue:

Dyscyplinowanie sędziów, to łamanie konstytucji. Sędziowie muszą być niezawiśli, po to jest potrzebny im immunitet (o jego zakresie warto podyskutować) i niezależność od władzy wykonawczej i ustawodawczej.

3 polubienia

Oczywiście, że opozycja chce odsunąć PiS od władzy… Jednak to nie jedyny powód popierania sędziów w manifestacjach.

2 polubienia

:rofl::rofl::rofl: :roll_eyes::zipper_mouth_face::no_mouth:
To na takich spedach na serio nie płacą za uczestnictwo? Xd

Ja też jestem przerażony tym co robi opozycja… Jeszcze dojdzie do tego majdanu xd

1 polubienie

Przecież im nie chodzi o naprawę, tylko o przejęcie sądownictwa.

2 polubienia

Oj, Ty krokodylu jeden. Specjalnie tak piszesz, żeby się podroczyć.Widzisz - to jest tak, że w wolnym kraju sądy powinny być niezawisłe. Nie może być tak, że ktoś wpływa w jakikolwiek, choćby minimalny sposób na decyzje sędziów. :sweat_smile:

4 polubienia