Och Jurku, Jak będą chcieli, to ci zabiorą wszystko, bo powiedzą, że one

No to teraz poprosimy jakieś dowody na te jego krętactwa. Ale twarde - wyroki sądu, wyniki kontroli, itp. a nie tzw, opinie publiczną.

1 polubienie

jak byl kretaczem to bylby szefem bananowej republiki

ludziom mozna duzo wmowic
nawet to, ze biale jest biale a czarne czarne :wink:

Sprawozdanie finansowe za 2012 rok

7). Liczba osób zatrudnionych w Fundacji na dzień 31.12.2012
a)

  • pracownicy działu medycznego 3 osoby
  • pracownicy zatrudnieni przy programach medycznych: 9 osób
    -pracownicy działu administracyjno-biurowego 20 osób
    b)
    Łączna kwota wypłaconych wynagrodzeń brutto :
    -z tytułu umów o pracę 1.515.220,91
    w tym:
    pracownikom 1.349.064,49
    członkom zarządu 166.156,42*
    (*pozycja zawiera wynagrodzenie za pracę w charakterze dyrektora ds. medycznych i administracyjnych)
    A mówił że z fundacji dla siebie nie bierze nic…

zawracasz glowe - on tez musi jesc
ile? tez tak bys chcial?
podatkow to nikt nie lubi placic

Niech je niech bierze ale nazwałam go krętaczem bo twierdzi że nic z tego nie ma.

Jak to nic? TO chyba normalne że Zarząd dostaje wynagrodzenie?
Policzmy - przy 32 osobach w firmie fundusz płac Zarządu (2 osoby) to 1/8 wydatków kadrowych, czyli po 1/16 na osobę. Wynika z tego, że zarząd zarabia zaledwie dwa razy więcej niż szeregowi pracownicy, faktycznie - “kolosalna” różnica. :slight_smile:

Ale zarabia a nie jak twierdzi pracuje dla idei. I tylko o to chodzi.

Nigdy nie słyszałem, by tak powiedział. Może i powiedział.

Ale pobieranie wynagrodzenia w sposób zgodny z prawem to, przecież nie jest krętactwo.
Za darmo, to boli gardło.

A członków zarządu jest 3 w fundacji…

Opowiadanie że się nie pobiera wynagrodzenia i pobieranie go jest krętactwem. Ale racja wielu z posłów i senatorów PIS robi podobnie. I jeszcze raz powtarzam głupie by było pracowanie za darmochę i pensja się należy ale po co wtedy mówić że się za darmochę robi?

Czyli dysproporcja jest jeszcze mniejsza

A rozumiesz co napisałam? Gość twierdzi że nie bierze z fundacji ani grosika a jednak dostaje całkiem fajną pensyjkę. I to jest karygodne. Nie to że dostaje cokolwiek. Dodatkowo nie wiemy czy nie ma umowy o dzieło w fundacji, bo bycie członkiem zarządu nie wyklucza umowy o dzieło.

Nie dotarło do mnie, żeby tak mówił, za to wiele razy słyszałem, że publicznie oznajmiał, że pobiera wypłatę z fundacji, jako prezes.
A porównywanie Owsiaka z aktualnym rządem jest silnie niezasadne.

1 polubienie

Ale on nie zawsze jest prezesem. Na przestrzeni lat zmieniali się.

Ze znudzą księgowa kreatywną na emeryturze chcesz sie kłócić?

Ale zdezaktualizowaną już wielokrotnie :grinning:

Bujaj sie Fela

Z samej fundacji Owsiak nie pobiera nawet złotówki za dojazdy. “Jako prezes zarządu Fundacji WOŚP, w swojej 27-letniej pracy w tym charakterze, ani ja, ani nikt z zarządu (4 osoby razem ze mną) nigdy nie otrzymał nawet złotówki z tytułu pełnienia tej funkcji. Wynagrodzenie zarządu jest zwyczajowo praktykowane w innych fundacjach i nie jest niczym nagannym, ale my od początku z tego zrezygnowaliśmy i nie przewidujemy, aby za tzw. posiedzenia, decyzje i za ponoszenie odpowiedzialności pobierać jakiekolwiek wynagrodzenie. Tę pracę czynimy w pełni zaangażowania i całkowicie społecznie.” – podkreśla Owsiak.

No na pewno nie znasz obecnego prawa fiskalnego w polszy bo z tym mają problem działające aktywnie księgowe.