Od czego pochodzi nazwa ulicy przy której mieszkasz?

Nie musicie podawać konkretnej nazwy ale tylko jej typ (od nazwiska, nazwy geograficznej, topograficznej, rośliny, zwierzęcia, zawodu, czy innej kategorii)
Moja jest od nazwy wyspy

Dobrze że nie mieszkam w Pradze:

obraz

7 polubień

Ja lepiej.
Nazwa mojej ulicy ma związek z pewną partią polityczną, utworzoną w styczniu 2001 r. :grin:

3 polubienia

A to ciekawe! Plaftformerska?

1 polubienie

Nooooo.

1 polubienie

w Lodzi od pojezierza, obecnie to nazwa wyspy,
image
zreszta jak troche nos z domu wystawie to ja widze.

3 polubienia

A ta ulica ze zdjęcia na początku faktycznie taka wąska, że nazwa adekwatna :slight_smile:

2 polubienia

prawie jak w Toledo, tylko domy jakby nowsze…

2 polubienia

A to druga nazwa ulicy mojego mieszkania.

20210206_221024

2 polubienia

Funkcja polityczno -urzędnicza przed nazwiskiem.

4 polubienia

Pisales wczoraj, ze jakis zasluzony dla narodu :grin:

2 polubienia

Pojęcia nie mam, kto zacz, ale skoro ma swą ulicę, to musiał się jakoś zasłużyć…

3 polubienia

Urodziłem się przy ulicy miastowej.
Potem mieszkałem przy nazwiskowej - pisarz, librecista.
Teraz mieszkam dla odmiany przy ulicy nazwiskowej - działacz ludowy.

4 polubienia

Mieszkalem w Poznaniu przy Skrytej.Jeden zygzak i 14 bram…Ja pod 7…Angole mowia,“close”…No bo faktycznie,bez wyjscia…
Ja mialem wyjscie i to wspaniałe…Na boisko…Najlepsze chyba w okolicy,cos miedzy pilka nozną a reczną…Tylko siatek szkoly nie chcialy zawiesic…

2 polubienia

Od nazwiska.

2 polubienia

Chyba od nazwiska. Wiekszosc ulic pochodzi tu od nazwisk starych rodzin, ktore mieszkaja w miescie od ponad 150 lat. Z naszą ulicą łączy się Costin Street, nazwana od nazwiska prapraprapradziadka mojego faceta :stuck_out_tongue:

4 polubienia

Moja od nazwy czynności. Ale przedłużeniem -od nazwy drzew które tu rosły wzdłuż ulic…obu ulic… (aż dziwne ze to juz inna ulica, osoby obce nawet nie zauważają ze zmieniła się nazwa…kiedys to byla jedna ulica potem ktos zmienil )

Pytanie o nazwę ulicy juz było na pytamy. Pamiętam bo to było pierwsze pytanie na które odpowiedziałam i przez które trafilam (z głównej WP) na stare forum.

6 polubień

Czyli tak bardziej “domowo”?

Od nazwiska pisarza.

3 polubienia

U mnie cały PRL to była ulica zasłużonego dla komunistów generała. Dziś jest też generała… z tym że jakiś prawidłowy, choć kompletnie mi nieznany. A przed wojną było dumnie, bo to była ulica ku czci Księcia w bardzo militarnym państwie.
Pewnie dlatego, od natłoku akcentów militarnych, jestem całkowitym pacyfistą :stuck_out_tongue:

4 polubienia

Od nazwiska,a w Polsce od kościoła.

2 polubienia