Odtwarzacz płyt CD zaciął się, jak wyciągnać teraz płytę?

U mnie biblioteki są już otwarte.

Laptopy mają dziurki obok guzika otwierającego odtwarzacz. Użyj agrafki.

1 polubienie

A co to jest- biblioteki? :thinking:

2 polubienia

A to nie lepiej CD-RW? Kasujesz i zapisujesz od nowa.

Wszystko jest ważne.

1 polubienie

W odtwarzaczu wszystko jest możliwe - od uderzenia, wtedy zmienia się optyka promienia lasera która odczytuje z błędami lub nie odczytuje wcale gdy jest poza zasięgiem tolerancji błędu, lub sam laser jest zabrudzony / zatłuszczony /, mechanika także nie jest wieczna jeśli nie bedzie przeglądów - smarowanie prowadnicy głowicy lasera - nie przesmarowane nie jedzie do znikąd, taki smar ma prawo odparować po kilku latach, i prowadnica stoi w miejscu. Hm warsztat / serwis to tylko wymieniacze paneli, a nie naprawa jak kiedyś, dziś to łatwizna dla cwaniaka. Kto by się bawił w przemycie czy nowe przesmarowanie ruchomych części

A stacjonarne kompy też gdzieś jakieś dziurki mają? poszukam czegoś cieńszego,

1 polubienie

A skąd zapisze skoro skasuje, a jak to jedyne dane tylko na tej płytce a nie w np. komputerze czy pendriwie

1 polubienie

Mają. Mój stary PC z 2006 miał taką dziurkę. Spinacz, agrafka, igła.

1 polubienie

hehe ja też śmigam na takim zaraz poszukam…

2 polubienia

Już ci pisałem, skoro to laptop to się uda kieszeń otworzyć, wystarczy obserwować kieszeń, gdy w otworek wsuniesz agrafkę czy spinacz, jednak potrzeba co nieco siły - byle nie za mocno

O kurła. Ja juz go nie używam. Działa ale procek już nie wyrabia. Muł.

1 polubienie

80 % firmowych posiada takie awaryjne wysunięcie kieszeni

1 polubienie

Muł nie muł, najzwyczajniej zawalony nieużywanymi programami czy grami, dlatego zwalnia procesy. Nieużywane się usuwa, a i system się czyści z cyfrowych śmieci. Polecam C.Cleaner

Właśnie nie. Nawet internet zamula. Stary windows XP. Brak aktualizacji od lat.

1 polubienie

Wgraj WIN 7 i będzie super, aktualizacje można sobie sciągnąć - programów nie brakuje

Ale procek już nie daje rady z obecnymi aplikacjami. Nic w nim nie było wymieniane nigdy. Jedynie napęd. Najgorzej jest na YT. Stop klatka i wentylator wyje.

Procesor też można podmienić na nowszy, podobnie zmienić dysk na SSD z np. ATA, podobnie z pamięciami - można dołożyć, komputer odżyje w oczach, ludzie nie takie rzeczy robią. Przeglądarka systemowa IE też nie jest szybka, bardziej już Firefox czy Opera się nada, kilka takich dziadków starszych niż twój pracuje u ludzi - starszych niż ty

Wentylator / Zasilacz się czyści z kurzu i delikatnie smaruje łożysko - nie ma prawa wyć i się grzać, nie tylko ten. Skoro nie było przeglądu to nie dziwi mnie że chodzi jak wlaściciel

A to może zapytam o mój bardziej aktualny problem. Mam starego laptopa Lenovo Y550. Od dawna mam taki problem że czasem się zawiesi całkowicie. Zamrozi się.
A innym razem na chwilę matryca się wyłączy. Kiedyś kombinowałem ze sterownikami do grafiki ale to nie pomagało.
Ile może kosztować naprawa matrycy bo to chyba to prawda?

Ogólnie sprzęt działa dobrze.

Chyba chodzi o czytelnie ?

2 polubienia