Odtwarzacz płyt CD zaciął się, jak wyciągnać teraz płytę?

Najstarszy u mnie to ok 10 lat i na tym najlepiej mi się pracuje, kolejny 0 1/2 mlodszy jest jako awaryjny, kolejny to 3 letni z WIN 10 biurkowy nigdy nie używany

1 polubienie

Podejrzewam też procek. Wszystko zintegrowane :confused:
Zauważam duże jego zużycie przy odpalaniu wielu kart w przeglądarce i przełączaniu ich. Zużycie wtedy mocno skacze. Z początku była na nim vista. Potem dałem 7 a teraz mam 10.

W szpitalach też dają badania - wyniki na CD, niemniej i na płycie można wirusa przenieść z komputera i zapisać

Nic w tym złego, odtwarzacz to odtwarzacz, po co sobie zagracać mieszkanie kolejnym meblem, jak jest w komputerze, podobnie z kinem domowym

Wymiana procesora na nowszy model wielowątkowy + lepsze chłodzenie z nową pastą i po problemie

Ile to może kosztować?

1 polubienie

Zależy jaki jest obecnie wmontowany i założyć nowy pod identyczną podstawkę. Koszty to rożnie i zależy czy nowy lub używany - dużo młodzieży wymienia sprawne procesory już na wyrost - często nie wykorzystują 50 % jego możliwości, no ale muszą mieć. Procesor to po karcie graficznej drogi podzespół, nie kupujesz go co rok a najwcześniej co kilka lat - średnio co 5 lat firmy coś udoskonalają. Używane na OLX są w granicy ok 500 / 700 zł, a nowe to ok 800 - 1200. Jednak jak karta graficzna to jedynie nowa, a nie używka po koparce kryptowalut podkręcana, gdzie każdy się tłumaczy że nie była kopana a potem nie uznają reklamacji. Pamięci to w granicy ok 250 zł - im nowsza tym tańsza, Na Allegro chyba podobnie

To już chyba lepiej kupić nowy komp.
W takim starym laptopie na samym procku sie nie skończy.

1 polubienie

Zintegrowana może być karta dźwiękowa czy sieciowa do internetu abo wejścia np. USB, tyle że i to można bezpiecznie obejść, jeśli płyta główna ma wolne podstawki

Ja używam laptopa tylko do internetu, office, spotify i zdjęć. Takie można już kupić za tysiaka :stuck_out_tongue:

1 polubienie

2 polubienia

Mialem na mysli zwykly odtwarzacz cd.

1 polubienie

Nie zauważyłam, biblioteki to już przeżytek teraz to tylko e-booki podobno czy jakoś tak…

1 polubienie

Podejrzewam że oprogramowanie ma namieszane w sterownikach, albo coś działa albo nie, nie może być pośredniej opcji jeśli sterowniki są sprawne / wlaściwe. Można przywrócić system do pierwotnej wersji jeśli jest kopia systemu, lub przywrocić system do konkretnej daty sprzed zauważonych problemów. Inaczej to postawić system od nowa jeśli nie ma ukrytej partycji systemowej Recovery

Na odleglość trudno coś doradzić, bo w sumie na jedno wyjdzie - po wymianie procesora i ewentualnie dołożeniu pamięci RAM nadal to jest nowy komputer, kwestia gustu. Kilkanaście stuningowanych komputerów jest używanych w DPS i prywatnie po ludziach emerytach, są zadowoleni, to takie dary bo ludziom ciężko z żalem cokolwiek wywalić do śmietnika, to się daje w ramach wolnego czasu komputerom drugie życie, ale tylko tym gdzie jeszcze można - kilka było nawet nowszych niż mój dziadek

Przecież sobie żartowałam :stuck_out_tongue_winking_eye:

1 polubienie

@kaziu, pisałam o najstarszym pendriv-e :wink:
Mimo iż mam lapka Win 10 ( do niedawna także Win 7), najchętniej korzystam z telefonu.

1 polubienie

@humoreska udało ci się???

1 polubienie

W tym modelu powodem awarii był chip od karty graficznej - jeśli wiesz co to lutownica hotair to możesz sobie spróbować naprawić.