Oglądacie Eurowizję?

Jakie to oczywiste… Wygrala Ukraina przez swoją aktualną sytuacje XD
Zalosne… oczywiscie nie ogladalem, tylko teraz sprawdzilem info xd

2 polubienia

Nie tylko wojna musi sie skonczyc, ale to Ukraina musi ją wygrac… przejmujac w dodatku wszystkie teretoria zajete przez Rosje… Ktos uwaza t9 w ogole za mozliwe?

5 polubień

Jest możliwe, ale kto po tym posprząta?
I ile bedzie trwalo?
Zachod tez nie ma nieskomczonej ilosci starszego sprzetu do wyslania na poligon zwany Ukrainą.
I ciagle jest kwestia zachowania sie Chin i Indii - to mocarstwa atomowe i ponad 2,5 miliarda ludzi. Dodajac Japonię i jej mozliwosci techniczne? Chinczycy na razie się zapetlili z covidem (u nich przyznanie się do błędu to utrata twarzy, ale zwykle pragmatyzm po czasie wygrywa).

3 polubienia

Pełna wygrana jest niemożliwa. Rosja zabierze sobie jakieś wschodnie obwody.
Co prawda zełenski twierdzi że w czerwcu Ukraińska armia zacznie kontrofensywę i że będą chcieli nawet Krym odzyskać ale ja bym takim optymistą nie był. Szkoda życia i kolejnych zniszczeń.

2 polubienia

Ja uważam, że to możliwe.

Eurowizja zawsze kierowała się swoimi prawami. To bardzo polityczny festiwal. Zresztą, jak napisałem powyżej, zupełnie mnie nie interesuje.

5 polubień

Jest możliwa, a nawet wysoce prawdopodobna.

3 polubienia

Nie oglądałem i nic nie straciłem, czytając komentarze w sieci - Ukraińcy głosowali za polską, chyba za dach nad głową

2 polubienia

Niekoniecznie.
Tam nastopilo dziwne zjawisko - jury zignorowalo Polaka, a publicznosc dała max. punktów.
Ale czy to ważne? Od dziesiecioleci to festiwal wydmuszka. Reanimowanie nieboszczyka jaką stala się ta formuła.

4 polubienia

A jak ruskie zaczną zapiera*c w magazyny z bronią na zachodzie, w kolej i transporty NATO? Szojgu już to kiedyś zapowiadał. Muszą wiedzieć którędy przechodzi broń.

Szykuje się długa wojna pozycyjna. Pełzająca.

2 polubienia

Kazde uderzenie w terytoria NATO czy ANZUS to rozpetanie III swiatowej.
I wolna ręka dla Chin (Tajwan), Japonii i obu Korei.
Może się okazac, ze tu nie Europa najwazniejsza.
Szojgu to mam wrażenie, ze ma wszystkich za idiotów wierzacych w każde slowo naczalstwa.

2 polubienia

I Chiny, i Japonia mają swe porachunki z kacapami, oj mają…

5 polubień

A Indie z Pakistanem.
A potem juz nie bedzie co zbierać.

3 polubienia

W tym festiwalu muzyka liczy się najmniej. Najpierw polityka i sympatie. A nas nikt nie lubi. Potem szoł - czyli im wiekszy cudak tyk lepiej. A ogolnie nuuuudy.

4 polubienia

Nazwali pociąg na trasie z Iwanofrankowska do Kijowa Stefania Ekspres…kiedy będzie wjeżdżał na te stacje będzie witany tą piosenką. … dobrze życzę tym ludziom, ale ta piosenka jest trudna do słuchania

2 polubienia

Eurowizja to kicz, więc trochę o wojnie, czemu nie.
Ukraina może nawet przerwać ponownie ten korytarz łączący Krym z Rosją.
Poza tym gdzieś na froncie donieckim rosjanie ponieśli duże straty.
I jak się okazuje ten cały front rosyjski słabnie od strony Donbasu.
Lecz codzienne walki to chleb powszechny, dlatego wojna sobie potrwa.
Od Charkowa też zepchnięto front rosyjki, i tak cały czas coś, codziennie się zyskuje.
W między czasie Putin umrze na raka, i kto wie może zostanie wymuszony pokój przez cały świat… To taka mała nadzieja.

Posłuchałem sobie kanału Wolki o Wojnie, i znów zmądrzałem.

3 polubienia

Z przepisów Eurowizji wynika, ze organizacją w tym przypadku zjmuja sie kraje Wielkiej Piątki.
Pierwszym kandydaten jest GB pozniej Hiszpania a dalej to nie wiem (Francja, Wlochy, Niemcy), ale to ustalane jest wg wysokosci skladek placonych w Europejskiej Unii Nadawców.
Tak, ze Kurski pewnie bedzie musial obejsc się smakiem w razie czego.

2 polubienia

Że dziwne głosowanie to fakt, niemniej było równolegle identyczne głosowanie awaryjne w innym niezależnym systemie, do porównania od którego momentu głosy się rozjeżdżały / niezgadzały z arkuszem porównawczym testowym bez zmian / i tak wykreślono sędziów z 6 państw, co było zapisane w regulaminie. /. Siłą rzeczy przez to głosy Polaka odpadły. Prawdopodobnie atak ruskich chakerów. Sprawę bada policja. Żyri komisyjnie i regulaminowo musiało tak postąpić, niemniej sędziowie już mieli swoich faworytów z początkowych prób przed konkursem. Polak był na 2 - 3 miejscu z przesłuchań

A tam, trafisz.
Ja sie pytam kto liczyl głosy :joy_cat::joy_cat::joy_cat:
A w ogóle to nigdy nie bylo takiego cyrku jak w tym roku. Smierdzi ustawką.

1 polubienie

podaj autora, Jestem fanką Chmielewskiej i jej poczucia humoru :slight_smile:

I tego im życzę!

8 polubień