Oszczędzacie? Zmniejszacie koszta?

Ludzie różnie oszczędzają, Np w tej klinice zaoszczędzono na fotelu, wystarczy go trochę inaczej ustawić. A Wy zmniejszacie koszta, gdy się da?

4 polubienia

J zmnjszm kszt psz tlk spłgłskm

3 polubienia

Oszczędzasz czas i klawiaturę, brawo! :rofl::rofl::rofl:

1 polubienie

Tł mm czrn n bł tk jk wkszśc

2 polubienia

Możesz sobie zmienić w profilu. :stuck_out_tongue: Chyba, że nikt Cię nie przekona, że białe jest białe, a czarne jest czarne. :wink:

1 polubienie

Żartujesz?
Wiesz na jakie pierdoły przewaliłem premię? :smiley:
Ostanio tu nie zaglądałem bo oprócz ciuchów przyszły zabawki elektroniczne którymi się bawię…
Np. słuchawki bluetooth…grają może tak sobie (dla mnie ciut za mocno podbity bas, chyba muszę kupować sprzęt bardziej pro w nich podobno ważny jest środek i góra, a bas jest dość lichy) ale ich dodatkowe funkcje - zdejmuję ze smoczego łaba to pauzują film lub muzykę, zakładam to po chwili startują ponownie… potrafią zmienić utwór, zrobić ciszej lub głośniej, albo pauzę… nawet telefon odbiorą…z asystenta googla potrafią skorzystać i wszystkich jego funkcji… tylko dziewic nie potrafią chyba lokalizować :wink:

3 polubienia

Moim zdaniem niektóre oszczędności przyniosły skutek odwrotny:

  • LED-y są niby energooszczędne, ale jest ich więcej niż żarówek,
  • Ekrany LCD są niby energooszczędne, ale są wielokrotnie większe od ekranów CRT,
  • Ocieplono ściany, żeby zmniejszyć koszta ogrzewania, ale chwile później powiększono okna, więc teraz oknami ucieka ciepło.

A czy pieniądze nie działają podobnie? Niższe ceny powodują, że ludzie kupują więcej.

Kilka dni temu z ciekawości policzyłem, ile kosztuje picie kawy 2 razy dziennie przez rok. Zaokrągliłem szklankę do 2 złotych. Sama kawa prawdopodobnie kosztuje około 1 zł, ale trzeba jeszcze dodać mleko, gaz/prąd, niektórzy jeszcze słodzą i czasami kawę pija się z jakimś ciastem/ciastkiem. Więc spokojnie można zaokrąglić jedną szklankę do 2 złotych. Tak więc kawa kosztuje ok. 1440 złotych rocznie. Postanowiłem ograniczyć i cieszy mnie, że przynajmniej nie palę papierosów :innocent:

Po tych wyliczeniach bardziej wiarygodna stała się dla mnie informacja, że rzekomo przeciętna rodzina marnuje ok. 2500 zł jedzenia rocznie :frowning:

3 polubienia

Gdy rzuciłem palenie to sobie planowałem na co ta kasa pójdzie (u nas paczka 25 sztuk około $10 była wtedy). Nigdy tej kasy nie zauważyłem :rofl::rofl:

3 polubienia

Jeśli paliłeś dwie paczki dziennie, to rocznie oszczędzasz $7200.

no i znowu lapka oplulam…

2 polubienia

Bo ja wiem?
Niby sie staram ale w koncu i tak zawsze dochodze do wniosku ze na tanioche mnie nie stać…
Jedno co mam zaszczepione od dzieciństwa to oszczedność energii.Zawsze gasze światlo,nawet za innymi :innocent:

4 polubienia

20 lat wstecz oglądąłem film dokumentalny o nietypowych domach.
W UK wtedy przepisy dotyczące nowo budowanych domów kazały spełnić normę izolacji domu jako całości.
Inwestor chcaiął mieć cała scianę we szkle. Skutek przepisów był taki iż dach i ściany bez okien (dom w zboczu, 3 ściany zewnętrzne bez okien, pod ziemią ta z oknami cała nad ziemią) miały 80 cm izolacji. By spełnić normy…

Polak nie uczy się…

Tak samo drewno.Wg naszych przepisów nie da się wybudować chałupy z bala. Musialby mieć 60 czy 70 cm grubości.
Norma nie uwzględnia nietypowej charakterystyki cieplnej drewna (dotknijcie przy -20 stopniach metalu, plastiku, betonu i drewna to zrozumiecie o co chodzi).
W praktyce w skandynawii 20-22 cm drewna (ściana) nie wymaga już żadnej izolacji cieplnej. U nas (łagodniejszy klimat) trzeba budować domek weekendowy/rekreacyjny (nie ma norm izolacji) i sobie w nim mieszkać… Wada? VAT 23 % a nie 7% :crazy_face:

Zobacz jakie LEDy zalecają.
Chciałem sobie kupić.
Wyszło mi że 60 cali muszę mieć. Zrezygnowałem.
Ogłądam filmy na 24 calowym monitorze

Tu się nie zgodzę.
Obecnie 1 W LED to ok. 7-9 W żarówki.
Domy z żarówkami były jak smocze jamy…ciemne, ponure :wink:
Obecnie jest jasno, wesoło…chce się żyć…
Tam gdzie kiedyś było 150 W w żarówkach jest 30-50 W w LEDach, i jest 3-4 x jaśniej…

1 polubienie

Paliłem około 20 dziennie, więc aż tyle to nie, ale na wylot na tydzień na Kubę powinno starczyć. Może gdybym co tydzień wrzucał do słoika niewydane, to bym coś zauważył…

3 polubienia

@Szczery_do_BULU
Dziś rozmawiałem z 25 letnim kolegą.
Powiedziałem że szkoda kasy na fajki, on pali.
I odpowiedział mi : " Na coś kasę trzeba wydawać, nie?"

2 polubienia

z tymi dziewicami to musisz poczekac, moze w koncu zaczna je czipowac jako gatunek na wymarciu i bedzie latwiej znalezc? tylko trzeba rozne czipy bo jak trafisz na dziewice konsystorska to marny Twoj los @SMOK.Maciej

1 polubienie

O jakie zalecenia chodzi? Nie jestem w temacie.

Jak tak dalej pójdzie, to niedługo będą mówić nam, jak mamy żyć… a nie, to już od dawna tak jest xD

1 polubienie

Typowa wielospecjalistyczna przychodnia. Zapewne niepubliczna.
To logo to chłopek z pistoletem? Ja pier*ę.

1 polubienie

kochany, na wspolczesnej sztuce sie nie znasz, to symbol dziecka na tle zeba trzonowego - chyba mleczaka, bo korzenia nie ma :wink:
na kacu chyba to logo projektowali

2 polubienia

I już dzieciom cytologie robią?
Może krzywe zęby = niepłodność?

1 polubienie

zestawienie idiotyczne to fakt, ale wiele aparatow diagnostycznych takich jak rentgen, ultrasonograf czy komputer diagnostyczny z odpowiednim oprgramowaniem moze sluzyc w obu specjalizacjach - a to jest oszczednosc.

1 polubienie