Paleta, jak zapakować?

Muszę odesłać kuchenkę gazową. Firma kurierska chce na palecie. Jak zamocować kuchenkę do palety? :thinking:

1 polubienie

Mocno ściągnij folią.

1 polubienie

Możesz też zrobić z tektury kątowniki co by nie poobijać.

2 polubienia

uzyc folii do pakowania i dla pewnosci wzmocnic szeroka tasma klejaca.
mozesz jesli masz skad wziac zabezpieczyc kuchenke najpierw tektura z kartonow

3 polubienia

Pierwszy udzieliłem dobrej rady
:beer:

2 polubienia

no i dobrze.
przynajmniej kolezanka ma dwa zrodla wiedzy, ktore sie nie wykluczaja.

2 polubienia

streth

1 polubienie

Dlaczego odsyłas?

Najprościej obandować taśmą plastykową spinaną metalową klamrą / bardzo mocna. Często zakłady lub hurtownie robiące wysyłki jej używają i można się dogadać przy pożyczeniu / lub zawieść do nich i zrobią to sami, są też linki gumowe z chaczykami do spinania np bagaży na przyczepki, potem można przeładować np na przyczepkę i podrzucić do kuriera, jest też folia strecz do pakowania. Palety hm z reguły biorą sobie sklepy, i towar / pralka / idzie bez palety rozpakowana na stoisko lub do klienta. Można dać dorobić u stolarza paletę pod wymiar i dokupić np balot styropianu 2 cm by ją obłożyć Przy wysyłce powinno się się zaznaczyć że linki, pasy itd są do zwrotu. Ja reklamując kiedyś pralkę dzwoniłem do sklepu / serwisu, i sami ją odbierali z opcją ubezpieczenia towaru. U sąsiadki firma osobiście przyjechała z zamiennikiem na czas sprawdzenia w ramach gwarancji lub jej serwisu

2 polubienia

@kaziu To jest - niestety - rezygnacja w ciągu 14 dni, więc zostawiają klienta na pastwę losu…

2 polubienia

Tak podejrzewałem !. Ja jednak przechowuję opakowania zbiorcze w piwnicy jeśli takie są. Jeśli to zwrot / reklamacja to zrobiłem kiedyś na złość firmie, i na budowie dostałem paletę jednorazówkę za piwo, w papierniczym kupiłem wałek folii streczu i owinołem dookoła, zgłosiłem do Serwisko / teraz jest InPost, DHL itd, odebrali przesyłkę odemnie i powróciła do firmy jako przesyłka zwrotna. Zaczęła się kołomyja że to, tamto, w praktyce mieli swe odżywki by mnie zniechęcić. W sumie sprzęt tylko stał i nie był używany, a oni stale coś gdzieś zauważali, co miało działać na moją szkodę. U mnie była niezgodność z wybranym modelem lub zwrot gotówki w pełnej kwocie. W przypadku niezałatwienia reklamacji zostanie powiadomiony rzecznik konsumenta / są w większości większych sądów, lub biuro podawcze podpowie gdzie jak złożyć pozew, lub można zrobić sprawę cywilną gdyby się komplikowało z powództwem

Prawo cywilne i kodeks handlowy - klient ma prawo odstąpić od zakupu towaru, usługi w ciągu ustawowych 14 dni, bez ponoszenia kosztów własnych i jego różnych powodów

@anon18020312 Okazało się, pomimo wcześniejszych ustaleń, że stara instalacja elektryczna nie uciagnie jeszcze dodatkowo pieca: dwa palniki gazowe i dwa elektryczne. I teraz trzeba zwrócić tę kuchenkę i kupić z płytą gazową…

1 polubienie

@anon18020312 Tak się kończą negocjacje z terrorystami… :crazy_face:

1 polubienie