Pamiętacie / czytaliście "Świat Młodych"?

Pytanie raczej do starszej publiki :slight_smile:

5 polubień

Pamiętam nie tylko Świat Młodych, ale i inne

1 polubienie

Co żes tam czytał, przyznaj się :slight_smile:

1 polubienie

Bardzo rzadko.
W młodosci jedyna gazeta na którą wydawalem pieniadze to Magazyn Muzyczny"Jazz".Krotko potem,"Non Stop"ktory byl dodatkiem do czegos tam,ludowego…

2 polubienia

ufff, raczej nie. byl taki czas, ze jakies paski komiksow w tym byly (jakis Kleks chyba?) a kolega zbieral to, Kajke i Kokosza z Expressu Ilustowanego - potem jak juz skompletowal to dawal poczytac - to jak sie trafilo kupowalam, bo potem bylo ciezko zdobyc.

2 polubienia

a w ogole to w izbie harcerskiej lezalo, prenumerata szkolna. czesto dziewicze, bo nikt nie zagladal (nie do izby a do gazety)

1 polubienie

Oczywiście. Tam były jakieś komiksy.
Moja mama miała "teczkę w kiosku, prowadziła prenumeratę wielu gazet.

4 polubienia

Poza komiksami chyba Kajko i coś / wylatało z pamięci były wiadomości, informacje dla młodzieży szkolnej, były konkursy, zagadki, ciekawe artykuły popularno naukowe czy sportowe, była i część dla harcerzy - wczasy, sprawności, zloty, teksty piosenek na wczasy, za dużo nie pamiętam, szkoła to prenumerowała, podobnie Młody Technik czy Horyzonty Techniki, ja czytałem jak było dostępne - z reguły o miesiąc miałem spóźnienie, zanim dotarło do mnie

2 polubienia

Jak nie, jak tak. :grinning:

2 polubienia

Nie kaziu. W ŚM komiksem był Tytus, Romek i Atomek.

2 polubienia

Tego też czytałem :stuck_out_tongue:

Kajko i Kokosz nie występowali w Świecie Młodych.

1 polubienie

Te gazety też pamiętam.

4 polubienia

images

2 polubienia

Była jeszcze Panorama, zauważyłam, że nadal jest.

2 polubienia

Znam tę gazetkę ale nigdy jej nie czytałem. Zastanawiam się dlaczego. Jak chodziłem do szkoły to nie miałem pieniędzy a potem czytałem już co innego.

3 polubienia

teczka a prenumerata to byly dwie rozne rzeczy, choc jedno i drugie mozna bylo odbierac w kiosku. :wink:
teczka zalezala nie tylko od dobrej woli pani kioskarki, ale i jej ukladow w centrali.
bo jak nie dali nadzialu to nie bylo, prenumerata byc musiala, chyba, ze cenzura naklad wycofala (rzadko sie zdarzalo)
skad wiem? ja wiem duzo dziwnych rzeczy…

3 polubienia

W tym samym mniej więcej czasie co Panorama (nazywana śląską) zaczęło się ukazywać kolorowe Dookoła świata.

2 polubienia

Mieliśmy teczkę,którą mama kupiła w tym kiosku, w niej gazety, jakie sobie sama wybrała. Poza krzyżówkami, i tymi które wkleiłem, była też Trybuna ludu, Nowiny, Dziennik Zachodni itd.
Pisałam o tym wiele razy, nam tylko kasy brakowało na wszystkie towary, do których mieliśmy dostęp.
Ale i to wykorzystaliśmy, handel wymienny kwitł.

1 polubienie

Bardzo możliwe. Wielu gazet wtedy nie czytałam, z tych kolorowych ( kredowy papier) wycinałam obrazki, przykładałam do własnoręcznie zrobionej koperty, za pomocą wacika moczowego w zmywaczu do paznokci, odbijałam wzór.