Pamiętacie tamte czasy ?

W powiastce Kornela Makuszyńskiego; “O dwóch takich, co ukradli księżyc”, występuje hrabia Mortadella. :stuck_out_tongue_winking_eye:

3 polubienia


a Mortadelo i Filemon to chyba najpopularniejsi komiksowi bohaterowie w Hiszpanii. w tym roku sympatyczna parka obchodzila 61 rocznice urodzin.

2 polubienia

Pamiętam wyjazd do Dzierżoniowa z bratem po słynne wówczas szufladki… ciekawe czy ktoś wie w czym rzecz. A były one czarne i srebne. Ktoś dał cynka, to się jechało. Takie były czasy.

3 polubienia

Jak kupilem pierwszego Technicsa cd w 1988 roku to po plyty poszedle najpierw do Pewexu.A tam jedynka Led Zeppelin…I okazalo sie ze pani “odlozyla” bo ktos sobie zaklepal…No konca tej komuny widac nie bylo…

3 polubienia

Szufladka do radia samochodowego ?

1 polubienie

A dodam jeszcze że jako dziecko lubiłam stać w kolejkach. Zaopatrywalam rodzinę przed świętami w pomarańcze, banany, kawę i cuksy. Z kolezankami z podwórka miałyśmy takie hobby. Nawet po arbuzy były kolejki. Obciachem był papier toaletowy​:smile::sweat_smile::sweat_smile: Teraz unikam kolejek jak ognia :smile::smile::smile:
Co więcej miałam bogatą bezdzietną ciocie Wiktorię w Gdyni z niemiecką emeryturą po mężu Niemcu, która twarz myła w perfumach (i twierdziła że dzięki temu tak pięknie wyglada) i na ichnim targu (gdzie były towary ze zgniłego zachodu, który pochodził od marynarzy) kupowała nam prawdziwe oryginalne spodnie jeansy Lee, Levisa, Montany i inne cudne ubranka, a mamie kawę i perfumy.
Ot takie to były czasy.

1 polubienie

Można by pisac o tym do białego rana. Wszystko co powyżej napisaliście przeżyłem sam i doskonale pamiętam.

4 polubienia

Czytam Wasze wpisy , i chyba powinnam teraz napisać:
szczęśliwe życie miałam :stuck_out_tongue_winking_eye: ino trochę biedne, nie mogliśmy kupić wszystkiego, co było dla nas osiągalne.
Pewexy , Baltony, sklepy meblowe, mięsne, spożywcze, drogerie, , AGD , sprzęt sportowy a nawet mieszkanie w 2 tygodnie stało przed nami otworem, ponieważ nie zawsze na dany towar mieliśmy kasę, więc mamcia trudnila się handlem wymiennym, tak oto stanęły dla nas otworem prywatne gabinety lekarskie i dobre oceny w szkole hahaha

2 polubienia

Magnetofony szufladki. Już nie pamiętam czy to nie były wierze

2 polubienia

Tak strzeliłam , mam tam rodzinę, mamcia się tam urodziła w Dzierżoniowie.

2 polubienia

https://images.app.goo.gl/RjkN28tr9UxCSiL77

Ciekawe czy zdjęcie wejdzie.

2 polubienia

image

3 polubienia

Zdjęcia na razie tylko z komputera, nie z Internetu. Podobny błąd co z filmami. W weekend popracuję nad tym.

3 polubienia

Nieprawda, widzisz zdjęcie które ja wstawiłam? to właśnie link podany przez kolegę ciekawie

2 polubienia

Moją rodzinę też nie było stać na Pewex.
Myślę, że większość nie było stać.

A jak ojciec pomylił piętra i wszedł do sąsiadki piętro niżej do mieszkania, to myślał że jest u siebie, zaczął się rozbierać z kurtki, tylko żona mu coś nie pasowała, jakaś inna narysowała się w przedpokoju, bo meble były wszędzie te same, w tym samym sklepie wystane w kolejce :sweat_smile:
Dziś trochę podobnie jest z meblami z Ikei :stuck_out_tongue:

2 polubienia

Na telefonie jestem. Dzięki Eva.

3 polubienia

Tylko dziękuje ? pffffffffffff

3 polubienia

To slowo,mlodsi’’ jest tutaj kluczowe @anon75849589 :smile:

5 polubień

nie wiem czy passiflore w watku historia widac? (ja widze) - tez zdjecie z netu.

2 polubienia

:star_struck: znowu mnie wkręcasz :grin:

3 polubienia