Pamiętam jak moja babcia w dzieciństwie mi o tym opowiadała... :)

A teraz potwierdziło się! To nie Piłsudski pogonił bolszewików w 1920r.!
No bo skoro tak mówią w Wiadomościach, to przecież pewna informacja, nie?

3 polubienia

Ale rewelacja! Przecież pisałem o tym jeszcze na starym Pytamy. Z okazji dyskusji o filmie…

3 polubienia

3 polubienia

A teraz spróbujcie sobie wyobrazić odwrotną sytuację - czy polskie wojsko np. pod Wiedniem w 1683 r. uciekłoby w panice zobaczywszy na niebie matkę Mahometa? :slight_smile:

4 polubienia

Nazywanie tej bitwy cudem, jest umniejszaniem zasług żołnierza polskiego, który bił się wspaniale. Gorzej z Piłsudskim, który odegrał tam negatywną rolę i nieformalnie odebrano mu wtedy dowództwo.

3 polubienia

A już miałam nadzieję na kolację bez strat w zakresie znerwicowania. To disco polo nie wystarczy?

3 polubienia

Po Wiadomościach człowiek czuje się lepiej. Dziś powiedzieli, że Polska jest silna jak nigdy dotąd. Miód na uszy :wink:

6 polubień

Ciekawe po czyjej stronie była Matka Boska pod Grunwaldem, bo… z jednej strony zakon Najświętszej Marii Panny, a po drugiej gromko śpiewano Bogurodzicę…? :shushing_face:
Z rezultatu wynika, że jednak po naszej.

6 polubień

Nasi głośniej śpiewali! :smiley:

3 polubienia

I cudu nie było. Kto miał wygrać, ten wygrał… :+1:

4 polubienia

obraz

4 polubienia

Dziadek mi opowiadał i tym razem to żaden bajer, że lał się z ruskimi w tej sławetnej bitwie w 1920. Miał wtedy 20 parę lat.

W tym miejscu wypada napisać, że bardzo żałuję, że tej całej dzikiej swołoczy nie wybił … Ale co ich pogonił, co im wpie…lił, to jego.

5 polubień

A mój ojciec opowiadał, jak na Studium Wojskowym w latach 50. studenci pytali ówczesnego politruka o Cud nad Wisłą. Politruk udzielił odpowiedzi godnej pryncypialnego marksisty: “Żadnego cudu nie było, po prostu Piłsudski pogonił kota bolszewikom!” :slight_smile:

4 polubienia

obraz

:slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

5 polubień

hahahaha!!! Aż mnie zatchło, tak się roześmiałem… Brunnełło…

4 polubienia

Szkoda tylko,że nawet w tych czasach ludzkość jest inna niż nam się wydawało.Co tam Piłsudski czy generał Rozwadowski,Średnniowiecze…
Osiedliśmy na laurach drwiąc z dziczy dawnych pokoleń.Byliśmy pewni normalizacji i pokoju przynajmniej w Europie.Stał się modny Buddyzm,weganizm,pacyfizm,ekologiczny tryb życia… i co się okazało.Jesteśmy w punkcie wyjścia z lekka morderczym gatunkiem.Lecz z drugiej strony mamy umysł dość rozwinięty i wolną wolę i nadal ->kto silniejszy ten przeżyje.

4 polubienia

Czy na pewno te Bogurodzicę spiewano??
Kult maryjny matki wiecznej dziewicy co prawda jest jednym z najstarszych
Ale ubierz sie w zbroje w srodku lata i jeszcze usiluj spiewac? :rofl:

4 polubienia

Wtedy jeszcze nie było ocieplenia klimatu, więc mogli więcej niż mogliby teraz :smiley:

3 polubienia

Ludzka wytrzymalosc byla lepsza, bo niedoinformowana?

4 polubienia

Sądzę, że gdyby ich poinformowano, że za kilkaset lat będzie cieplej, niczego by to nie zmieniło :smiley:

3 polubienia