Pamiętam jak moja babcia w dzieciństwie mi o tym opowiadała... :)

Hm Baba z wozu koniom lżej :rofl:

1 polubienie

Idz do diabła :stuck_out_tongue_winking_eye::stuck_out_tongue_winking_eye::stuck_out_tongue_winking_eye:

1 polubienie

Podobno Neo-nówka już robi nowy skecz o tym materiale z TVP, który linkowałem :slight_smile:

2 polubienia

To prawda że pojechał przed bitwą do córek i do kochanki?

1 polubienie

Czy jest ktoś jeszcze w Polsce co uważa że jest rozdział Kościoła od państwa? Nawet minimalny

1 polubienie

Piłsudski . Psuj byl i tyle.

1 polubienie

Polska znowu jest kolonią Watykanu.
Ja sie nie smieje z ludzi wierzących
Ale slepa wiara?

2 polubienia

Przecież od dawna wiadomo że Matka Boska jest Polką. Nawet mów się Matko Boska Częstochowska / jak twierdziła Solejukowa w ranczu/

3 polubienia

Ha! A gdy tak sie przechadzali po ogrodach pełnych kaktusów i agaw… które do Europy dotarły doiero po odkryciu Ameryki

3 polubienia

Matka boska? Miejsc kultu maryjnego jest dużo i Częstochowa jest jednym z wielu :innocent:

1 polubienie

O pomidorach i kartoflach nie mówiąc
Kukurydza tez :stuck_out_tongue_winking_eye:

Prawda. Ale drugą prawdą jest to, że dowódca był z niego żaden. Kiedy bolszewicy doszli do W-wy, wpadł w taką panikę, że dostał ataku histerii. Dowództwo objął generał Rozwadowski.

Podobnie zachował się Stalin, kiedy Niemcy podeszli pod Moskwę. Ale Hitler pojęcia o tym nie miał i zawrócił swą armię na Stalingrad.

2 polubienia

Ja to słyszałem na własne uszy od koleżanek mojej drugiej teściowej, zaciekłych fanek niejakiego Rydzyka.

2 polubienia

I skończyło sie jatką

Matka boska Licheńska

A mało kto wie, że w 1772 r. w czasie Konfederacji Barskiej miało miejsce drugie oblężenie Częstochowy, które zakończyło sie zdobyciem klasztoru przez Rosjan. Jakoś o tym fakcie mało kto wie, tym bardziej, że wtedy patronka Jasnej Góry nie miała chęci do pomocy obrońcom. Pewnie @Birbant coś więcej na ten temat wie. :slight_smile:

3 polubienia

Pewnie, że wiem. Na starym Pytamy to opisywałem.

1 polubienie

Stare dzieje … :slight_smile:

Bo to niepolityczne jak panna na drabinie bylo :stuck_out_tongue_winking_eye: