Park Narodowy Banff w Kanadzie w stanie Alberta

image

image

image

image

image

Interpretacja dowolna

2 polubienia

Pieknie. Kanada i usa to najpiekniejsze kraje wedlug mnie… szkoda ze mnie tam nie ma… xd

1 polubienie

Ale co tu interpretować?
To dla mnie najpiękniejsze miejsce na Ziemi.Jak w raju.

2 polubienia

Dodam że zaraz potem pustynne i górzyste widoki ze stanu Utah! Nieprawdopodobne jak przyroda przez tysiąclecia czy też lat miliony,kształtowała krajobrazy…
Pozostaje dzika przyroda Kolumbii Brytyjskiej plus Kanada środkowo zachodnia…Gdyby tak trafił sie jakiś anioł z mnóstwem czasu,poprosiłbym go o podróż szlakiem Mackenziego znad jeziora Athabaska… :slightly_smiling_face:

1 polubienie

Przyroda jest piękna

1 polubienie

W przypadku niektórych miejsc,to mało powiedziane…Inna sprawa ze wraz z podwalinami w postaci książek Curwooda i Londona,podziwia sie jakby…bardziej świadomie :innocent:

1 polubienie

Pamiętam jak czytałem “Włóczęgi Północy” Jamesa Oliviera Curwooda

1 polubienie

Miki i Niua…Jean Jacques Annaud był bliski sfilmowania ale ostatecznie padło na"Władcę skalnej doliny"

1 polubienie

Miki i Niua - Tak!

A pamiętam jeszcze “Dolina Ludzi Milczących”
(Jak to było dawno.
Jaki już jestem stary)

1 polubienie

Dopiero teraz skojarzyłem

To byl prawdziwy romans…Piękne kobiety byly u Curwooda niemal zawsze ale ta krótka powieść,wyjątkowo bardziej dotyczyła ludzi.
Podobnie jak trylogia,“Łowcy wilków”,“Łowcy złota”,Łowcy przygód".
No pewnie ze dawno…Szarą wilczycę czytałem po raz pierwszy,gdy bylem w 4 klasie :upside_down_face: :blush:

2 polubienia

Ja chyba w piątej czytałem “Włóczęgi Północy” a chwilę przed nimi, “Biały Kieł” Jacka Londona,
a “Dolinę Ludzi Milczących” trochę później.
Tak, “Dolina Ludzi Milczących” to romans; Chociaż niewiele pamiętam

1 polubienie

Można do tego swobodnie wrócić.To ze to było niby dla młodzieży,nie znacz ze napisane było czymś dla dorosłego,nieczytelnym.Wręcz przeciwnie!
Podobnie i to bardzo,z Londonem.Choć tutaj najwyżej cenię Martina Edena.

2 polubienia

Edena nie znam;
A do starych lektur wrócić warto

1 polubienie

Byl kiedys serial nawet,na podstawie powieści.Z Mimsy Farmer [Droga do Saliny,More…].Wyjątkowo udany!
No ale to był dobry czas dla seriali.

1 polubienie

Tak tylko dodam ze zaczynało się na ogół,od Szarej wilczycy a potem był"Bari,syn Szarej Wilczycy"

2 polubienia

Uzupełnił bym te tytuły jeszcze cyklem o Bellew Zawierucha Londona.

1 polubienie

Plus Zew krwi i Biały kieł…

1 polubienie

To przez samo się rozumie.

1 polubienie

Windows 10 wyświetla jako tapetę obrazki z parków narodowych na całym świecie. Tez niesamowite.