Pavarottiego ciąg dalszy...

Verdi, Rigoletto (Questo o quella)

Podkowiński, W ogrodzie

3 polubienia

Dziekuje bardzo.
Dzieki Tobie uslyszalem wiele fajnych arii.

Czasem slucham muzyki powaznej,ale jakos opera mnie nie wciagala.
Dzieki t9bie powoli zaczynam sie wciagac))

3 polubienia

To mnie Atka wciagnela i jeszcze ktos (juz nie pamietam). Bo wole muzyke instrumentalna…:slight_smile:

2 polubienia

To wlasnie tak,jak ja,sluchalem muzyki istrumentalnej.
Teraz bedzie zadyma na podworku
Sasiadka codziennie wlacza muzyke Neapolitanska,na caly regularor(to takie ckliwe serenafy)
No to ja ja Pavarottim))

3 polubienia

Pavarottim ja w leb!!! :slight_smile:

2 polubienia

Nie no,az tak glosjo,jak 9na nie wlaczam muzyki.
Nie chce r9bic z sienie idioty.
Ona czasem nawet kolumny do okna wystawia.

1 polubienie

A to juz chyba na zlosc!!! Z widlami na taka zolze…

1 polubienie

A niech sobie slucha,ktos inny powie jej cos na rozum.
Jest sied3m domow ustawionych w prostokat,tworzac wspolne podworko,wiec pewnie ktos jej zwroci uwage.
Tym bardziej,ze ona by chciala wszystkich ustawiac.by wszyscy liczyli sie z jej rodzina,a oni z nikim.

1 polubienie

Niestety:skad my to znamy…

1 polubienie

Takich ludzi,frzeba usmiechem potraktowac,spokojem,wtedy traca grunt pod nogami.

1 polubienie

Tak, oni czekaja na pyskowe, a w tym sa dobrzy!!!

1 polubienie

No i wlasnie,nie warto z nimi dyskutowac,
Za to warto ich zartami potraktowac,a to niezle mi wychodzi))

1 polubienie

Uwielbiam tenory! A Podkowińskiego lubię, ten bardzo mi się podoba :slight_smile:

2 polubienia

Podkowinskiego tez lubie!

a ja sobie moglam porownac wykonawcow

1 polubienie

Opera i ariami zainteresowalam sie zachecona przez kolege z grupy tanecznej. On mial karnety roczne do opery i chodzil z corka, a ze corka nie zawsze miala ochote to mnie zapraszal
Potem dlugo rozmawialismy/dyskutowalismy na ten temat, bo ja oper nie lubilam. Czasem z ciekawosci w Polsce sluchalam niektorych (szkoda, ze nie moge znalezc opery Bacewiczowny, co mi sie tak podobala)
Potem pozyczal mi plyty. Swietna np “sprzedana Narzeczona”
I tak doszlam do tego co wiem o operach i wykonawcach dzisiaj a troche wiem (mam nadzieje)
Z wykonawcow poczatkowo fascynowala mnie Elizabeth Schwarzkopf i Cecilia Bartolli…
3 Tenorow poczatkowo slucjhalam jak spiewali rozne piesni

2 polubienia

Wiesz, tak na dobrą sprawę, to jest tego tyle w necie, że każdy mógłby sobie poszukać, obejrzeć, czy posłuchać. Ale… Na to trzeba czasu. A jak Ty “zapodasz” muzykę i malarza, to człowiek sobie przypomni o Pavarottim, czy Podkowińskim. Tak trzymaj :slight_smile:

1 polubienie

Powiem Ci szczerze, ze gdybym tak sama dla siebie miala szukac, to pewnie nic by z tego nie wyszlo! A tak mozna troszke posluchac i poogladac. W malarzach wyraznie sie wprawilam :slight_smile:

1 polubienie

I Vinceroooooo niech się rozlega w odwecie Leo !! :stuck_out_tongue:

1 polubienie

Wiesz,nigdy nie zwrocilem jej uwagi.
Natomiast ona przyleciala z pretensjami, ze rozmawiam z zona przed domem,a corka chce spac.
Nic by w tym ie bylo dziwnego,gdyby nie fakt,ze rozmawialismy normalnie,na naszym terenie i byla godzina 13’))