Pieczecie już placki na Święta?

odpowiednio przechowywany dobry piernik z czasem mieknie nie twardnieje.

4 polubienia

U mnie się “nie przechowa”… :innocent:

3 polubienia

No i ja się nie dziwię, że się nie przechowa. Teraz jak ten wirus szaleje i smak się traci, to z powodów diagnostycznych można a nawet trzeba sprawdzać co chwilę czy się jeszcze smaku nie straciło. A przecież nie będzie się sprawdzać pokarmami niesmacznymi :sunglasses: :wink:

6 polubień

Co za pewność siebie. Skąd w takim razie te głosy o niezdecydowaniu kobiet ja się pytam? :smile:

1 polubienie

Aha … trzymając rękę na pudelku z ciastkami, jednocześnie trzymamy rękę na pulsie. :thinking: :grin:

1 polubienie

Nie tylko z ciastkami

2 polubienia

W lodówkach mężczyzn, tak jak w samochodach, panuje większy porządek. :smiley:

image

3 polubienia

@Mamita Chciałabym upiec, ale wiem że moi synowie chcieliby wszystkie wchłonąć na jedno posiedzenie i też się w waham…

3 polubienia

Na razie leżymy plackiem. :wink:

5 polubień

Taki “placek” jest niezjadliwy i o to chodzi … :rofl:

2 polubienia

Można powkładać do blaszanych pudełek te pierniczki i gdzieś schować? :wink:

2 polubienia

@Mamita Dobry pomysł! Tylko nie wiem jak długo mogą tak stać🤔 Może do zamrażarki…

2 polubienia

Ja też nie wiem -w necie znalazłam przepis i taką formę przechowywania…

1 polubienie

Bigos lubi się przypalić - za duży płomień palnika, leczniczo podlewam 1 szklanką wody, i tak sobie pyrka, co chwilę przemieszane aż do samego dna drewnianą łyżką / góra musi być na samym dole, nie wystarczy z wierzchu byle jak. Spaleniznę można co nieco odjąć, nie mniej smak spalony przejdzie, trudno to ukryć. Prościej robić to małymi porcjami. Babka gotowała duży gar od razu, miała ten talent, to coś co pomimo ogromnej ilości szybciej znikało niż się robiło

1 polubienie

Lodówka się nie nada więc tylko piec.

2 polubienia

Jak coś się nie uda, to jest kolejna lekcja by się udało. Żaden wstyd zrobić coś samodzielnie. Jedzenie z kateringu nie wszystkim smakuje, i nie jest nigdy idealne

2 polubienia

:crazy_face::stuck_out_tongue_closed_eyes::kissing_smiling_eyes:

1 polubienie

Lepiej żeby się nic nie zmarnowało, lepiej dla ciebie

1 polubienie

Od dawna sama sobie przyrządzam potrawy i jem to co zrobię…
Mnie smakuje… :innocent:
/DIETA INDYWIDUALNA /

3 polubienia

wiele rzeczyw zyciu przypalilam, ale bigosu mi sie jeszcze nie udalo.
przede wszystkim do bigosu trzeba miec odpowiedni garnek. spory i z grubym dnem.
ja mam taki polewany, sluzy tylko do bigosu i gotowania swinskich nozek na galarete.

2 polubienia