Pierwszy milion

Czy to prawda, że najtrudniej zdobyć pierwszy milion, a później to już z górki?

Nie zdobyć.
Ja słyszałam, że ten pierwszy milion trzeba ukraść… :wink:

4 polubienia

A ja, że skombinować. Jak się kombinuje miliony?

1 polubienie

Jak inflacja wysoka to sam “przychodzi” :blush:

2 polubienia

Widzę, że mój czarny humor na poważnie potraktowałyście? :wink:

2 polubienia

Na swiecie czy w Stanach?
Biorac pod uwage, ze dane sa srednio wiarygodne to niedługo Bill Gates poczuje sie biedakiem przy wirusie. O wlascicielu Amazon to nie ma co mowic, straty bedzie odrabial dlugo.

1 polubienie

Ja juz przestalam statystyki sledzic.

1 polubienie

Na świecie. A Amazon przyjmuje ludzi i trzyma się dobrze :wink:

W tej chwili to jedyna firma, ktora dysponuje swiatowa siecia logistyczna. W sensie skoordynowania potrzeb czyli podazy i popytu zamowien i dostaw.
Ale jest uzalezniony od sieci kurierskich, a ci z kolei od podwykonawcow. Przy zawirowaniach za jakis czas moze sie okazac, ze to Golem.

1 polubienie

Nie dalej jak wczoraj w nocy (24 godziny temu) złożyłem zamówienie na amazon.com. Termin dostawy, to 09-19 MAJ !!!

2 polubienia

Zalezy na co i skad to takie juz mieli i wczesniej. Moze nie poltora miesiaca, ale do miesiaca dochodzilo. A teraz to co zamowilam juz uprzedzili, ze moze poczekac do greckich kalendarzy. Tak, ze mnie to nie dziwi. Mialy przyjsc poczta i pewnie gdzies utknely w drodze. Poczra jako jedna z pierwszych ograniczyla swoja dzialalnosc, jeszcze przed scislejsza kwaranranna.
Panstwowa jest. Prywatne firmy jakos dzialaja, ale tez kolejki i trafic na termin? Nawet zarcie ciezko zamowic. To jest waskie gardlo systemu. Kurierzy niczym kelnerzy w zatloczonej jadlodajni - kuchnia to jeszcze nadaza, ale…

2 polubienia

Ja już mam zawiadomienie z poczty, że przesyłka w drodze!

1 polubienie

Ja tez… Jak utknela 17 marca, a 18 wprowadzili kwatantanne narodowa tak w drodze jest. Drugie zamowienie utknelo w realizacji, wiec tez czeka na lepsze czasy. I wiele innych rzeczy musi poczekac. O ile mnie wirus albo szlag nie trafi.

3 polubienia

Moje to letnia bluzka. Ciekawe czy dożyję… :rofl:

1 polubienie

Nie kracz.
Teraz to strach kichnac, zeby cie nie zlinczowali.

3 polubienia

W razie czego będę mieć do trumny. Kolor odpowiedni: pomarańczowy we wzorki… :joy:

2 polubienia

W razie czego, taka (uważam,że bardzo odpowiednia) :sweat_smile:

2 polubienia

Ja miałem projektowaną dostawę żelu aloesowego z Amazon na 10 maja - przyszła email że będzie jutro. Zakupy w Costco normalnie przychodzą w ciągu 48 godzin, mam już info, że 7-8 dni zajmie :wink:
Chociaż zacząłem takie rzeczy zamawiać jakich nigdy wcześniej nie zamawiałem. Na przykład wczoraj przyszło 8 funtów świeżego dorsza, 4 funty świeżego łososia i dwa funty wędzonych śledzi. W życiu nie myślałem, że świeżą rybę wysyła się UPS-em :wink: . Przyszła w styropianowym pudle z kilkoma kostkami “suchego lodu” czyli zamrożonego dwutlenku węgla. Dzisiaj przyszły różne żółte sery i 10 kg chleba :wink: . Za kilka dni przyjdzie żarcie dla psa :slight_smile: Ale liczą sobie jak za zboże. Np. normalnie funt Pumpernickla w piekarni kosztuje $2.80; W wysyłce - $4.50. Nie wiem, czy w piekarni też podnieśli cenę, czy to tylko wysyłkowa cena…

2 polubienia

A do mnie doszła paczka z Polski. To “Priority”, które powinno przyjść w tydzień szło 3 tygodnie, aż się baliśmy, że zginęła…

Do jakiej trumny, trumien brakuje, tak jak sraj-taśmy :rofl: :rofl:
Co gorsza, ci co wiedzieli jak budować szybko-przerobowe krematoria też wymarli prawie…

3 polubienia