Piksele

Co to piksel, każdy wie. Na miliony ich spoglądamy codziennie, okiem rzucając na ekrany naszych telefoów, tabletów, lapków.

images 250px-Piksel

Czy jakakolwiek widoczna na ekranie konfiguracja pikseli, jest w stanie tak rozsierdzić obserwatora, oby kreując własną konfigurację pikseli, groził kreatorowi tej pierwszej utopieniem rybek w akwarium?

Nie wiem czy jest w stanie rozsierdzić, ale mi sie od razu przypomniała reklama jakiegoś telefonu z kompromitującym błędem – przekaz reklamowy o ekranie tego smartfona głosił “Zobaczysz każdy piksel!” - czyli jego rozdzielczosć musiała być strasznie marna. :slight_smile:

2 polubienia

Utopieniem jak utopieniem, ale jak wskazuja doswiadczenia mojego kolegi z podstawowki, ktory na lekcji przyrody sie nudzil, poczestowanie rybek atramentem konczylo sie dla nich marnie.

1 polubienie

Jeśli to był atrament Mount Blanc o zapachu whisky (smaku nie próbowałem)) , to zapewniam Cię, że rybki były mu wdzięczne.

Zwykly z PRLowskich zasobow szkolnych.
image
Dlugopisy byly luksusem podobnie jak wieczne piora, wiec jeszcze uzywano tez zwyklych stalowek i kalamarzy lub olowkow (czesto kopiowych)

1 polubienie