Po wizycie na zapleczu niejednego sklepu?

Czy takie etykiety maja sens?

image

Uważam, że się żadna rewolucja w tej kwestii wśród Polaków nie szykuje :stuck_out_tongue_winking_eye:

2 polubienia

Ja uwazam, ze rewolucji nie będzie, albo pełzająca najwyzej. Przezylismi Trybune Ludu w parowkach to marynowane pajecze tuszki nie zaszkodza
Polacy predzej sie na tofu z algami przestawia i beda wybrzydzac na mięczaki i skorupiaki czyli “owoce morza” niż wezma sie za szaszlyk z karaluchow czy jakies larwy w ciescie
Jadlam lata temu potrawy z owadów w knajpce specjalizującej sie w kuchni prekolumbijskiej - gdzie stanowiły proteinowe uzupelnienie diety? Prażone jajeczka mrowek i pieczone duze swierszcze smakowo nie olsniewaly, ale jadalne .z larwami bylo troche gorzej, ale to pewnie tequili zabraklo?
A jakie sa normy obecnosci “odpadow i innych zanieczyszczen organicznych”? To na kazdym wyrobie taka nalepke nalezalo by dac…

Wazne, zeby kucharz umial odroznic jadalna rybe z gatunku fugu (bo sa takie, ze w calosci trujace)
Zresztą jak sie dobrze przyjrzec temu co nas otacza? Az taki duzy wybor jedzenia, ktory mozna zjesc bez wczesniejszej obrobki to nie jest.
Od poczciwego kartofla poczynajac :wink:

1 polubienie

Robaki się zalewa
:beer:

3 polubienia

I na tym polega glowna idea…

1 polubienie

Nie starcza 500 ani 800 na wódkę.

Taki temat jak ten bardzo dobrze wpływa na sylwetkę. Jeśli tylko najdzie mnie ochota na łasuchowanie, to szybko przybiegnę do komputera i poczytam o tych robalach

1 polubienie

Ale to wypowiada sie przedstawiciel Stock Polska.
Ci co te 500 czy 800+ to na te trucizne nie wydają.
A swoja droga to mnie zastanawia jak to jest?
W ES 0.7 zajzajeru kupisz w granicach 5-6 euro (tnsej nafty nie polecem), litr piwa 1,8 ibtontakiego, ze moze nie w moim guscie, ale …
I jakos walka z alkoholizmem polega na tym, ze izb wytrzezwien nie ma, zatrutego do szpitala, a prawem obywatela jest czasem wypic… jak wykazuje cechy przyzyciowe to do domu odwioza. Owszem pewnie kartoteki pijanic maja i takm grozi wizyta oracownika socjalnego, ale…
Co ciekawe czasem stan upojenia jest okolicznoscia lagodzaca.
Ale jak mantre przy reklamach trunkow ( do 23° jest dzwolona) jak mantre powtarzaja - pij z glowa.
Duzo by pisac. W kazdym razie moje podejscie do faktu, ze alkohol dla ludzi, nie odwrotnie, a watroba jedna? W Polsce nie zawsze bywa zrozumiale.

1 polubienie

PL na 2miejscu w samobójstwach dzieci i zapijaniu się na śmierć. W czymś można być widać dobrym :confused: