Poczta e-mailowa

Dostajecie na pocztę e-mailową dziwne wiadomości?
Ostatnio otrzymałam takiego maila:

"Szanowny…(tu podany mój mail)

Z przykroscia informuje, ze doszlo do naruszenia bezpieczenstwa dotyczacego urzadzen, ktorych uzywasz do przegladania internetu.

Kilka miesiecy temu uzyskano nieautoryzowany dostep do tych urzadzen, co umozliwilo mi monitorowanie twojej aktywnosci w internecie. Ostatnio udalo mi sie zhakowac twoje konta e-mail, w tym twoje haslo (tu podane moje hasło)

Ponadto na wszystkich urzadzeniach, ktorych uzywasz do dostepu do poczty e-mail, zainstalowano wirusa trojanskiego. Stalo sie to mozliwe dzieki kliknieciu przez ciebie w linki z e-maili w twojej skrzynce odbiorczej"

To fragment wiadomości, dalej straszy mnie i próbuje wyłudzić pieniądze.
Nie klikam w linki od nieznanych osób, a poza tym ta poczta jest moją awaryjną i nic z nią nie jest powiązane.
Usunąć?

…I serio zna Twoje hasło???

1 polubienie

Podał moje hasło…serio.
Na tej poczcie nic ważnego nie mam jest stara i chyba z sentymentu ją mam.

A na tą pocztę wchodziłaś czym-kompem z windowsem,smartfonem…to ważne!

1 polubienie

Wchodziłam raczej z komputera, ale miałam też aplikację w telefonie, którą jakiś czas temu usunęłam.

Tego smiecia mam nadmiar.
Gorzej jak co wazne ląduje w spamie

1 polubienie

Ja się tym nie przejmuję, bo jak mówię ta poczta nie jest dla mnie ważna, ale skąd zna moje hasło?
Dlatego zastanawiam się, czy jej nie usunąć?
Zaczęłam od napisania do WP, bo to u nich mam tę pocztę, zobaczę co z tym fantem zrobią.

Pocztę usunąć i hasło jeżeli jest zapisane w przeglądarce.
Kompa bym przeskanował jakimś programikiem,których trochę jest,takim co to wyłapuje elementy przepuszczone przez antywirusa i już! (np.RougeKiller portable)…

1 polubienie

Hasło zmieniłam i chyba zrobię tak jak piszesz…dzięki.

1 polubienie

Haslo jest latwo mieć
Dlatego dobrze jest dwustopniowa weryfikacje stosować
Z tego co obserwuję jest jakis nacisk ną hasła losowe? Nie dla mnie. Dawno temu pisalam procedury random w Pascal.
Da sie dużo
Od czasu do czasu :smiling_face_with_three_hearts:

2 polubienia

Już zainstalowałam i zaraz przeskanuję komputer, a potem usunę pocztę bez żalu zresztą.

1 polubienie

A wp?
Szajs nie poczta.
Mam z podwojnym loginem teoretycznie
W praktyce? Sprawdz hasla w google

1 polubienie

Twoje hasło on może mieć z bazy wyciekłych haseł, więc to, że on je ma, to jeszcze nie dowód, że to on się włamał, a tym bardziej, jeśli masz takie same hasło do różnych usług.

To właśnie stąd zalecenie, że powinno się mieć różne hasła do różnych kont. Hasło może wycięć np. z lokalnego forum, a potem jakiś oszust może spróbować użycia tego hasła do ważniejszych usług lub właśnie do tego typu oszustw.

1 polubienie

Nie mam takich samych haseł, a to do tej poczty jest stare jak świat.
Ta poczta nie jest powiązana z żadną inną.
Myślisz, żeby się wstrzymać z usuwaniem poczty?

1 polubienie

zazdrosny kochanek albo ruski szpieg jak nic

3 polubienia

Stawiam na Ruska :joy:

2 polubienia

RougerKiller wykrył dwa zagrożenia usunął i przeniósł do kwarantanny.
Pocztę usunęłam.

I OK!
Czyli komp bezpieczny a z pocztą sobie poradzisz!!
P.S.
Nowej u nich chyba nie będziesz zakłądać…

1 polubienie

Myślę, że jest wszystko ok.
Może to zmyłka, ale lepiej dmuchać na zimne, dziękuję :kissing_heart:

1 polubienie

Jasne, że NIE!!! Pożegnam ich ozięble :grinning: