Podalibyście toto swojemu dziecku?

W Polsce od 1 czerwca można bezpłatnie zaszczepić dzieci i młodzież na HPV. Wirus ten wywołuje kilka popularnych nowotworów. Na świecie szczepionka ma spore wzięcie. W niektórych krajach dzięki niej liczba zachorowań na wybrane nowotwory spadła o 90%.
W Polsce póki co zainteresowanie jest znikome.

1 polubienie

Antyszczepionkowcy zrobili swoje

5 polubień

Moja córka została zaszczepiona parę lat temu. u. Wtedy ta szczepionka była refundowana przez gminy - dla chętnych.

4 polubienia

Ospa nie grozi? Wirus jest wirusem. Szczepienie? Jak ciebie nie zabije to może przed pomorem ustrzeże reszte ludzkosci?

1 polubienie

W Niemczech pierwsze szczepienia przeciw HPV zostały dopuszczone w latach 2006/2007.
Podałbym “toto” swojemu dziecku, bo mam wystarczającą wiedzę na ten temat i nie mam mózgu w czarnej żopie.
W Polsce zainteresowanie znikome?
Mnie to nie dziwi … Kraj przez ostatnie lata mentalnie cofa się, wraca do buszu i zaczyna to przybierać tragiczne skutki. Przykład:

6 polubień

Bo to dużo takich wysoko uczonych a głupich.
Na wszystko w zyciu sie nie zaszczepisz. Ruch antyszczepionkowy ma długą tradycję :innocent:, ryzyko skutkow ubocznych istnieje. Ale jakby czlowiek wiedzial, ze sie przewroci to by się położył.

3 polubienia

Szczepionki na covid doprowadziły do tego że inne preparaty na inne choroby nie będą przyjmowane. Za dużo tam było teorii spiskowych. Ludzie nie mają zaufania do medycyny

3 polubienia

Gdybym miała dzieci to z cała pewnością podała bym .

6 polubień

Kiedyś widziałem sondę uliczną w ktorej pytano czy dana osoba toleruje homo sapiens?
Ty byś widziała, jakie wiara głupoty opowiadała…
A my tu o czymś tak skomplikowanym jak szczepionki… :grin:
I każdy z tych (nie napisze co) uważał się za mądrego.
Szkoda serwera na dyskusję na ten temat.

6 polubień

Polityka szczepień prowadzona jest mniej więcej jak polityka min. edukacji więc co się dziwić.

1 polubienie

Gdyby antyszczepionkowcy mieli trochę oleju w tych pustych łbach, to by zauważyli że są to również insuliny które podaje się podobnie jak niektóre szczepionki. Czemu tu nie drą japy?
Przecież w insulinie też może być Bóg wie co.
Nie drą, bo efekt niebrania insuliny widoczny jest prawie natychmiast. Na rezultat niebrania szczepionki trzeba czasem czekać lata a to już ich przerasta

4 polubienia

Benasku, ale wiesz że tu edukacja moze pomóc nie próby zastraszania lub jakiś nie dopowiedzeń wyglądających na zatajanie faktów.

3 polubienia

Nie tylko Polacy jak przy temacie.
Hiszpanie nie lepsi, ale to mozna wytłumaczyć kiepskim poziomem szkolnictwa, choć nadrabiają. Ale sadzac po poziomie reklam tez latwo nie będzie.
O “wyznawcach” Trumpa to wolę się nie wypowiadać.

Ludzie, którym ktoś bliski zmarł na nowotwór - zwłaszcza tego typu - nie będą mieli oporów. Siostra mojej koleżanki zmarła na nowotwór. Koleżanka zaszczepiła swoje dzieci już wcześniej - były już jakieś akcje czy niższe ceny.

5 polubień

Gogle: „ W Europejskim Regionie WHO powszechny program szczepień przeciw HPV dziewcząt jako pierwsza wprowadziła w 2008 roku Wielka Brytania . Do 2019 roku niemal wszystkie kraje UE/EOG wprowadziły szczepienie przeciw HPV do krajowych programów szczepień.”

2 polubienia

Szczepienia sa dobrowolne, bezpłatne, a nawet zadzwonią
przypominając o możliwości. I taki śmieszny kraj, gdzie izb wytrzeźwień nie ma :smiley_cat:. Pogotowia zresztą też - jest telefon alarmowy 112 i uruchamiają procedurę szybkiej pomocy z najblizszego szpitala. Lub jesli trzeba osrodka specjalistcznego.

2 polubienia

@benasek Bo mało kto myśli o tym (wie o tym) że koncerny farmaceutyczne zarabiają nie na „trujących” (wybierz dowolny negatywny epitet) szczepionkach tylko właśnie na chorobach przewlekłych takich właśnie jak cukrzyca czy nadciśnienie.

1 polubienie

O tym jomo sapiens jest tez w jednej z ksiazek Musiarowicz :stuck_out_tongue_closed_eyes:

1 polubienie