Podatki cd

No to już ma większy sens.

no nie do końca bo podatek ryczałtowy sprowadza się do uczciwego łożenia na państwo. Oczywiście nie liczy się tu dochód z DG bo to inna bajka.

Nie zmienia to faktu, że w naszej obecnej rzeczywistości sprowadza się to do wyborczego uprzywilejowania jednych względem innych. To nie jest demokracja.

Nasze państwo już dawno od demokracji odeszło.

Znaczy się, że nie dopuścili Cię do urny wyborczej, czy ktoś z kałachem kazał zakreślić nie to pole co chciałeś? :stuck_out_tongue_winking_eye:

Każdemu po równo, to komunizm. Demokracja zaś, to rządy ludu, co jest zwyczajną kpiną, bo lud nigdy nie rządził. No, może Szwajcaria jest tu wyjątkiem i mam nadzieję, że rozwoj technologii pozwoli nam, zwykłym obywatelom, brać udział w podejmowaniu decyzji dotyczących państwa. Odejdzie wówczas w niebyt Sejm i Senat.

1 polubienie

Wcale nie piękne. Miałabyś 1 głos, a Twój sąsiad prezes (na stanowisku z klucza partyjnego) 40-60 głosów. Chciałabyś tak?

Mysle ze i tak by sie lepiej oplacilo… A tak przy okazji. tylko nie moj sasiad!:slight_smile:

Nie Twój, a mój!
Ale zdajesz sobie sprawę z tego, że prezesem nie zostaje się za mądrość, umiejętność. Prezesem (mam na myśli duże spółki, często skarbu Państwa, gdzie zarabia się naprawdę duże pieniądze) reguły zostaje się z klucza partyjnego? Czyli, gdyby taka zmiana nastąpiła, to mając większość w głosowaniu /rządzie przeforsują np. dożywotnią prezesurę dla swoich ludzi i to bez konieczności świadczenia pracy :face_with_raised_eyebrow:

3 polubienia

Twoj??? Wspolczuje. Ale te praktyki znam “od urodzenia”…

W mniejszych spółkach też różnie bywa z tą mądrością a tym bardziej wyksztalceniem.

1 polubienie

Nie musisz współczuć, on tu przyjeżdża tylko na weekendy, nawet go nie znam.