Podczas lotu samolotami, zwłaszcza w czasie wznoszenia, gdy silniki

@harmonik Ojoj, to ja się o Ciebie boję :scream:

Zupełnie niepotrzebnie, bo moją mocną stroną jest logiczność i harmonijność światopoglądowa, ogarniająca całość spraw ziemskich, w czym nie są w stanie mi dorównać wszyscy uczeni ludzcy razem wzięci, przy całej mojej skromności.

@birbant zapomniales o
Wróciwszy do swego gabinetu, Mueller zauważył, że Stirlitz podejrzanie kręci się w pobliżu sejfu. - Co tu robicie, Stirlitz? - srogo zapytał.
-Czekam na tramwaj - odparł Stirlitz.
-W porządku! - rzucił Mueller, wychodząc. Ale na korytarzu pomyślał: Jakiż u diabła może być tramwaj w moim gabinecie? Zawrócił. Ostrożnie zajrzał do gabinetu. Stirlitza nie było.
-Pewnie już odjechał - pomyślał Mueller.

2 polubienia

Strielitz zaatakował z nienacka. A Znienacek bronił się, jak umiał. A ten Umiał to też był dobry zawodnik.

5 polubień

Przecietnie to jest ok. 180 osob.W tzw. airbusach.

1 polubienie

Latanie jest najbezpieczniejszą statystycznie formą transportu, więcej ludzi ginie w przeliczeniu na statystycznego pasażera spadając z harmonijnego konia :wink:

4 polubienia

Zależy w których Airbusach. Na pokład A-380 może wejść nawet 853 osób. 180 to w A320 lub 321 (lub Boing 737).

1 polubienie

Tamta wypowiedz dotyczyla liczby PRZECIETNEJ.I tak ja zawyżyłem :wink:

Z Nienacka to wychodzą czołgi.
:stuck_out_tongue_winking_eye:

3 polubienia

Raczej zabierają one prawie 300 pasażerów.

I wpoadają do Wołgi… :rofl:

1 polubienie

2 boeingi 737 Max zwaliły się z prawie 300 pasażerami. Nikt nie przeżył.

1 polubienie

Airbus 320 zabiera 140-170, Airbus 350 zabiera 300-350, Airbus 380 typowo bierze 525, ale jest certyfikowany do 835 osób.

1 polubienie

Przeciez nie latasz samolotami,nie bywasz na lotniskach,nie masz pojecia o tzw. tanich liniach i ich taborze.No to po jakiego dzwona upierasz sie akurat przy najmniej prawdopodobnej odpowiedzi?
Żaden Easy Jet , Wizzair czy Ryanair nigdy nie przekroczyl 240 miejsc.W 90% sa to samoloty na 180 miejsc…
Wakacyjne czartery takie jak np. Inter,ledwie przekraczaja 200…

2 polubienia

W obydwu w sumie zginęło 346 osób, nie w każdym z nich.

A typowa konfiguracja 737 Max to 170 do 210 pasażerów (Ta ostatnia opcja jest “na śledzia”, nawet kolan nie można złączyć w klasie ekonomicznej :slight_smile: )

1 polubienie

Hmm, Ty to napisałeś?

4 polubienia

Bywam na lotniskach, zawożąc znajomych, latałem samolotami, choć teraz nie mam takich potrzeb. Teraz zwiedzam Ziemię wirtualnie. Są samoloty więcej i mniej pojemne. Boeingi 747 znacznie zawyżyłyby przeciętną, podobnie jak A380.

Widać wyraźnie, że harmonik zatrzymał się umysłowo na tym “apogeum”. Albo cofnął się do niego i proces cofania nie ustaje.

2 polubienia

Jest tendencja do zwiększania ilości miejsc w samolotach.