Poddałbym pod ogólnospołeczną dyskusję projekt zbudowania w Polsce

bajecznych, Harmonijnych Miast Pierścieniowych (HMP) dla 200 mln osób.

Moja propozycja do dyskusji dotyczyłaby ilości HMP, czyli czy zbudowania jednego HMP, czy dwóch, lub trzech, albo czterech.

W każdym z powyższych wariantów każda dorosła Polka i Polak z kraju i zagranicy, otrzymaliby na własność mieszkanie o powierzchni 100 mkw przy pomocy nieoprocentowanego kredytu, spłacanego przez nawet 200 lat po 100 zł miesięcznie od mieszkania. Ich dzieci też otrzymałyby po jednym takim mieszkaniu (ale nie więcej niż dwa takie), spłacanym przez rodziców.

Oprócz tego, każda dorosła Polka i Polak mieliby zagwarantowane wystarczające dodatkowe dochody z hotelowego prowadzenia dwóch takich mieszkań osobiście, lub poprzez ogólnospołeczną firmę.

Tak więc dla Polek i Polaków przeznaczylibyśmy 150-160 mln mieszkań, a dla zaproszonej ludności z Madagaskaru, Sri Lanki, Tybetu i innej, 40-50 mln.

G zrozumiałeś więc powtórzę:

Cztery 50 milionowe miasta
Zakładając, że przeciętnie 1 mieszkanie będzie zajmować 4 osobowa rodzina, będzie potrzeba 50 milionów mieszkań.
Niech budowa 1 mieszkania kosztuje tylko 100 000 zł co jest i tak ogromnie zaniżona ceną, bo budowa 100m kw. mieszkania kosztuje ok. 400 000 zł

Czyli na te wszystkie kompletnie nie do zrealizowania pomysły z mieszkaniami trzeba by było 100 000 zł x 50 000 000 = 5 bilionów złotych! O innych kosztach nie wspomnę, a to by dopiero były koszty! O ekologii, nie wspomnę, gdy budowa malusieńkiego kanału na Mierzei Wiślanej jest uznawana za zbrodnię! A wyburzenie tego co już jest!? A gdzie to zawieziesz? A czym? A kto to zrobi? A kiedy?
Dochody Polski to ok. 400 miliardów zł rocznie.
Ten poroniony pomysł z tymi miastami zabrałby 12 rocznych budżetów Polski i to zakładając, że tylko trzeba by było się tym zająć!

Pomysł jest tak głupi, że odpowiadam na niego tylko szkoleniowo. Co to znaczy? Muszę umieć rozmawiać z różnymi ludźmi i czasem na ich głupie argumenty odpowiednio odpowiadać. Ty mi ten poligon umożliwiasz. To mi już co najmniej dwa razy uratowało życie. Wiem, że dziwne, ale tak było.
Jesteś w stanie to pojąć?
Tylko nie pisz, że ktoś to będzie budował tą paranoję za darmo. Idź jutro i załatw, by Ci ktoś za darmo tylko ogródek skopał, zobaczymy ilu znajdziesz.
Szkoda, że takimi głupotami karmisz ten internet. Czasem, co się rzadko zdarza masz jakieś tam przebłyski … ale rzadko.
Tak, jestem wiadomonacyjny itd etc, wymyśl coś nowego …

3 polubienia

Ukryłeś bardzo istotny fakt mogący mieć bardzo duży wpływ na wynik głosowania – aby zbudować te paranoidalne HMP, chcesz przedtem wyburzyć wszystko, co znajduje się wewnątrz tego pierścienia a co poprzednie pokolenia z mozołem stworzyły – domy, szkoły, szpitale, muzea, zabytki, wioski i miasta, zamki, pałace, linie kolejowe, drogi, mosty, całą pozostałą infrastrukturę, można by tak długo wymieniać. Zapomniałeś tez napisać, że wszyscy mieszkaliby w tego typu przechowalniach dla ludzi:
obraz
Podaj więc WSZYSTKIE aspekty tego projektu i dopiero zrób głosowanie, ok?

A słyszałeś o czymś takim, jak np. skanseny budownictwa ludowego, regionalnego, oraz odtworzone w skali wartościowe zabytki?

Czyli chcesz przenieść np. Zamek w Malborku do jakiegoś skansenu?

Lub/i odtworzyć go w skali w muzeum zabytków na infrastrukturalnym pierścieniu Harmonijnego Miasta Pierścieniowego.

Wiesz co, @harmonik – Ty lepiej “odtwórz w skali” całe to Twoje HMP i postaw to w jakiejś hali wystawowej, żebyśmy mogli się z tym zapoznać przez głosowaniem. Zrobienie czegoś takiego nie powinno nastręczać problemu, bo przecież zysk w ekonomii nie istnieje i z pewnością uzyskasz na to nieoprocentowany tani kredyt.

3 polubienia

Ja mysle, ze koledze nalezaloby udostepnic Marsa lub Ksiezyc jako poligon doswiadczalny.
Ja chetnie jako wklad wlasny oddam mojego alcalda, czyli burmistrza Elche.
Tez z jego gadania nic nie wynika. :joy:

1 polubienie

Tyle gadasz. Buduj. Bądź niczym Noe XXI wieku

2 polubienia