Polityka. Czy wiecie za co odpowiada prezyent?

Właśnie przeczytałem że premier wysypał się w trakcie rozmowy z terminem wyborów. Na to obruszył się prezydent, że to on ogłasza terminy a decyzji nie podjął jeszcze :stuck_out_tongue:

Trochę to jak sytuacja w piaskownicy, gdzie dwóch malców się kłóci o to który ważniejszy… i ta kłótnia trwa… póki ich “mama” nie zawoła :wink:

Swoją drogą: Własny obóz grilluje tego prezydenta jak może.
Stawiacie że dostanie nominację na kandydata?

Aktualnie i prezydent, i premier odpowiadają za dokładne wykonywanie poleceń szeregowego posła.

5 polubień

Nie, no przecież ci wybitni mężowie stanu by na to nie pozwolili. Zresztą każdy wie że premier i prezydent mogą dużo więcej niż szeregowy poseł :slight_smile:

4 polubienia

Oczywiście, że ci wybitni mężowie stanu by sobie nie pozwolili…, na to co im szergowy poseł nie pozwala.
A czy ten szeregowy poseł jeszcze może? Może i może, a może już nie może? :kissing_closed_eyes::stuck_out_tongue_winking_eye:

3 polubienia

wymagasz ode mnie poteznego wysilku intelektualnego
nie po to kaczystan wmawia ludziom, ze jest cos takiego jsk konstytucja, ktora zmienia sie jak papier do podcierania tylka - bo TAK
wedlug jeszcze obowiazujacej - prezydent ustanawia czas i miejsce wyborow (nie jest to widzimisie) , a zdaje sie wypada to niespecjalnie wygodnie - -bo cos miedzy swietem zmarlych i swietem narodowym, gdzie kazdy POlak :smiley: korzysta z dni wolnych od ponurej roboty i bardziej go obchodzi zeby miesko sie na grilu nie przypalilo a nie grilowanie dlugopisu?

1 polubienie

A o wszystkim i tak decyduje naczelnik państwa przepraszam szeregowy poseł

2 polubienia

Ale gdzie tam. Przecież to rząd samych wybitnych fachowców. To rząd Polski… a nie jakieś marionetki.

2 polubienia

To teoria spiskowa

Ciekawe tylko dlaczego Duda jeździł wieczorami do Kaczyńskiego

3 polubienia

Nie wiem, ale takie coś czy jakiś serial, to chyba za mało żeby powiedzieć na serio że to Kaczyński o wszystkim decyduje a nie prezydent czy premier. W tą teorie wyjątkowo nie wierzę🤣

Co nie zmienia faktu że ma najwięcej do powiedzenia

1 polubienie

Dobra dobra, zaraz fakty XD będą grillowac Polskę :rofl:

Jako szef partii, jako że nie chciał zostać premierem.wytworzyła się taka delikatna patologia. Xd Gdyby Tusk w 2007 nie poszedł na premiera to też miałby na wszystko największy wpływ jako posel

To, że nie wierzysz niczego nie zmienia.

4 polubienia

To ze ktoś nie wierzy że PO to opcja niemiecka też niczego nie zmienia… Popatrz znowu wszystko zależy od punktu siedzenia XD który już raz to pisze dzis

PO mnie nie interesuje.

2 polubienia

Jak każdego tutaj XD zdążyłem zauważyć odkąd tu jestem🤣

I to jest twój błąd. Ty zauważasz, to co chcesz zauważać, a nie to co jest naprawdę.

1 polubienie

No nie. Przecież ja widzę że np pis jest taki i taki ale tego nie komentuje tutaj, oczywiście uważam że jest lepszy dla Polski niż KE ale to inna sprawa.
I stąd się wzięło takie coś chyba że ktoś anty pis uważa że Wyborca PiS jest głupi ponieważ według niego Wyborca Pisu myśli że pieniądze spadają mu z nieba itp… Na prawdę większość ludzi którzy głosują na PIS wiedza ze pieniądze na 500plus czy 13emeryture to ich pieniądze, ale dlatego maja nie głosować na PIS tylko na opozycję?

Pisałem już kiedyś że ciekaw jestem jak by tutaj wyglądały posty polityczne po zwycięstwie PO… Nagle wszyscy przezuca się na krytykę opozycji a władza ich nie będzie interesować?