Polska B

A co ma glosowanie do bycia Polską B?
Pod względem gospodarczym zabory pozostawily taki, a nie inny poziom zaawansowania. I niestety tych roznic, poza tworzeniem dodatkowych podziałów za komuny za bardzo nie starano się zniwelować.
A upadek PGR i wielu zakładów pracy, z ktorych żyły całe miasteczka te granice Polski B czesto przesunęły w kierunku Polski C.
A jak się czasem z tego marazmu i doła wyrwać to inna sprawa.
Na pewno są roznice regionalne - ale czy wszystkie trzeba od razu szufladkowac?
Jak w pewnym szmoncesie?
Żyd pyta rabiego? A co będzie jesli będę jadł szynkę? Rabi na to - żydem być nie przestaniesz, ale będziesz złym żydem :wink:

1 polubienie

Aż zaczynam się cieszyć, ze ja z miasta Łodzi. Jak pewien słynny kot…

Mogłem nie zakładać tego tematu bo chyba obraziłem Rycerza i nie jest mi z tym dobrze.Pójdę się napić to może mi przejdzie.
Ja dzielę ludzi na dobrych i złych oraz mądrych i głupich.

3 polubienia

A ciekawa jestem czy @czarny_rycerz mieszka daleko czy blisko od nas?
:thinking: :wink:

1 polubienie

Nie powie bo mnie nie lubi.Ty zapytaj.

:joy: :joy: :joy:

1 polubienie

Grafika odnosi się do twierdzenia, że jakąś magiczną granicą podziału jest linia Wisły.

Mam za daleko, żeby w razie kaprysu wpaść z wizytą na kawkę, ale za blisko, żeby była to wizyta ma kilka dni z noclegiem. :stuck_out_tongue_winking_eye:

Nie mam w zwyczaju nie lubić ludzi z internetów. Niemniej czasami to co napiszą sprawia, że ”człowiek musi, inaczej się udusi”. W świetle powyższego, nie rozumiem powodów Twoich ”podchodów”, to zupełnie nie w moim stylu.

2 polubienia

Czyli, że jesteś chyba bardziej z południa. My jesteśmy z Warmii. Bywam czasem w mieście kolegi @Conradus , (40 minut jazdy) bo mąż ma tam rodzeństwo, które odwiedzamy no i poza tym jest tam dość fajny sklep z akcesoriami plastycznymi.

1 polubienie

Tak, z Twej perspektywy jestem południowcem. :wink:

2 polubienia