Polska to kraj tylko jednych wartości?

Nie o to chodzi, nie zrozumiałeś… Jak Klepacka :blush:
Jeśli ktoś śpiewa takie rzeczy, dlaczego się obraża, że uznaje się go za ksenofoba?

Muszę tego posłuchać i odpowiem. Teraz mam krótką przerwę na papierosa, więc dopiero po powrocie.

Ja nawet nie wiedziałem kim jest pani Klepacka…a co do tych występów:

Najgorsze jest, że ta pani powiedziała coś i dostała oklaski i głaskanie po głowie, wiec w to brnie stając się “bojowniczką o wartości narodowe”. To bujda, ale ona jeszcze tego nie wie. Dlaczego bujda? Bo nie da się zbudować wartości narodu na dzieleniu i poniżaniu. To co najbardziej niepokojące, to fakt iż w pewnym momencie zaczęło się dopieszczanie tych grup ekstremistycznych, puszczanie do nich oka przez polityków… i to wylazło z ciemnych zakamarków a coraz więcej ludzi widzi że się opłaca, niektórzy dostali sygnał że to normalne i wręcz pożądane. W imię brudnych interesów politycznych, politycy otworzyli nam puszkę z gazem bojowym i liczą że się uda to zamknąć na powrót jak już się przestanie opłacać… ale to ryzykowna zabawa, bo coś co pełzało po zakamarkach, teraz pcha się na świecznik.
Ludzie się zmieniają… nawet tu nie poznaję niektórych po wpisach. Przesiąkamy tym szlamem nienawiści, zaczynamy mówić z pogardą o inności… i właśnie dlatego tak się dzieje. Po to politycy nas kleją na swój obraz i podobieństwo… a z czego kleją, przez estetykę przemilczę.

4 polubienia

Nie poznajesz? Ja to widziałam na starym pytamy od dawna. Niektóre rzeczy wręcz wyczuwam podprogowo :smiley: ale nie chce mi się już pisać o sytuacji tutaj, bo w zasadzie jest niewarta uwagi. I żeby nie było - nie jestem ideałem - co widać :sweat_smile: ale kurna mam jakiś kręgosłup do .uja pana.

Ja myślę, że tą nienawiść nosimy w sobie od pokoleń, a teraz ona po prostu wzrasta, bo ma dobry grunt.
Jednak to, że jakaś Klepacka zaśpiewała ksenofobiczny tekst dla jakiegoś mało znanego rapera to szczegół. Wcześniej prócz poparcia po swoich wypowiedziach w mediach, wylało się na nią wiadro pomyj również za to, że jest ksenofobką etc., i tłumaczyła się z tych wypowiedzi, że niby źle ją zrozumiano. A teraz nagrywa pioseneczkę w tym stylu. Ręce i cycki opadają i szczena, że można być tak…nawet nie wiem co napisać…głupią, zakłamaną?
Czy to domena ksenofobów, że wstydzą się swojej ksenofobii? Nie pojmuję tego zjawiska.

1 polubienie

To trochę jak z tym oszołomem religijnym na pytamy było. Chrzanił bzdury i wciąż o religii… wszyscy go atakowali, więc włączył się syndrom oblężonej twierdzy i uzasadnienie że atakują go bo ma rację i cierpi jak Chrystus :stuck_out_tongue_winking_eye:
I teraz trochę mamy syndrom oblężonej twierdzy w Polsce. Czterdzieści milionów jest oblegane przez kilkaset tysięcy muzułmanów, przez jakieś mityczne LGBT którego jest mniej niż procent, przez żydów… Oblężeni z każdej strony po prostu :slight_smile:
Zarządzanie strachem jest łatwe. Wystarczy co jakiś czas wskazywać wroga… Okazuje się że nawet realnego nie potrzeba by zamknąć w twierdzy cały naród i obronić przed straszną i okrutną mniejszością…

2 polubienia

Zarządzanie strachem to domena każdej dyktatury. Ostatnio miałam ozy wzrocone ku Wenezueli, tam Maduro z kolei straszy Ameryką, brak prądu, wody to wina Ameryki a nie tego, że ludziom zakręca kurki, inflacja to też wina Ameryki… nas też kiedyś straszono Ameryką :laughing:
Teraz wynaleźli innego wroga, muzułmanów i gejów. Będą kolejni wrogowie, to do przewidzenia…
Czasem się poważnie zastanawiam nad sensem głosowania. Jeszcze nigdy nie miałam tak dość Polski jak teraz.

1 polubienie

A jeszcze Unia jest wrogiem, bo przez porównanie widać jak bolesną raną jesteśmy. Na razie nas próbują dezynfekować ale stan zapalny narasta

2 polubienia

Bo to zgniły zachód, tfu!

Ale do pracy to pierwsi wyjeżdżają, podobnie jak ich politycy na stołki do Europarlamentu się pchają - ta sama mentalność.

1 polubienie