Pomiar glukozy/glikemii na odległość?

Czy jest jakaś opcja pomiaru glukozy/glikemii na odległość? To znaczy chory ma sensor, który mierzy poziom cukru i wysyła info na telefon. Chodzi o to że większość znanych mi sensorów działa w oparciu o opcję [blutuf] - a ja bym chciała żeby senior wysyłał info na dowolnie oddalony telefon z dostępem do internetu lub jako SMS. A może wystarczy założyć choremu wifi?:thinking:

1 polubienie

Ja wierzę w igłę

1 polubienie

Logicznie biorąc, aplikacja powinna mieć opcję wysłania wyniku pomiaru bezpośrednio do lekarza lub opiekuna. Ogólnie wiadomo, w jakim stanie znajduje się chory w przypadku wzrostu lub obniżenia poziomu cukru we krwi, więc niewątpliwie twórcy urządzenia/aplikacji ten stan chorego uwzględnili.

Na stronie jednego z dystrybutorów takich urządzeń można przeczytać:

### Jak udostępnić wynik pomiarów lekarzowi?

W Menu aplikacji FreeStyle LibreLink, na telefonie którym skanujesz sensor, kliknij w „Połączone Aplikacje”, wybierz „LibreView” i wpisz numer ID gabinetu swojego lekarza. Dzięki temu po każdym zeskanowaniu sensora wyniki pomiarów będą przesyłane automatycznie do opartego na chmurze systemu LibreView. Nie będziesz musiał drukować ani przesyłać raportów przed kolejną wizytą u diabetologa – Twój lekarz będzie mieć do nich podgląd na swoim komputerze.

### Czy można mieć podgląd wyników na drugim telefonie?

Opiekun, bliska osoba może pobrać aplikację LibreLinkUp. Za każdym razem, gdy użytkownik zeskanuje sensor na telefonie opiekuna pojawi się powiadomienie z aktualnym wynikiem, strzałką trendu oraz interaktywnym wykresem z ostatnich 12 godzin, jak również powiadomienia dotyczące alarmów zbyt niskiego bądź zbyt wysokiego poziomu cukru. Dzięki temu opiekun może sprawdzić jak zmienia się poziom cukru osoby chorej na cukrzycę i wspierać ją w chorobie.

Aby udostępniać dane lekarzowi w systemie LibreView lub rodzicowi/opiekunowi w aplikacji LibreLinkUp, telefon musi mieć podłączenie do Internetu.

Myślę, że każda aplikacja tego typu wyposażona jest w taką opcję.

4 polubienia

Przekazanie wynikow do smatrfona nie powinno byc problemem. A potem juz normalna droga przez siec.
Jesli sa bransoletki monitorujace starsze osoby chore na serce, niekoniecznie typu smartwatch, to pewnie i dla cukrzyków cos wymyslili.
Ale to trzeba by poszukać producentów.

2 polubienia

Taka opcja istnieje, chociażby poprzez sensor firmy Abbott. (Sensor FreeStyle Libre)

Wartości stężeń glukozy poprzez aplikację w telefonie można wysyłać dalej, np do rodziny lub lekarza.

Tutaj więcej info na ten temat.

Mam nadzieję, że dobrze zrozumiałem pytanie.

4 polubienia

@ZiraaeL Chodzi o to że moja Mama nie potrafi obsługiwać smartfona o jedyne co to byłby cały czas włączony na ładowarce z aplikacją…

2 polubienia

Biorąc pod uwagę symptomy występujące przy podwyższonym/obniżonym poziomie cukru we krwi, wiadome jest, że chory/chora nie będzie w stanie zareagować na sygnały, które generuje urządzenie w krytycznych momentach. Zrobi to za niego aplikacja i powiadomi lekarza/opiekuna o wynikach pomiaru poziomu cukru u Twojej mamy. Kwestia JEDNORAZOWEGO ustawienia aplikacji w telefonie mamy, aby aplikacja wiedziała, dokąd ma wysłać wynik pomiaru (ewentualnie podnieść ALARM w razie krytycznych poziomów) oraz zainstalowanie tej aplikacji w Twoim telefonie. Z tego, co wyczytałem, pomiaru poziomu cukru dokonuje się poprzez zbliżenie smartfona do sensora. Jeśli poprzez aplikację sparujesz (połączysz) swoj telefon z telefonem mamy, to wynik pomiaru poziomu cukru pojawi się też na ekranie Twojego telefonu.
Telefon mamy też nie musi być na stałe podłączony do sieci wi-fi. Wystarczy w ustawieniach telefonu Twojej mamy włączyć możliwość mobilnego przesyłu danych i pamiętać, by po restarcie telefonu, opcja te była zawsze włączona.

3 polubienia

Tsk istnieje. Tulko jedno ale. Chory musi sam swoim telefonem zeskanowac sensor. Co nsjmniej co 8 godzin. Wyniki wysylane sa do lekarza i do innej osoby ktora ma polaczona aplikacje. Tak ja czutalam cukry corki bedac na wyjezdzie. Tylko to jedno ale jest problematyczne :unamused:

3 polubienia