Poradnik bicia dzieci

Pewien pastor Tedd Tripp wydał książkę “Pasterz serca dziecka”.
“Ceniony” specjalista w zakresie poradnictwa, wychowywania i duszpasterstwa. Prywatnie jest ojcem trojga dzieci i dziadkiem siedmiorga wnucząt.
Wychowuje przez odpowiednie techniki bicia:

4 polubienia

Zastanawiam sie, czy to swiatopoglad, religia czy filozofia
A moze pseudopsychologia?

2 polubienia

Czytałem już dziś o tym na necie. To u babtystów, nie katolików, żeby nie było.

2 polubienia

Głupota. Tresura owieczki.

3 polubienia

Otoz to!
Trafnie to nazwales

2 polubienia

Dostałem od ojca kilka razy w dupę. Przyznaję. Kiedyś nie było superniani i internetowych poradni rodzinnych. Nie wiem czy ja bym umiał uderzyć dziecko.

2 polubienia

Gdyby przy mnie ktoś uderzył niemowlę albo malutkie dziecko, to ja bym uderzył tego, co uderzył. Ze szczerego serca, ile fabryka dała,

1 polubienie

Skoro to jest szkodliwe to po co pani psycholog to publikuje?Az tak trudno zrozumiec ze to darmowa reklama???Wyjatkowo durna baba…
Niech klikaja…Tedd sie ucieszy.

3 polubienia

Niemowląt i malców lać absolutnie nie wolno. To oznaka głupoty i słabości. Jedyną karą za to jest wpie*l i ciężkie prace w czasie odsiadki.

2 polubienia

U nas tak sie krytykuje :slight_smile:
Coś ci się nie podoba? Opowiedz o tym światu. Ciekawość przegra z mądrością :wink:

2 polubienia

Nie o to chodzi, @collins02 takie rzeczy trzeba nagłaśniać. To nie tylko u babtystów, w innych sektach jest podobnie, w życiu świeckim też. To jest tożsamy poradnik z islamskim o biciu żon.

1 polubienie

Niezbyt mądre wręcz głupie zachowania, bicie, groźby niczego nie rozwiążą a pogorszą ich życie - marzenia, zwierząt nikt specjalnie nie bije to i dzieci nie ma potrzeby… Moje bliźniaki nie były bite fizycznie czy słownie, zamiast tego były rozmowy i tłumaczenie do skutku, co jednak nie trwało długo, cały proces był w formie zabawy i załapały szybko pewne swe ograniczenia czy zasady. Żona miała z tym problem bo sama nie rozumiała problemu a wymagała od dziecka, skutek dzieci od niej uciekały z płaczem aż do gimnazjum

1 polubienie

Myślę że religia nie ma znaczenia, bardziej swoje wychowanie w domu rodzinnym gdzie zasady obejmują wszystkich - głownie miłość bliźniego, złe przekuj w dobro

Tak. Tylko, że w tym określonym przypadku wydano podręcznik, jak bić dzieci i zrobiła to sekta babtystów. Ale, generalnie masz rację. W islamie są podręczniki, jak bić żonę.

1 polubienie

Kiedyś będąc w wojsku w starszych czasach stanu wojennego, uczono nas jak bić by nie było śladu, gdzie konkretnie uderzyć, przypadło mi to w Bytomiu - strajk górników, za odmowę był sąd wojskowy - w większości podwójna służba w roczniku. Z tego specjalnie nie jestem zadowolony, pomimo że cierpiałem równo z górnikami. Taki los w dorosłym przedszkolu

Nie jestem zwolennikiem bicia dzieci. To już lepiej je oddać do cyrku …

6 polubień

Czy to jakaś kara ? Pamiętam aż jeden film włoskiej produkcji z udziałem dziewczynki oddanej do cyrku na wychowanie i częściowo zarobek, gdzie rodzice ją po prostu sprzedali gdy miała 9 lat

1 polubienie

Nie wiem, czy kara, ale ponoć działa … Jednak sam nie sprawdzałem.

1 polubienie

@birbant
a propos islamu:
Kiedy bylam tlumaczka to musialam tlumaczyc taki tekst Araba: Dlaczego nie moge jej bic, przeciez to moja zona (!!!)

4 polubienia