Porady prawnicze odnośnie głosowania pocztowego

Po konsultacji z prawnikiem, to powiadam Wam, iż koronanygusy mogą nam na pukel skoczyć, ponieważ:

  1. Nie ma kary za przetrzymywanie swej karty, tylko za nie przekazanie w porę karty innej osobie, dla której jest ta karta. Mąż żonie, sąsiad sąsiadowi, listonosz…

  2. Każdy ma konstytucyjne prawo to tajnego głosowania, więc nie ma obowiązku podawania peselu. W żadnym przypadku.

  3. Każdy obywatel III RP ma niezawisłe prawo nieuczestniczenia w wyborach.

  4. W razie zarzutu o nieodebranie karty, każdy ma prawo od zarzucającego zażądać dowodu na nieodebranie, a takim jest tylko własnoręczny podpis adresata, którego to podpisu się nie wymaga w zwykłej przesyłce wrzuconej do skrzynki.

Nie bądźmy zatem baranamy prowadzonemy na rzeź i postępujmy zgodnie z prawem.

Branamy i świniamy za to, są ci, co wymyślają te nieprawne procedury byle przy korycie się utrzymać.

7 polubień

Uwaga, według prawa pocztowego w III RP jest obowiązek posiadania skrzynki pocztowej.

1 polubienie

I odetchnęłam z ulgą. Bo wkurzała mnie perspektywa przymusu. Mam nadzieję, że wielu z Was.

4 polubienia

A kto będzie sędzią w tych sprawach? Tak tylko pytam zwolenników zrobienia porządku z “kastą”…

1 polubienie

“Sędziami, to będziemy my”… :grin:

2 polubienia

Kar nie nakłada się obligatoryjnie, a jeśli ma to być w formie mandatu, to można go nie przyjąć i wtedy musi być normalna rozprawa.

1 polubienie

Oj, naiwny. Gdzieś czytałem niusa, że psy przetarg na nowe armatki wodne ogłosiły…

1 polubienie

Spoko. Wśród psów jest więcej przeciwników pisdecji, niż się Tobie wydaje.

1 polubienie

Dobrze jednak swoje prawa znać, bo dotychczas wciskano nam ciemnotę i tylko się tym denerwowaliśmy.

3 polubienia

Weszły kary administracyjne, z tymi bedzię tudniej niz odmówienie mandatu.

1 polubienie

Wciskanie ciemnoty ludziom, to specjalność pisdzielców.

No i co z tego. W PIS jest więcej przeciwników PIS niż się Tobie zdaje również… :rofl: :rofl: :rofl:

1 polubienie

Spokojnie. Jeszcze się na ten temat dopytam zanim wybory się zaczną. Na razie jedyną prawdziwą informacja jest ta o konieczności posiadania swojej skrzynki pocztowej. Reszta to nieprawda.

1 polubienie

Też możesz podać do sądu. Ale tu nie ma podstaw do kar administracyjnych.

Znajmy swoje prawa.

1 polubienie

To też trochę nasza wina, bo nie rozumiemy prawniczego znaczenia słowa “przetrzymywanie”. Jeśli ktoś swoją własna kartę trzyma, to jej nie przetrzymuje. Przetrzymuje ten, co cudzą kartę trzyma.

2 polubienia

Koleżanko @okonek poproszę ramkę dla powyższej odpowiedzi koleżanki @joko

1 polubienie

Jednak okazało się, że po dawnemu mamy wybór. I że nikt nas do niczego nie zmusi.

1 polubienie

Jak mam głosować “jawnie”, to ja jednak podziękuję.

5 polubień

A ja nawet tajnie nie mogę. Nie pomyślano o zagraniczniakach.

3 polubienia

Co jest nieprawdą?, że wprowadzono poprawki?
Musieli to zrobić, już pierwszego dnia zalała ich fala krytyki, wytykano łamanie prawa, znian będzie jeszcze więcej, UE bacznie się temu przygląda, już szykuje kary dla Polski jeśli nie odstąpimy od takiej formy wyborów.

2 polubienia