Porozmawiamy o ZUPIE?

Babcia potrafila cuda z karpia wyczarowac.Nauczyla matke robic takie ryby po grecku ze byly slynne na ćwierc Poznania…
A potem…Jak to bywa,śmierć zabiera wszystko ze sobą i z nikim sie nie dzieli…

3 polubienia

@anon75849589 A ten lubczyk to tylko do smaku? :stuck_out_tongue::innocent:

2 polubienia

Ryba po grecku, to specjalność mojej mamy była.

3 polubienia

Sam bylem świadkiem jak jednego"wujka" w dziecinstwie,nota bene,sedziego miedzynarodowego w hokeju na trawie,przekonali rodzice kiedys,mowiac:
-Alez musisz wpaść!Ryba po grecku bedzie! :rofl:
A ja tego nie cierpie do dzisiaj.Dobrze ze zona pamieta:))

2 polubienia

Inne zupy, które są super i nie mogę się decydować, czy nie powinny wygrać z wymienionymi:
Zupa z soczewicy-ona chyba jednak powinna była wygrać, a przynajmniej walczyć z dyniową o pierwsze miejsce :wink:
Krem z kalafiora
Zupa paprykowa
Zupa z botwinki
Pomidorówka (oczywiście z ryżem, zupy z makaronem mnie nie przekonują)
Szczawiowa
Cebulowa
Porowa
Szpinakową też jadłam i była super :slight_smile:
I jeszcze ta z kiszonej kapusty jest fajna, lubię kwaśne rzeczy. I marchewkowa i…długo bym tak mogła :rofl:
Za to grzybowej nie lubię.

2 polubienia

Często gotuję z torebki, tak na szybko i do tego grzaneczki.
W domu rodziców rzadko jedliśmy na kolację czy śniadanie kanapki, mama robiła nam gorące posiłki, ja podtrzymuję te tradycje, dla przykładu, dzisiaj już mam zrobiony farsz, jeszcze sosy i
na kolację lub jutrzejsze śniadanie będą szybkie gołąbki ( nie zawijam w kapustę, szatkuję ja i dodaję do farszu)

2 polubienia

KRÓLOWA ZUP?
Nie rozśmieszaj mnie-jak można wodzie z odrobiną różnych warzyw i przypraw /ewentualnie jakiejś chabaniny/ dać koronę i tytuł ???
NO JAK???

2 polubienia

@birbant, raczej dla zapachu, jak dodamy jeszcze maggi

image
tej zupie nikt się nie oprze.

2 polubienia

Wyobraziłam sobie, jakiej wielkości gar (pełny) by z tego wyszedł :joy:

2 polubienia

Szpinakowej w zyciu nie jadlam! Uwielbiam GROCHOWE!!! :sweat_smile: Dobry rosol z dobrym makaronem TEZ!

2 polubienia

Sprawdziłam co to za zupa. :slightly_smiling_face:
U mnie w domu od czasu do czasu robię jakieś “światowe” zupy to może i zasmakuje ta laksa.

2 polubienia

A strogonow?

3 polubienia

Ale strogonow to nie zupa! Ale bardzo lubie! W ramach zupy zjadlam piec czekoladek “malaga” :sweat_smile:

3 polubienia

A barszcz ukraiński?

4 polubienia

To na fotce to raczej botwinka

1 polubienie

@elsie , wpisz sobie w wyszukiwarkę ,zupa ala strogonow :wink:
image

4 polubienia

Ja zazwyczaj robię ją z kurczakiem. Uzywam gotowego rosolu w kartonie i do tego czerwona pasta curry, pol cebuli, czosnek, imbir, chilli(to podsmazam przed dodaniem rosolu), sos sojowy, mleko kokosowe i makaron ryzowy. Potem dodaje szczypiorek, sok z cytryny i czerwona papryke. Polecam! Dosc szybki obiad.

2 polubienia

Tak @Bingola , to botwinka , ale jest i wersja z burakami, to jedna z najtrudniejszych zup

image

2 polubienia

A, poszukam. Ale jak podobna to na pewno lubie!!!

1 polubienie

I pamiętaj,że można to zrobić z takiego mięsa, jakie lubisz, osobiście nigdy nie trzymam się kurczowo przepisów.

1 polubienie