Potrafisz zabić?

Wiem…Pytanie jest samo w sobie głoopie…
Ale nie zyjemy juz we wczorajszej kołysce…Obok nas ludzie muszą te decyzję podejmować jak strzał z palca!
Jak w tym znajdujesz siebie?
Czy w ogóle o tym myslisz?

3 polubienia

Mam wrażenie, że nie, ale…Tyle o sobie wiemy, na ile nas sprawdzono, więc nie wiem, jak byłoby w wypadku zagrożenia życia swojego lub kogoś z najbliższych. Może wtedy potrafiłabym? :face_with_hand_over_mouth:

4 polubienia

Myślałam dziś o tym. W kontekście wojny właśnie. Obawiam się że nie. Chyba że w, stresie zagrożeniu… Ale wtedy trzęsącymi się rękami raczej bezwładnie niż celowo… Nie nadaje się na żołnierza.

1 polubienie

Nie.Tak mi się przynajmniej wydaje ponieważ każdy człowiek jest inny oraz inaczej reaguje na skrajne sytuacje.

1 polubienie

W sytuacji wielkiego zagrożenia (swojego lub rodziny) uwalniają się demony. Myślę, że tak, ale nie sprawdzałam jeszcze. I obym nie musiała.

3 polubienia

Traktuje to jako ostateczność
Ale ponoć kazdy jest do tego zdolny.

Jestem absolutnie przeciwko zabijaniu. Sytuacja jednak diametralnie by się zmieniła gdybym siedział sobie z rodziną w domu oglądał film a tu zza krzaków zaczęliby do mnie strzelać by mnie zabić bez powodu. Musiałbym bronić moją rodzinę i siebie. Wtedy nie miałbym już wątpliwości…

5 polubień

To będzie zależne od okoliczności i sytuacji.
W obronie bliskich zapewne będę mógł zabić. W amoku chyba też jak każdy. Są sytuacje w których impuls bierze górę.

1 polubienie

Wściekłość podpowiada mi ze tracę resztki cierpliwości…A w obronie rodziny, chyba nawet potrafiłbym z zimna krwią…

2 polubienia

Amok odrzucmy bo to coś na kształt narkotyku…

Tylko w obronie własnej

1 polubienie

Tez się nie nadaje ale ze względu na dyscyplinę.

Myślę że zdecydowanie tak. Nie ot tak sobie,ale jednak potrafiłbym.

2 polubienia

Podobnie.
Choć jak twierdził moj dawny sąsiad,gangster,lepiej broni nie chwytać bo sie człowiek cholernie szybko z tym oswaja…

Przyprowadźcie mi putina i pożyczcie pistolet to Wam powiem…

1 polubienie

Dobre!Brawo :joy:

To sie podzielimy, ja wole sie zastanowic, ktorego z tych?

Ławrowa czy Szoguja?

1 polubienie

Ławrow to podwojnie niebezpieczna bestia.Inteligentny.
Sorry ale ja nie wybieram.Strzelałbym gdybym mógł to robić skutecznie.I za wszelką cenę!

1 polubienie

Ci to dwa pokolenia sowieckie.
Nie wiadomo, ktore gorsze.

Albo jak w filmie Czarnobyl…" Strzeliłeś i co? Jesteś teraz kimś innym? Zobacz,nic się nie zmieniło,wciąż jesteś tym samym człowiekiem".

1 polubienie