Poumierało mnóstwo ludzi - dlaczego ceny mieszkań od tego nie spadły?

Już nie chcę sprawdzać ile to było w ostatnim roku, ale w 1 roku “pandemii” umarło o ponad 100k ludzi (z tego najwięcej z powodu rozwalenia służby zdrowia, a nie od wirusa) więcej niż w poprzednich latach czyli jakieś 20% więcej chyba. W kolejnym roku pewnie podobnie.
Zazwyczaj starsi ludzie i schorowani. Pewnie zostawiali po sobie mieszkania, a jakoś nie było widać by to miało wpływ na rynek nieruchomości.
Niestety teraz przyjechali Ukraińcy to zapełnią tę lukę z nawiązką.

2 polubienia

Policz ilu jest spadkobiercow i ile czeka sie na sprawy spadkowe.

3 polubienia

no a ci spadkobiercy to wcześniej też gdzieś mieszkali to teraz mieszkają w 2 naraz?

4 polubienia

Mieszkali u mamusi a teraz mieszkają w mieszkaniu po babci :wink:

4 polubienia

Dużo starszych przepisywało mieszkania czy domy komuś za opiekę, jak nie było spadkobierców. Niewielu rodaków interesuje opieka nad rodzicem. Lukę wypełnili banki wypłacając emerytury czy renty w zastaw pod lokale, a że trafili się np ukraińcy czy lokatorzy z wynajmu, to jest ciągłość ustawowa

3 polubienia

Mieszkań zawsze będzie za mało. Znam ludzi którzy mają po 4 mieszkania. I zarabiają na nich.

4 polubienia

Śmierć mnóstwa ludzi nie ma nic wspólnego z cenami mieszkań.

7 polubień

Dokladnie dwie
Jedna zadluzona we frankach, druga nigdy nie pracowala a rodzicom nie udalo sie jej dobrze wydac za mąż

1 polubienie

Trochę ma. Ale wiecej z terenami
Gdzie, co i jak?

1 polubienie

Owszem. Dużo ludzi umarło, ale ceny działek budowlanych nie spadły, materiały budowlane nie potaniały, pensje budowlańców też nie zmalały. Deweloperzy też nie chcą zarabiać mniej. Popyt na mieszkania nadal jest duży, a jeśli spadnie to raczej ceny nie pójdą w dół, tylko będzie się mniej budować. Tak mi się wydaje :thinking:

4 polubienia

W Polsce zawsze byl glod mieszkan.
Sorry taki klimat.
Owszem w krajach takich jak Hiszpania gdzie banki nawet teraz przy kryzysie kredytami hipotecznymi sie nie brzydza a łatwiej sie pozbyc dluznika niz wywalic lokatora, krory nie placi?
Za to samo zaplacisz jak za zboze na przedniwku czasem, bo jest w dobrym miejscu.
Za covida to na pniu wyprzedali kazda ruine :rofl:

1 polubienie

Praktycyzm autora tematu zwala z nóg.

1 polubienie

utylitaryzm
moja babcia umarła kilka mies. temu i jest to dla mnie wielką tragedią, ale trzeba żyć dalej.

1 polubienie

Ja w przypadku jednej z babc i tesciowej to sprawdzilam, czy w ich trumnach śruby byly dobrze zakręcone

1 polubienie

@okonek @dedlx No właśnie. Młodzi wynajmowali gdzieś albo mieszkali u krewnych a teraz idą na własne w spadku pozostawione.

1 polubienie

A mnie zastanawia jak wojna na/w Ukrainie wpłynie na rynek samochodowy :face_with_monocle: :question:

1 polubienie

Nie tylko wojna ma wpływ na rynek samochodowy. Wymagania ekologiczne również. Przechodzenie na samochody elektryczne też spowoduje zawirowania i gorszą dostępność.

3 polubienia

A mnie bardziej martwi jak to wplynie na przyrode i na ile. Ruskie juz nam raz Czernonbyl zafundowali

2 polubienia