Pozory+

Powiedzcie mi co zmienia ten dziwny pakiet? Bo to samo można było zawsze dostać… Chyba że wyciąganie kasy…

1 polubienie

Czymś trzeba przykryć inne fakty :slightly_smiling_face:

1 polubienie

Pamiętaj że 500+ się do dochodu nie liczy…

1 polubienie

Badania zrobisz za free ale jeśli ich wynik będzie zły to znów pójdziesz do lekarza prywatnie. Albo na NFZ w okolicach 2060r.

3 polubienia

A myślisz że tak będzie inaczej? bo to tylko badania nie lekarze.

1 polubienie

Nie ma to jak “odkrywac ameryke w konsewach”
A ta akcja to ma byc jednorazowa czy coroczna? Bo mam obawy, ze bedzie to kolejny “zryw narodowy” zakonczony haslem, fajnie, ze cie zbadali. Ale leczenie to juz twoja sprawa. Koszt podstawowej analityki to kilkadziesiat zeta, leczenie czesto idzie w miliony.

1 polubienie

Jednorazowo. I własnie o tym mówię. Nic nie wnoszące badania no i jak by ktoś pytał ankieta jest tendencyjna i może się przeciw nam kiedyś odwrócić.

1 polubienie

Poziom ubóstwa liczy się wydatkami, a nie dochodem, więc 500+ też się liczy.

2 polubienia

Pani pyta dzieci o dochody rodziców i gdzie pracują oraz o budżet…
Małgosia mama jest pielęgniarką, zarabia 3000 tata jest hydraulikiem zarabia 4800 nasz budżet to 7800
-Małgosiu dobrze .Pięć


Wstaje Jaś i mówi Tata jest celnikiem na granicy zarabia 2300 Mama jest celniczą zarabia 2250. Nasz budżet miesięczny to 25000
-Jasiu ale to się nie zgadza. jedynka…
-I ciul ważne że nam się dobrze żyje.

A i licząc wydatki można też i policzyć poziom skąpstwa. Nie koniecznie i nie zawsze ubóstwa.

hahaha!!! No to są już jaja! W Niemczech niezależnie od wieku w ramach nawet przeziębiena, to połowę w swym Praxis zrobi to domowy lekarz, a na resztę bez łaski dostajesz skierowanie z godziną przyjęcia i najdalej za dwa tygodnie masz sprawę załatwioną. Nie ma żadnych pakietów.

2 polubienia

W Polsce badania dnia następnego. To żadne badania. 90% z nich miałem na początku kwietnia bo źle się czułem i lekarz domowy od ręki mi wszystko wypisał. EKG, badanie ciśnienia i pomniejsze badania zrobił mi na miejscu. Nie, nie zdalnie. Wagę , ciśnienie poziom cukru można zbadać w ośrodku bez rejestrowania się.

2 polubienia

Wyniki wiekszosci badan to mozna miec po kilku godzinach. Sa takie, ktore wymagaja dluzszej obserwacji, specjalistcznego sprzetu czy odpowedniego laboratorium.
No i lekarza potrafiacego to zinerpretowac.

1 polubienie

Wiem . I wiem że jak poprosiłem o dooplera dostałem skierowanie od ręki i termin był 7 dni później.

U mnie co roku dostaje uprzejme zaproszenie na badania od pelnej amalityki po mamografie i jak trzeba to te bardziej specjalstyczne (to juz zalezy co wymaga obserwacji)
Sami się dpominaja.
To znaczy system.
Troche teraz przez covida to sie przesunelo o 3 miesiace, kiedy w ubieglym roku szpitale robily bokami a jednoczesnie musialy prowadzic oddzialy dla najciezej chorych i zajmowac sie wypadkami.
Ale to co nazywa sie jakas superakcja?
To byloby potraktowane jako zart. 1. kwietnia to oni nie maja, ale 28.grudnia jest Świętych Młodzianków (niewiniatek)

1 polubienie

W Niemczech wyniki badań nie idą do pacjentów, tylko bezpośrednio na komputer lekarza domowego. Dokumentacja po jakimś czasie przychodzi do pacjenta pocztą w postaci listowej. A tam jest dosłownie wszystko z najdrobniejszymi szczegółami na temat chorób i sposobu leczenia.

2 polubienia

W Polsce też. Pacjent może podejżeć przez net.

Przez net nic nie zobaczę w Niemczech. Wszystko przyszło w papierach.

1 polubienie

W Polsce robią ci konto na stronie lab. A I recepty też są przez net.

1 polubienie

Recepty, oczywiście. Jak sobie kto życzy.
Ale, jak Cię słucham, to w Polsce jest dobra służba zdrowia… :stuck_out_tongue:

2 polubienia