Praca czyni wolnym?

Zgadzasz się z tym stwierdzeniem?

3 polubienia

Jasne

Wszystko zalezy od teyo ile placa,za ta prace

1 polubienie

Hmm. Wolnym w porównaniu do czego?

1 polubienie

Źle mi się kojarzy, jak dla mnie to szydercza ironia.

6 polubień

Taka sentencja widnieje na bramie obozu Auswitz.

6 polubień

Dlatego źle mi się kojarzy.

4 polubienia

Jeśli ktoś nie pracuje i nie ma jakiegokolwiek własnego źródła dochodu przeważnie jest uzależniony od kogoś, kto na jego potrzeby zarabia. Ktoś, kto jest od czegokolwiek lub kogokolwiek uzależniony nie może uważać się za człowieka całkowicie wolnego. Tak mi się wydaje.

3 polubienia

Oksymoron i do tego wredny.

Właśnie miałem to napisać. W oryginale było: “Arbeit macht frei”.

5 polubień

Częściowo tak. Na pewno człowiek pracujący zarobkowo jest niezależny finansowo. Z drugiej strony człowiek pracujący ma mniej wolnego czasu, a niezależność finansowa też nie jest całkowita.

3 polubienia

Za ,plotem’’ obozu moj dziadek sie urodzil.
Znam to miejsce i ten rzucajacy sie w oczy napis.
Symbol martyrologii narodow Europy.

1 polubienie

Tez mam niemile skojarzenia

Zdecydowanie się nie zgadzam. A wręcz przeciwnie. Praca mnie zniewala, pozbawia możliwości robienia tego, na co mam w danej chwili ochotę lub tego, co jest dla mnie w życiu ważne. Wolność mogą dawać pieniądze, które dzięki pracy mamy i możemy realizować swoje marzenia i po prostu żyć.

2 polubienia

Nie pracujac człowiek się nie rozwija i jest zwykłym nierobem. Gdy się pracuje można czuć się dumnym i wtedy żyć godnie.

Im więcej pracy, tym mniej czasu na wartościowe myślenie.

2 polubienia

Nie prawda, ja rozwijam się poza pracą. W pracy zarabiam i wykonuję czyjeś polecenia, a to akurat mnie za bardzo nie rozwija, bo i zadania nie są po to, żeby pracownika uszczęśliwiać i żeby mógł się spełniać. Przestałam się łudzić. Praca nie jest dla pracownika. Chyba, że wykonuje taką pracę, w której ma możliwość realizacji swoich potrzeb, ale to raczej, gdy dobrze trafi lub sam sobie taką firmę otworzy. Poza pracą mam czas na swoje pasje, na życie…

2 polubienia

No tak, najlepiej w ogóle nie pracujmy, żyjmy z socjalu, a gospodarka padnie po kilku latach

Nikt Ci nie każe pracować, więc do kogo masz pretensje. Możesz siedzieć na dupie i ciągnąć zasiłki

Odpowiadam na pytanie, a Ciebie nikt nie zmusza do komentowania, więc sobie daruj swoje “mądrości”. Paaaaaaaaaa