Praca czyni wolnym?

Tylko gdyby każdy myślał tak, jak Ty, to nie miałabyś eneryturki i zbierałabys pod sklepem na chleb, bo się nie chciało pracować

Żyjesz w kompletnej komunie

Nasza w tym glowa by się wykształcić i robić to co lubimy. Praca powinna być pasją. Bez pracy człowiek wegetuje. No chyba że wygrał w lotto.
Praca uszlachetnia. Zawierasz nowe znajomosci, czegoś się dowiadujesz, uczysz, zarabiasz na życie.

3 polubienia

Ale w Polsce socjalizm powoduje , że ludzie nie chcą pracować, bo po co? 500+, zasiłki, renty…

Social to wędka na wyborców.

Bo ludzie to idioci

Bo uczą ich religii a nie ekonomii.

Religia akurat nie ma z tym nic wspólnego. W ludziach zakorzeniona jest komuna, socjalizm. Uważają, że państwo ma się nimi opiekować i dawać im pieniądze. Demokracja to najgorszy ustrój

A jaki ustrój jest lepszy?

Polacy są po prostu głupi. Nikt się na poważnie nie bierze za edukację. Nie znamy prawa, ustaw, kodeksów. Wierzymy tylko kolesiom w telewizorach. Słuchamy ich i za nimi powtarzamy jak małpy.
Najpierw ciążyła nam komuna. Teraz ciąży ciemnota podlewana przez kościół.
Głowę dam że większośc polaczków nie wie jakie składki są potrącane z ich pensji, co to jest brutto-netto, PIT, VAT itp.

Wierzą im tylko emeryci, młodzi ludzie mają to w dupie i uciekają z tego ciemnogrodu, dlatego ciągle wygrywa PiS lub PO, bo głosują ciągle ci sami. Polsce potrzebna jest wojna domowa i interwencja wojska, przewrót

I kto to rozpocznie? Kto stanie na czele? Nie mamy już drugiego Wałęsy.
PiS ma bardzo zmobilizowany elektorat. Jest dyscyplina. Seniorzy i małe miejscowości. Elektorat PO jest leniwy, zapatrzony w smartfony i zmęczony pracą w korpo. Mają to w dupie. Wiedzą że wrazie czego mogą wyjechać za granicę bo z reguły są dobrze wykształceni.

Znalezliby się tacy, którzy by to poprowadzili. Nie mam na myśli PO, bo tak naprawdę oni mają układy z PiS, że “raz my, raz Wy” a głupi naród myśli, że ma jakiś wybór

Mówisz o kibolach czy naziolach?
Polska się obudzi dopiero po polexicie. Zacznie brakować na wszytko. Polska będzie zadłużona.

1 polubienie

Przecież już jest zadłużona i to na miliardy zł

Ale konsumpcja ma się dobrze. To nas ratuje.

jakby system emerytalny zapewnial wiecej niz na suchy chleb? o ile nawet na to?

Ja jestem kobieta pracująca i żadnej pracy się nie boję!!
A czy czyni wolnym ?
Ten slogan źle mi się kojarzy .
Bardzo źle.
Obozy Auswitz to było coś strasznego.
Do dziś mnie to porusza i smuci.
Abstrahując od historii również się z tym nie zgodzę.
Jestem wolna , ale na pewno nie dzięki pracy .
Wolność się ma w sercu , w duszy.
Pracuję, bo chcę, bo lubię dobre pieniądze ( stąd 2 etaty ) i tylko tyle .
Lubię to co robię na szczęście , ale o wolności nie ma mowy.
Szczególnie o 6 kiedy budzik dzwoni :stuck_out_tongue:
3e416243-3252-4bc1-b585-d1f9c254968e_x365

3 polubienia

Co ma do tego Auschwitz? W Polsce nikt nie musi pracować, nie ma takiego obowiązku

Im chodzi o napis na bramie obozu niemieckiego. Arbeit Macht Frei. Tam nikogo za pracę nie nagradzali. Przeciwnie. Szli do komina.

1 polubienie

Powtarzam raz jeszcze, nieroby mogą siedzieć w domu i brać socjal, a kto chce, ten będzie pracował.