Programiści bałaganiarze?

Vista i Siódemka były inspirowane 64bitowymi Linuksami Ubuntu, gdybyś wtedy przesiadł się na Linuksa, nie miałbyś do teraz żadnych zmian :grinning:

2 polubienia

Miej na uwadze fakt ze rozmawiasz ze staromodnym dziadem ktory ma lap topa od ledwie 7 lat :wink:
Wczesniej korzystalem z komputerow pracowniczych ktore w Anglii,delikatnie mowiac,nie należą do nowoczesnych…

1 polubienie

Moja mama używa i Windowsa i Linuksa, da się tego nauczyć :grin:

2 polubienia

Że pozwolę się wtrącić, Wszystkiego da się nauczyć, Trzeba chcieć. Na ten przykładowy przykład, potrafię swoimi rękami zmienić pierścienie w tłoku maszyny, potrafię wypowiedzieć się na kilka tematów i coś tam jeszcze, ale za informatyką nie nadążam. Niemniej jednak mam szacunek i respekt dla tych, co na niej się dobrze znają i z zainteresowaniem czytuję tu nawet, co maja do powiedzenia w tym temacie.

1 polubienie

Moją mamę i parę jeszcze innych osób nauczyłem, że system operacyjny (Windows, Linuks, IOS) jest jak marka samochodu, zasada działania jest taka sama - trzeba tylko czasem wyjść poza własne przyzwyczajenia i poszukać rozwiązania w logiczny sposób.

2 polubienia

ja mam 10 od troche ponad roku. oj czas leci, niedlugo beda dwa lata.
taka Zosia-samosia, trzeba przywyknac, bo innego wyjscia nie ma.

1 polubienie

@anon86894402 @Szczery_do_BULU @666 @kaziu , chłopaki ja ni hu hu nie wiem o czym Wy tu rozmawiacie :wink: U mnie to wygląda tak, że mam kumpla informatyka, który mi mniej więcej dwa razy do roku robi przegląd kompa (coś poprawi, coś tam doda, każe ewentualnie dokupić, uaktualni co nieco…) . Ale jak zaczyna mnie pytać swoim (Waszym) językiem … :roll_eyes: , którego ni w ząb nie rozumiem co bym np. chciała), to mu zawsze mówię: Tomek, ma działać i się nie zawieszać przede wszystkim. Rób tak, żeby było dobrze. Koniec, kropka :smiley:
Ale nie nie nie, nie myślcie sobie… wiem chociaż jedno - posiadam Win7 ! :joy:
Kumpel chciał dobrze i zainstalował mi Windows10, bo akurat miał zbędny, ale to była taka porażka, że po 3 tygodniach powróciłam do siódemki.
Niby nowocześniejszy, lepszy, a gorszy, nic praktycznie mi nie działało… I o tym systemie (10) też się wiele złego nasłuchałam już wśród znajomych.
No i to by było na tyle o czym bym mogła sobie z Wami pogadać w tym temacie :smiley:

6 polubień

Moja kumpela kiedyś kazała mi zainstalować w swoim komputerze Windowsa XP… nie do końca była z niego zadowolona. Po czasie okazało się, że w pracy ma Linuksa Mandrivę wyglądającego jak Windows XP :roll_eyes: Dowiedziałem się wtedy, że Windows XP w wersji Mandriva jest najlepszy :joy:

3 polubienia

I już ją lubię !! :joy: :rofl:

3 polubienia

Niedługo nie będziesz miała wyboru. Są już na rynku płyty główne pracujące tylko z Win 10. Kiedyś się naciąłem. Jedyna inna opcja z takimi płytami to Linux.

3 polubienia

Też mam takie informacje.

1 polubienie

Ja na innym laptopie mam linuxa w Ubuntu… ale niestety oprogramowanie, którego używam nie ma wersji na linuxa, zatem jestem skazany na windows lub maca… i oba mam tylko dla oprogramowania.

2 polubienia

Mnie się Reksiu Ubuntu z Afryką kojarzy, sorry :rofl:
A to wszystko przez kolegę @benasek i jego las Budonga bodajrże…? , który ciemną nocą go przemierzał wśród dzikich zwierzaków w dodatku przy jednej latarce… :roll_eyes:

4 polubienia

To teraz rzadkość, kiedyś było trochę programów na IOSa (lub OSXa), które nie były portowane na Windowsa lub Linuksa. Teraz jest odwrotnie, użytkownicy IOSa są na przegtranej pozycji.

1 polubienie

Przyjdzie Tomek i wyrówna :wink:

1 polubienie

Bardzo szybko ludzie przepisują windowsowe sterowniki od innych producentów :grin:
Ale fakt, instalacja dobrej dystrybucji Linuksa już od paru lat jest czystą przyjemnością :grin:

Każdy OS ma swoje zastosowania. Winda do biura, mac dla kreatywnych, Linux na serwery web. Jak słyszę, że laik powinien zainstalować Linuxa to się krztusze ze śmiechu

1 polubienie

Bo wszystkie Tomki to porządne chłopy. Od słowa pożądać. :grin::grin:

Tomasz, gdzie ty to masz?

Każdy domowy, komercyjny OS ma takie same zastosowania, w biurze, w sztuce, w wymianie danych wszystkie systemy sobie radzą. W profesjonalnych zastosowaniach istnieje tylko Linuks :stuck_out_tongue_closed_eyes: