Programiści bałaganiarze?

Nie chcę zaczynać wojny, ale zestawu Adobe, Autocad albo SolidWorks nie odpalisz na linuxie a i odpowiedników nie ma. I nie mów o gimp bo to kiepska imitacja Adobe, i to tylko Photoshopa. A reszta?

rekordboxa nie ma, serato nie ma, traktora też nie

Zawsze jest jakaś wojna między fanami różnych systemów - ja jestem użytkownikiem wszystkich i zwisa mi to którego OSa fanem jesteś Ty. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Wielokrotnie udowadniałem fanbojom OSX czy IOSa lub Windowsa, że ich wymagania co do ekskluzywnych programów są wydumane. Znam tylko kilka osób, które rzeczywiście są przywiązane do konkretnego systemu operacyjnego, bo program którego używają nie ma portów na inne OSy lub nie ma w pełni funkcjonalnych odpowiedników. Jednak gadka o Adobe i Photoshopie… wybacz jesteś zapóźniony :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Na Ubuntu Studio znajdziesz lepsze zamienniki :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Ja wiedziałam, że ten wątek nie umrze tak szybko :stuck_out_tongue:
Dobranocka panowie, idę spać :wink:

4 polubienia

przykłady?

Mam za Ciebie odwalić robotę??

nie, ciekaw jestem co podasz… :slight_smile:

Od kilku lat oddaliłem się od branży, zacząłem pracować w innej firmie, pracuję z innym oprogramowaniem… Jednak jakieś pięć lat temu Ubuntu Studio oferowało cały zestaw programów do edycji wideo, muzyki i oświetlenia, do tego była cała masa niezależnych aplikacji - myślę że teraz sytuacja jest jeszcze lepsza :wink:

Nie jest. żadne z nich nie wykorzystuje możliwości hardwaru. Dlatego właśnie jestem skazany na maca i na windowsa

Napisz mi jaki konkretnie hardware używasz, a spróbuję poszukać Ci najlepsze oprogramowanie do tego.

teraz najczęściej tego, w najlepszym razie po mapowaniu nie będzie obsługiwał wyświetlaczy jogów. O systemie DVS nie wspomnę, bo raczej żaden program go nie obsłuży za pośrednictwem miksera nexusa

Pioneer ddj 1000

Nie jestem zwolennikiem żadnego OSu, a raczej jestem zwolennikiem używania do różnych zadań tych OS’ów, które są do tych zadań najlepsze. To, że można Adobe zainstalować jako unsupported na Linuxie nie zmienia tu akurat niczego. Co z AferEffects? Dimension?
Twierdzenie za to, że w profesjonalnych zastosowaniach istnieje tylko Linux jest co najmniej śmieszne. Czy uważasz, że inżynier lub lekarz to nie profesjonalista?
Linux jest dobry do wielu zastosowań, począwszy od zwykłych routerów i telefonów, do “computing clusters” (nie wiem jak po polsku się to nazywa). Ale nie zastąpi Windy. Nie, wine to nie to samo. :wink:
Teoretycznie możesz uczesać się widelcem, ale lepiej chyba grzebieniem? :wink:

1 polubienie

Mam na myśli między innymi automatykę przemysłową, motoryzację, obróbkę danych i przesył informacji.
Na jeden komputer w biurze pracujący pod Windowsem przypada kilkadziesiąt pracujących pod różnymi odmianami Linuksa. Jeśli doliczyć do tego wszystkie urządzenia “smart”, telefony, multimedia…
Windows istnieje tylko na komputerach domowych i biurowych, IOS jest jeszcze bardziej ograniczony. W mojej poprzedniej pracy tylko trzy komputery pracowały pod Windowsem, a kilkanaście pod VxWorksem i innymi Linuksami. W aktualnej pracy różnica jest jeszcze większa Każdy pracownik ma laptopa i stacjonarny z Windowsem, a pozostałe kilkadziesiąt sztuk chodzi pod Linuksem.

1 polubienie

Niestety Pioneer “nie lubi się” z Linuksem :neutral_face:
Są jednak inne sprzęty w pełni zgodne z MIDI i nie potrzebujące oprogramowania od producenta :blush:

1 polubienie

Buahaha… mam jeszcze Reloopa starego. W linuxie była możliwość mapowania i działało około 80% opcji…
To znaczy tyle, że w rzeczywistości sprzet nie działa.

Lubię linuxa ale twierdzenie że wszystko na nim można się nie obroni. Żaden poważny program typu serato, traktor, rekordbox… nie ma wersji dla linuxa

1 polubienie

Toż to herezja. Nie słyszałeś o Windows Server? :open_mouth: :rofl:

To co masz na myśli mówiąc o “profesjonalnym” zastosowaniu Linuxa, to to samo, co twierdzenie, że tylko Java jest profesjonalnym językiem programowania. Zresztą Winda też jest używana np. w maszynach wydających Ci gotówkę w banku, czy to już profesjonalne zastosowanie? :smiley:
Z Linuxem jest tak jak z winem. Tanie wina są dobre, bo są dobre i tanie. I głównie dlatego ma taką popularność :smiley: . No i to, że nie potrzebuje dużo zasobów. Za moich czasów w automatyce przemysłowej większość układów była oparta o mikrokontroler 8051 lub PIC, Linus dopiero pisał pierwszy kernel, a oprogramowanie pisało się w asemblerze, C lub… BASIC. Czy język programowania BASIC jest profesjonalny? :smiley:

Ale tak na marginesie dobrze wiedzieć, że kolega Linuxowiec, może się przydać chociażby przy forum, w końcu nasz serwer siedzi w Linuxowej chmurze i chodzi na wspomnianym przez Ciebie Linuxie Ubuntu 18.04 :smiley: :smiley: :smiley:

1 polubienie

A teraz jest Simatic Industrial OS :grin:

Basica uczyłem się w szkole, a teraz mój syn uczy się Visual Basica.

1 polubienie

Teraz to ja już od ponad 20 lat nie tykałem automatyki. Ale dała mi bardzo dużo, (zaprojektowałem i zrobiłem w połowie lat 90’ych prototypy kilku przemysłowych urządzeń). W zasadzie pozwoliła na dogłębne zrozumienie jak działa komputer.

1 polubienie