Proponowane przeze mnie 100-200 milionowe, Harmonijne

Huta Katowice, Stocznie?

Daj mu coś łatwiejszego.

Spoldzielnie Inwalidow produkującą piorniki z ceraty?

1 polubienie

Może zwykłego rolnika bez dopłat?

Policzę. Rolnik ma 20 Ha. Obsadza go burakiem cukrowym. Z cukrowni dostaje siew, oprysk. Po wszystkim cukrownia opłaca zbiór i transport. Z Ha jest około 90 ton buraka który skupują po 90 pln/tonę co daje z Ha 8100. Rolnik więc otrzymuje z 20 ha 162000PLN.
Zostaje więc mu zapłacenie za orkę… 290/ha więc 5800 i siew 150/ha 3000.
reszta to zysk z ekonomii.

To w końcu jest ten zysk czy go nie ma? Bo każdy mówi co innego

1 polubienie

A jak myślisz?

Ja tam lubię śnieg. Zobaczywszy go, mam sentymentalny nastrój, bo swoje dzieciństwo kojarzę z tym, że ok. 20 lat temu prawie codziennie było po kostki śniegu, a pozostałe pory roku również bywały bardziej wyraziste.

1 polubienie

Już nieraz to przedstawiałem, ale nie przez wszystkich byłem traktowany poważnie, a to przecież jest wiedza godna 10 Nagród Nobla bo w ludzkiej cywilizacji wszystko się wokół ekonomii kręci.

Ludzie w ten sposób chcieliby osiągać zysk w ekonomii, czyli z różnych biznesów, że chcieliby w biznesy włożyć mniej, a wyjmować z nich więcej, czyli chcieliby wymieniać wartość mniejszą na większą, a takie wymiany mają krótkie nogi i można je nazwać naciąganiem, oszukiwaniem wymianą nierównoprawną.

Tak sobie mimochodem policzyłem, że aby harmonijnie wyżywić 200 milionów mieszkańców HMP, potrzebny jest jabłkowy sad o powierzchni dwukrotnie większej niż sam HMP.

1 mieszkaniec HMP potrzebuje 2000kcal dziennie, czyli 4 kg jabłek.
Aby czuć się szczęśliwymi, 200 mln mieszkańców HMP pochłonie w roku 292 mln ton harmonijnych jabłek. Każdemu wg potrzeb, czyli po równo. 1,46 tony w roku i ani jabłka więcej.
Sad jabłkowy jest w stanie wyprodukować 50 ton smacznych jabłek z 1 hektara.
Nietrudno policzyć, że aby zapełnić 200 mln żołądków mieszkańców HMP, potrzebne jest 5,84 mln hektarów jabłkowego sadu, czyli 58400 km².

Światowa produkcja jabłek, to 87 mln ton rocznie.
Czy dla zaspokojenia potrzeb mieszkańców HMP, wynikły roczny deficyt 205 mln ton soczystych jabłek, będzie importowany z zaprzyjaźnionych Światów Równoległych :thinking:

2 polubienia

A ilosci papieru toaletowego potrzebnego po tych jablkach pomyslales?

A słyszałeś, co mawiał św. Franciszek z Asyżu, jedna z największych Postaci chrześcijaństwa, że człowiekowi do życia wystarczy łyk wody, 3 jagody? Więc przelicz to sobie jeszcze raz wg potrzeb 3 jagód dziennie na człowieka.

Chyba te jagody jak arbuzy? Albo dynia?

Ale on to mówił wcinając goloneczkę piwem zapijając.

2 polubienia

Raczej jakas ptasia dziczyzne lub baranine. Mimo wszystko z bogatego domu pochodzil, a swinki byly wtedy pokarmem dla biedoty. I to dosc nieezpiecznym ze wzgledu na roznego rodzaju tasiemce i podobne.

1 polubienie

Nie śmieszkujcie z harmonika.

Nie wiadomo, co nam starość zafunduje … :face_with_hand_over_mouth:

Harmonik nie ma najmniejszego pojęcia o czym pisze, ale jest ruch na stronie!

3 polubienia

Cos o tym wiem :joy_cat::smiling_imp::imp:

2 polubienia

Ty wiesz, ale wspomniany kolega nie umie odpowiedzieć na najbardziej podstawowe pytania, jakie mu zadają uczestnicy dyskusji.
Ciekaw jestem jak by sobie poradził z wywozem nieczystości w takim 100 - 200 mln mieście, skoro w bardzo bogatym Dubaju nie umiano sobie właściwie z tym poradzić tylko w jednym wieżowcu dla 35 tys osób! A to dopiero promil problemów!

I jest tylko jednym z 1000 pytań, jakie bym mu zadał, gdyby on umiał zadowalająco odpowiadać i nie odwracać kota ogonem.
Ale nie zadam, bo na nie prawidłowo nie odpowie.

Harmonik, masz tu kota, znajdź ogon i odwracaj do woli … :grin:

kot

5 polubień

Jeszcze nie dawno mówiłeś że chrześcijaństwo to ogłupiająca religia jak i wszystkie teraz podajesz je za przykład i św Franciszka zresztą nie po raz pierwszy

2 polubienia

Instytucjonalnie te wymienione religie są bezmyślne, ale wieki prania mózgów efekt ogłupienia przyniosło, zresztą podobnie jest z ludzką edukacją i nauką. Niemniej nietrudno jest dotrzeć do wartościowej prawdy zawartej w chrześcijaństwie…