Proszę o skasowanie

Byłem tam w 2000. Wtedy, o ile pamiętam, został kolegiatą.

1 polubienie

Zgadza się

1 polubienie

Fajne, to miasteczko.

1 polubienie

A poza zabytkami?

A teraz?

Jest ok. To mi wystarczy… :wink:

Oprócz tego jesteśmy znani z hutnictwa kilka lat temu obchodziliśmy 100 lecie hutnictwa Na dodatek stoi jeszcze kilka bloków z czerwonej cegły z tamtego okresu a także ruiny starego browaru z XIX wieku obecnie remontowanego na coś w rodzaju muzeum Nie daleko huty znajduje się stadion naszego lokalnego klubu KSZO który też wywodzi się z hutnictwa Mamy też park miejski nad stawem nad którym jest molo oraz amfiteatr w którym odbywają się koncerty latem Będąc w parku koło stawu można zobaczyć w oddali ruiny starego młynu sprzed 100 lat Ale już go prawie nie ma

1 polubienie

W moim mieście charakterystyczny jest układ placów i rond. Także brak centralnego miejsca o którym możnaby powiedzieć że to właśnie serce miasta…
Za to jak powiem Wały Chrobrego… to większość już wie :wink:

4 polubienia

Rynku nie macie? Wstyd!

2 polubienia

Ano jakieś mamy, ale one nie funkcjonują jako typowe rynki. stąd pytając mieszkańców gdzie jest taki punkt centralny, dostaniesz zupełnie różne miejsca :wink:

2 polubienia

Port!

2 polubienia

Popularna dość instalacja. Rybak nad Monciakiem w Sopocie, także coś podobnego widziałem w Częstochowie. Z Bydgoszczy znam tylko @pyzępończoszankę i jej świetne, taksówkarskie teksty.

U mnie jedyną chyba ciekawą rzeczą jest Capitol. Ponoć dużo ładniejszy od waszyngtońskiego White House. Ponoć, bo nie zaglądałem i raczej nie zamierzam. Widziałem go jedynie kilka razy zza szyby samochodu.

3 polubienia

Haha… który port? Tu mamy port na olbrzymiej przestrzeni z wieloma nabrzeżami

1 polubienie

U mnie też jest stary browar ale jego ruiny są coraz bardziej zarośnięte i niedostępne a szkoda.

A ten amfiteatr musi być fajny. Lubię takie miejsca. Chyba sobie poszukam w necie zdjęć :wink:

Nie ma starówki?

Widzę że już Bingola zapytał.

1 polubienie

@pyzeponczoszanke też pamiętam i nawet wiem jak wygląda, bo kobiet taksowkarek nie ma zbyt wiele.
Pamiętam też jej “koleżankę” z pytamy, która była tak naprawdę facetem. Taaaakie buty. Hehehe

1 polubienie

Starówkę sobie budujemy dopiero :wink:

Poważnie? A kto ustalił miejsce tej starówki? To jakieś specjalne miejsce?

1 polubienie

Rozkopali pod zamkiem skarpę i budują :wink:

1 polubienie