Przejazd PKS z "większym" bagażem..

Planuje się niedługo wybrać na przejażdżkę autobusem PKS. Lecz chce to zrobić z trochę większym bagażem (Plecak torba sportowa (Taka którą nosi się na treningi) i drobna walizka podróżna na kółkach.) Czy będę mogła to wziąć bezpośrednio z sobą na swoje miejsce? Czy nie będzie problemu z takim bagażem? Czy będę musiała wprowadzić jakieś dodatkowe opłaty?

Duzy bagaz daje się do bagażnika ( takie klapy na dole). Nie ma dodatkowych oplat.
Teraz doczytalam. Ten twoj to nie jest duzy bagaz spokojnie do srodka mozna. Nadal bez oplat.

1 polubienie

Dopłata za bagaż będzie, ale niewielka. Bagaż umieszczony będzie w luku ładownym. Według przepisu w samym autobusie można mieć tylko tyle, co nie zajmie miejsca drugiemu pasażerowi. Czyli musi zmieścić się razem z Tobą na Twoim miejscu plus półka górna. Jeżeli autobus ma wolne miejsca można dogadać się z kierowcą, żeby coś więcej w środku przewozić. Ale to już od życzliwości kierowcy zależy.

2 polubienia

Jak już wsiądziesz to daj znać bo sam jestem ciekaw. Autobusem jechałem ostatnio z 5 lat temu.
Taki skromny bagaż doświadczeń mam.