"Przeminęło z wiatrem"

Właśnie sobie odpalam .
Kto jeszcze lubi ten stary film ?
Clark Gable , Vivien Leigh :heart:
Ten film nigdy dla mnie nie przeminie :heart:
Uwielbiam go .
I te dialogi!
“- Dlaczego trzeba udawać głupią, żeby znaleźć męża?” - Scarlett O’Hara :stuck_out_tongue:

5 polubień

Strasznie sie zestarzał ten film. Dziś mnie po prostu śmieszy swa naiwnością. Ale cóż, takie były czasy.

3 polubienia

Pitolisz :stuck_out_tongue:

2 polubienia

I pierwszy Oscar dla czarnej aktorki:))
Bardzo lubilem postac grana przez Vivien…Natomiast caly film to rok 1939…I jesli zestwic to z np. Orsonem Wellsem to wypada cieniutko.
Nie mowiac juz z moim ulubionym,Frankiem Caprą…

4 polubienia

Ja go uwielbiam :smile:

1 polubienie

Calkiem niedawno obejrzalem po raz pierwszy. I o dziwo… wciagnal mnie:) Zawsze myslalem, ze to takie romansidlo, a tam naprawde sporo ciekawych watkow i tekstow:)

5 polubień

Ogólnie bardzo lubię stare filmy, ale akurat ten mnie nie przekonał. Męczył mnie zawsze. I może mnie zniechęca fakt, że książkę czytałam z przymusu :smiley: (chociaż nawet mi się podobała)

2 polubienia

Dzisiaj rano miałem tą książkę w ręku … Oglądałem także film, we Wrocławiu w Hali Ludowej jako kilkunastoletni “brzdąc”. Teraz zajeżdżam tam tylko na WrocLOVE :slight_smile:

3 polubienia

A estetycznie to z takich starych-starych (dużo starszych od tego) chyba najbardziej podobał mi się “Gabinet doktora Caligari”.

3 polubienia

Długo brzdącem byłeś :smiley:

3 polubienia

Tak popieram: “pitoli”
A to “pomyslę o tym jutro” bezcenne i aktualne ( moja częsta dewiza życiowa gdy bylo źle)

3 polubienia

bolacy tylek
bylam na premierze tego - tu juz musialabym poszukac bo to byla jakas wersja pokolorowana czy “cus”? 79 ubieglego wieku, wyswietlali to z przerwa na siusiu i przekaske w najlepszym kinie oczywiscie
kino nie istnieje, ale jutro tez jest dzien…

2 polubienia

Tu się mylisz @okonek , ten film od początku był nakręcony jako kolorowy, co w ówczesnych czasach było bardzo rzadkie

1 polubienie

no to minus jeden punkt dla mnie poczatki technicolor?
w kazdym razie wyswietlanie filmu wtedy bylo niczym wydarzenie towarzyskie typu transmisja ladowania na ksiezycu
nie mozna bylo nie byc

2 polubienia

I jeszcze taka ciekawostka Według strony internetowej Box Office Mojo, film ten do dziś pozostaje najbardziej dochodowym filmem w USA jeżeli weźmiemy pod uwagę inflację − przychód wyniósłby dzisiaj 1,5 mld dolarów

3 polubienia

Dinozaur, który z wiatrem powinien przeminąć, ale mu się nie udaje.
Cztery godziny solidnej drzemki w akompaniamencie wystrzałów z karabinu Springfeld’a i steinerowskich dźwięków.

3 polubienia

“go” czyli jak mniemam,C.Gable’a?
Koniecznie zobacz"Ich noce",w filmie Capry,w ktorym gral z Claudette Colbert.Oraz niezapomniany film,"Skłóceni z życiem"z Montym Cliftem oraz po raz ostatni,Marylin Monroe…
Twardziel ale z sercem!

2 polubienia

a jak by Ci kazali ksiazke przeczytac?

1 polubienie

To bym jej nie przeczytał.
Moja wyobraźnia jest bujna, ale nie na tyle, by na widok liter, wygenerowała dźwięk wystrzału z karabinu Springfeld’a.

1 polubienie

Fu…ing hell!!!
To sie nazywa,być ponadczasowym :grin:

2 polubienia