Przerzuciliście się na zakupy internetowe?

Koleżanki zwróciły uwagę na to, że coraz więcej sklepów jest zamykanych, np. jakieś sieciówki w galeriach, jakieś sklepy w miastach. Czy to zauważyliście?

1 polubienie

Nie wiem czy sa zamykane.
Ale tak, zasadze poza swieza zywnoscia zakupy przez neta.
A przynjmniej znalezienie gdzie kupic (bo czasem trzeba obejrzec, uzgodnic montaz iinne warunki)

1 polubienie

Od lat kupujemy w Internecie. Są oczywiście produkty, które trzeba obejrzeć lub dotknąć, i wtedy idę do sklepu (chyba, że kupuję u Bezosa, wtedy zamawiam i zwracam gdy się nie podoba), ale większość artykułów przemysłowych, nawet meble, kupujemy online.

Wyjątkiem są też sklepy w których można się targować. Online raczej nie potargujesz. :wink:

2 polubienia

Nie robię zakupów przez internet. Ale mam zamiar w ten sposób kupić kilka książek, bo ostatnio zauważyłem oferty interesujące mnie.

2 polubienia

Rzadko.Żona czasem tak robi bo taniej…Ale po książke czy płyte to ja musze do sklepu.Nawet do empiku :roll_eyes:

1 polubienie

Maz cos z wysylka za granice?

Mam obecnie troszkę remontów i sprzątam po ojcu budynek gospodarczy wobec tego ostatnio kupowałem coś prozaicznego… rękawice. Para rękawic(nie piszę o tandecie z szmatek) koszt w stacjonarnych sklepach 25 pln. Te same na allegro 6,5 pln.

1 polubienie

A wysyłka?

Ja w internecie kupuje książki, drobne sprzęty AGD, etui do telefonów, itp. Ubranie czy buty muszę przymierzyć, zobaczyć, dotknąć, więc wole stacjonarnie.

2 polubienia

Kolego jest smart. Kupuję za 40 pln i mam za free. Druga rzecz. Filtry do odkurzacza karcher… Castorama 60 pln na allegro 3 szt za 43 pln.

4 polubienia

Ubrania i buty kupuje się stacjonarnie. Czasem zdarza mi się przymierzyć buty stacjonarnie i zamówić przez net. Ale to zdaje egzamin tylko z firmowymi dla których numer jest święty. Nie firmowe buty mają taką rozbieżność wymiaru że nic nie mów.

1 polubienie

A własnie wczoraj zamówiłem wkrętarkę… W marketach budowlanych ponad 750. Allegro 420. Własnie apka inpostu mnie poinformowała że jest już u mnie. Wiem można kupić wkrętarkę w markecie za 200-300 ale jakoś ja wolę porządne narzędzie a nie jednorazówkę.

2 polubienia

Elektronikę kupuje przez internet. Artykuły pierwszej potrzeby stacjonarnie. W mięsnym i warzywniaku na osiedlu. Ewentualnie biedronka. Nie lubię dużych sklepów typu Kaufland.

1 polubienie

Darze wielką sympatią paczkomaty - a co za tym idzie PACZKI! :heart: :heart: :heart:
Odzież kupuję stacjonarnie.

2 polubienia

3 polubienia

U mnie tylko tesco zamknęli- ale to zdaje się ogólnopolska akcja. Reszta śmiga. Bardzo dużo kupuję w necie większe ilości spożywki, chemię, rzeczy apteczne, kosmetyki, zabawki, artykuły biurowe, drobne AGD, książk, iubrania także, ale tylko takie które już mam sprawdzone że będą pasować, często też rzeczy z drugiej ręki z allegro i olx.

2 polubienia

Z zakupami online trzeba ostrożnie i z rozumem. Koleś się nie dogadał co do wymiarów i mu przysłali taką chłodziarkę:

No i teraz tylko piwo chłodzi … :grin:
I kilka kiełbasek …

1 polubienie

@Fifka Też lubię paczkomaty. W czasie pandemii bardzo się rozwinęli. Z mojego okna widać że kierowca przyjeżdża po 3 razy dziennie, także w sobotę. Powstały nowe automaty, a stare powiększyli.

2 polubienia

U chinoli kupowal

1 polubienie

Bardzo fajna sprawa ! Często odbieram paczki w sobotę! :smiley:
Zawsze modle się żeby kurier włożył paczkę na niskim szczeblu. :joy:

1 polubienie