Przybyli ułani pod okienko?

KLIK

“WOT ma obsadzić aż 40 karetek na okres 14 dni. Do 16 września pomocy udzielać będą wykwalifikowani wojskowi z przeszkoleniem medycznym. Wniosek Konstantego Radziwiłła ma wesprzeć ratowników, którzy nie dołączyli do strajku.”

Nawet chciałabym, ale 50 lat temu… :joy:

I niedlugo zaczna rekwirowac prywatne samochody na potrzeby wojska.
Oj żebym nie byla złym prorokiem, że ten stan wyjątkowy to dopiero przymiarka…

2 polubienia

Będziemy umierać. ZUS zaoszczędzi.

4 polubienia

Już oszczędza…

3 polubienia

Tak dużo nie zaoszczędzi. Spadła srednia wieku przezywania, a co za tym emerytury tych co zyja wzrosna, bo bedzie sie dzielic na mniej rat, a kwoty kapitału zakładowego sie nie zmieniaja.

2 polubienia

Wzrosną? He, he… :rofl:

Tobie nie, ale osoby, ktore beda przechodzic na emeryture teraz dostana kilka - kilkadziesiat zl. wiecej niz by wynikalo z poprzednich obliczen. Az tacy rozrzutni, zeby to przeliczyc wszystkim emerytom to rzadzacy nie sa…

2 polubienia

Aaa, jasne…

łeee…a ja myślałam, że ci wojskowi emerytowani emeryci 43letni wesprą system

2 polubienia

Czy to prawda, że chcą 60 zł/h, czy ktoś wymyślił bzdurę? Nie mam dziś czasu na szukanie - wiecie coś?

Nie wiem!

Tu chyba az tak o stawke nie chodzi, w koncu kafelkarze lepiej zarabiaja…
A o kompletny balagan jesli chodzi o rynek pracy, nie tylko dotyczacy ratownikow medycznych.
Brak porzadnych kontraktow, malo przejrzysty system “dodatkow”, uznawania kwalifikacji i ogolnie zawalona sprawa wynagrodzeń w budzetowce.
A miało byc tak pieknie…

2 polubienia

No to jest polski ład…

1 polubienie

Niech lepiej przeszkolą cywili to sami sobie udzielą pomocy. Zaoszczędzą! :woman_facepalming: :rofl:

1 polubienie

" Zarabiają od 1600 do 2200 zł na rękę. Żeby utrzymać siebie i swoje rodziny, muszą więc dorabiać np. w szpitalach. W sumie pracują po 300-400 godzin miesięcznie. Są przemęczeni i sfrustrowani. Dlatego 24 maja ratownicy medyczni rozpoczęli ogólnopolski protest. Domagają się m.in. podwyżek płac. W poniedziałek 19 czerwca ratownicy z Poznania zanieśli petycję do wojewody wielkopolskiego. Jak wygląda ich praca? Dlaczego jest taka trudna i odpowiedzialna? Rozmawialiśmy o tym z jednym z nich." Teraz to znalazłam. Nie wiem ile chcą, ale z wysokości zarobków widać, że dostają g…

1 polubienie

Ratownicy jako spółki jedno osobowe żądają powrotu do stanu przed pandemią, gdzie do wypłaty były dodatki 100% / w praktyce były podwójne wypłaty + nadgodziny /, żyli krótko na poziomie posłów / ministrów. Szpitale poremontowane, umeblowane darami z Orkiestry Owsiaka na poziomie zachodnim, z wschodnim personelem, to nie było dobre od 40 lat. Nic w tym kraju nie idzie z pędem życia, same zatory prywaty. U mnie jest zamknięta 1 przychodnia do likwidacji, bałagan, korupcja, afery “Gemini” Prywatnie już nie przyjmują a standardy te same - kolejki, odległe terminy, ino kuż w portfelu jest. Kasy chorych były be, NFZ też be bo dla cwaniaków. Głupizna częstej zmiany praw i ustaw dodatkowo obciąża cały system lecznictwa. Biznesy padają. Lecznictwo jest chore na zakrzep :thinking:

2 polubienia

Niestety…

1 polubienie

A przy koronowirusie zarabiali po 12 000 zł średnio i tu jest ból. Identycznie było z górnikami - był węgiel od ruska i ucichło. Miało być wsparcie lekarzy, pielęgniarek z Rosji, Ukrainy, Wietnamu, Chin itd to zrobił się chałas personelu o swój interes. O chorych nikt nie pomyślał. Chorzy na nowotwory się zmówili na petycję to im leki podnieśli o 200%, średnio 1 na miesiąc to ok 850 zł, z czego potrzebne są i inne w podobnej cenie. Mój póki co podrożał o 30 zł więcej x kilka milionów chorych = kasa zaoszczędzona, coraz więcej leków zwłasza nowych nie ma refundacji. Pomijam 2 500 leków wycofywanych co chwilę bo hm nie spełniają norm czystości itd / to dla ludu / po prawdzie to ministerstwo zdrowia nie płaci producentom leków za zezwolenia na obrót lekami w kraju /. Jak ma być dobrze

4 polubienia

Zaraz WOT to nie “wykwalifikowani wojskowi”. Co to za ściema? Oni są mniej warci niż kiedyś rezerwiści.

2 polubienia

Nie słuchaj bzdur o takich zarobkach i tylu godzinach. Następni po nauczycielach którzy mają mało. A przy wyborach na burmistrza spojrzałem sobie na stare oświadczenie finansowe kandydata burmistrza jeszcze przed wyborami… Jako nauczyciel miał roczny dochód netto 54 tyś (nie dyrektor szkoły) Oprócz tego umowy zlecenia (tak skąd nauczyciel miał na to czas). Zeznanie jest za rok 2013 więc obecnie na pewno nauczyciel nie ma mniej. Ale jak chcą podwyżek pokazują pasek z wypłatą na którym jest podstawa .I często gęsto pokazują wycinek tego paska bo"tak ładniej"
A na dowód wycinek oświadczenia majątkowego byłego nauczyciela.

1 polubienie