Przyjadą do pracy do Polski?

Szok!

1 polubienie

Ugotowali sie na ruskim gazie?
Zanim ich szlag trafi to jeszcze dlugo potrwa.
Raczej problemem bedzie psychologia - miało byc tak pieknie i na bogato, a tu trzeba usiąść do cienkiego piwka.
Bez kielbaski???

2 polubienia

Wielkie Niemcy mają problemy finansowe. Tego jeszcze lub dawno nie było.

1 polubienie

Mieli zawsze klopoty. Ze zjednoczeniem tez sie przejechali finansowo, przejscie na euro tanie nie bylo, a ten ruski gaz “spadl im z nieba” pozwalajac na wzrost konkurencyjnosci jesli chodzi o koszty produkcji.
Ale przy dobrej reklamie w stylu “niemiecka solidnosc” dawało się to ukrywac.
Fakt, reformy Merkel jesli chodzi o godpodarke byly z założenia dobre, tylko jak czas pokazal jedno z założeń okazalo się fałszywe - ale nie tylko Niemcy dali się wziąć na ekologiczno gazowe plewy?
Teraz bedzie europejska przepychanka, bo Niemcy będą chcieli część kosztów wlasnych błędów przerzucic na pozostale kraje Unii.

2 polubienia

Polska ma oddać Niemcom około 40 % swoich zapasów gazu do końca roku, nam pozostanie około 43%, ale też w tej kolejce czekają inne państwa. Póki co taki wniosek już czeka na rozpatrzenie przez komisję UE bo Niemce naciskają

tak latwo nie przejdzie - co innego podzielenie sie zapasami na czarna godzine przez kraje, ktore u putinowskiej klamki nie wisza - czyli rowniez Polska - i nie oddac a sprzedac. podobnie ma sie sprawa z Hiszpania i Portugalią - przez te dwa kraje (gazoporty ) przrchodzi 30% importu gazu spoza Rosji - a, ze obydwa juz dosc dawno postawily na zrodla odnawialne wiec na pewno sie postawia okoniem nie gorzej niz Orban (w innych sprawach) jesli chodzi o propozycje Niemiec w kwestii narzucenia oszczednosci i ograniczen gazowych.
Francuzi swoje doloza - bo tam jednak energia z elektrowni atomowych jest podstawa.
Niemcy nie beda mieli latwo - a budwa gazoportu (magazyny to maja) to jednak przedsiewziecie na kilka lat i wymaga miejsca, a wiekszosc tych dogodnych jest juz zajeta prze zwykle porty.
nie obedzie sie bez negocjacji i porzadnego wzmocnienia wspolpracy miedzynarodowej. teoretycznie Unia powinna na tym wygrac.
a jakos mi az tak zal nie jest, ze helmuty przy okazji lekkiego kopa w d… dostana.

2 polubienia

1 polubienie

No nie przejdzie. Prezes Niemcy zaszachowal że najpierw wypłata odszkodowań za II wojnę, to może ! potem pgadamy

2 polubienia

Czułem jak bum cyk że ktoś gaz z II wojny poruszy, to u siebie dla testu mojej chorej myśli specjalnie nie pisałem. Może wracam do zdrowia :thinking:

1 polubienie

Prezes to ma w tej chwili najmniej do gadania.

1 polubienie

Wyprzedził Sasina - Sasin sam siebie pochwalił że to była jego myśl, a prezes tylko powtórzył - i ciekawe czy prezes to dosłyszał że poseł się odważył samodzielnie myśleć nie po linii miernej i wiernej partii

1 polubienie

Sasin to ten co Od 1995 do 1998 był zatrudniony w Fundacji „Polsko-Niemieckie Pojednanie” ?
to pewnie wie jak przewalki z Niemcami robic …

2 polubienia

Wymienię chętnie polski nowy ład na niemiecki kryzys.

7 polubień

Poważny kryzys w partii władzy. “Tłuste koty” na celowniku Kaczyńskiego

1 polubienie

On to nawet slonia nie ustrzeli…

2 polubienia

Tak niby mogłoby być ale…Nie za bardzo chce mi sie w to wierzyć…To rozważania"na papierze".Jesteśmy wobec Niemiec i Europy Zach. zapóznieni o jakieś pół wieku ale przede wszystkim,nie wyobrazam sobie aby ktoś kto cale zycie zarabial wiecej o jakieś 4-6 razy niz my,mial sie tu pojawic w poszukiwaniu pracy!
Inaczej.Mimo [nie]rządów pisowskich,ja nie wybieram sie do pracy w stabilnej ostatnio,Rumunii.

2 polubienia

Pracowalismy w Rumunii, dawno jeszcze nie byla w UE, ponad 8 miesiecy. Ale jako fachowy element zaimoportowany. Wiec ma temat ich zarobkow niewiele moge powiedzieć.
Ale co im trzeba bylo przyznac? Starali się szybko nadrobić straty po komunie. Mentalne tez.

1 polubienie

Rumunia w rozwoju gospodarczym już wyprzedziła Polskę i Węgry. Ale oni mają to szczęście, że, jak do tej pory nie mieli rządu typu PiS albo Orban.

2 polubienia

Moja córka na pewno nie przyjedzie!

2 polubienia

Kolega @benasek też nie… :stuck_out_tongue_winking_eye:

A sądząc tylko po ostatnim napływie Polaków do Holandii, to w Polsce jeszcze długo bezrobocia nie będzie.

2 polubienia