Przypominam - przestawiamy zegary

Przeszkadza Wam to czy jest totalnie obojętne?

2 polubienia

Nie cierpie przechodzenia na czs letni.
Dla mnie naturalnym jest zimowy, a w dzisiejszych czasach trudno to wytlumaczyc jakąś oszczednoscia, kiedy hale produkcyjne czy magazyny na ogol okien nie mają.

2 polubienia

Mam już większość zegarów przestawionych.

3 polubienia

Widze jeden pozytyw w zmianach czasu. Dwa razy do roku zdejmuje sie i odkurza zegary ścienne.
Innych plusów nie widzę.

6 polubień

Fajna konstrukcja językowa, tez ją często stosuję.

1 polubienie

Ja sobie te przyjemnosc zostawian na niedzielny poranek, zreszta i tak wiekszosc jest sterowana radiowo, wiec przestawia sie same.

3 polubienia

Fuck!!!
Dzięki bo zapomniałem kompletnie… :innocent:

6 polubień

w sumie dziś wiekszosc urzadzen przestawia sie sama…tylko potem zdziwienie czemu tak ciemno?

3 polubienia

Zegarek mam w telefonie i na ręku. Telefoniczny sam się przestawia a na ręku i tak nie widzę wskazówek więc jest mi wszystko jedno, co pokazują.
Przestawianie czasu z zimowego na letni jest totalnie bez sensu.

4 polubienia

4 godziny temu,wylądowałem i obecnie,mam godzine 21.Czyli pierwsza zmiana. :joy:
To jeszcze powiedz mi,co mam zrobić potem? W tył czy do przodu…
No nie mam dnia na myślenie o tym :thinking: :innocent:

2 polubienia

do przodu.sciagawka na zdjeciu powyżej.

Ok. ale zdjecia nie odebrałem.Plama jedynie…
Czyli,śpię krócej…Niech to diabli :joy: :rofl: :joy:

2 polubienia

Do przodu… Niestety.

2 polubienia

Przestawianie zegara mi nie przeszkadza, ale konsekwencje tego już bardzo :frowning: Komu to potrzebne? Kiedy się skończy? Czy wszystkie unijne kraje też zmieniają godziny?

3 polubienia

Z tego co wiem to tak.
A sprawa uciecia tego szalenstwa slimaczy sie juz czwarty rok, bo nie moga sie dogadac co do ustalenia stref czasowych - od Rumunii do Portugalii jest prawie trzy godziny roznicy czasu slonecznego (jak nie lepiej) i jaki czas przyjąć na wejsciu? Letni czy zimowy? Większość madrych optuje za zimowym, ale politycy wiedza lepiej…

1 polubienie

Dla mnie to bez znaczenia. Śpię tyle ile mam spać i zmiana czasu nie wpływa na to.
A czas letni jest mi bardziej przyjazny niż zimowy.

2 polubienia

A tu Cię zaskoczę, bo ja to robię częściej @Bingola .

1 polubienie

U mnie czynnosc odkurzania to przy wymianie baterii, więc czesciej…

1 polubienie

Dokladnie!
Tylko ten moment zmiany…Zawsze zapominam…

2 polubienia

Ja bym nazwał tę formę “neoperfectum”, bo okazuje się, że zwykły czas przeszły (ja przestawiłem), jaki zachował się w większości języków słowiańskich to właśnie czas perfectum, a to pozostałe czasy przeszłe (imperfectum, aoryst i plusquamperfectum) zanikły.

1 polubienie