Putin prowokuje czy usiłuje przestraszyć?

I tak się boimy, bo psychopacie paranoikowi może się zamarzyć samobójstwo “rozszerzone”

1 polubienie

Nie jest to dobra wiadomość.

Mnie niepokoi co innego również. Oto kurczaczek z kogucikiem rozpoczęli pyskówkę w najmniej odpowiednim momencie. Morawiecki z Macronem. Jest to woda na młyn Putina i, oczywiście Le Pen. W chwili, gdy Europa ma pawinna zachować jedność, oni publicznie zaczęli się przekomarzać. O Macronie napisałem już, że idiotą, o Morawieckim tego pisać nawet nie trzeba.

Orban, to moralny sojusznik Fiutina i przyjaciel Le Pen. A kto pierwszy gratulował mu zwycięstwa wyborczego? Zgadza się, to Morawiecki. Następna była Le Pen, a zaraz potem Fiutin.

2 polubienia

Działania na oslabienie UE.
Propaganda o przyjaźniach francusko czy madziarsko polskich? Bzdura.
Trolle wypisujące ile nas uchodzcy kosztują. Wyciąganie tematu Wołyń? Bo Ukraincy to banderowcy. Owszem historia polsko ukraińska jest skomplikowana i jako potomek tych co Wołyń przeżyli , a i później Powstanie Warszawskie (z deszczu pod rynne) byłabym idiotką gdybym nie chciała tych spraw wyjaśnić, ot tak dla historycznej sprawiedliwości, o ile taka istnieje.
Ale jestesmy tu i teraz.
Zagrozenie ze strony Moskwy jest olbrzymie.
I trzeba iść na Moskwę, a nie czekać az ta swolocz przyjdzie do nas.
Z tym iść to niekoniecznie wsiadać w czołg.
Informacja i jej przeplyw też są bronią. Propaganda byla nią zawsze
A wiatr ze wschodu nigdy nie byl dla Europy korzystny.

2 polubienia

Może pilnuje, bo się boi, że mu zabiorą.

1 polubienie

Ale co oni na tej Ukrainie maja z tym nazizmem? Jest tyle jakichs zdjec czy filmow z Ukrainy z wczesniejszych lat gdzie jakies grupki ludzi soe cieszą i hajluja. Jakies zdjecie weselne a na scianie swastyka… filmy gdzie dzieci hailuja i kopią rosyjska flage a obok nich rodzice… nawet sa jakies filmiki z pogrzebu… ze zrobili mu pogrzeb a jako uroczysc, wszyscy byli w mundurach ss…no jest mnostwo takich amatorskich materialow z Ukrainy… tam na serio jest jakas podatnosc na to przez historie?
A nowia ze polska ma z tym problem :rofl:

2 polubienia

Foka zainteresuj się historią tego regionu lepiej.

1 polubienie

Czyli to prawda ?
Zainteresowalem sie wlasnie. I miedzy innymi teraz mam takie spostrzezenia

Mam wrażenie, że to propaganda. Znasz osobiste Ukraińców, którzy pokazali Ci swoje prywatne nazistowskie fotki? Nie? To nie siej takiej propagandy, bo być może kogoś tym krzywdzisz.
W mundury SS, to się esesmani stroją. Może jacyś po wojnie schowali się przed sprawiedliwością także w Ukrainie. Oni przecież wszędzie się chowali. Po całym świecie. Żeby uciec przed karą.

3 polubienia

Oskarżanie ofiary najpierw o terroryzm, żeby uzasadnić agresję.

3 polubienia

Ale przecez nawet ten pulk azow to neonazisci ktoezy bronią wschodu ukrainy wiec cos w tym jest…

I wiadomo ze nie kazdy ukrainiec taki jest…

Ale jezeli sa materialy nawet sprzed dekady to czlowiek sie zastanawia…

2 polubienia

Imperializm jest zakorzeniony w mentalności Rosjan. Oni od wieków uważają, że U. to częśc ich narodu i metodycznie dążą do wykorzenienia tej kultury.

2 polubienia

Nie widzisz, że niszczą teraz miasta, ludność jak leci?

1 polubienie

No dobra - jest ten pułk, ale nie jest to jakaś organizacja “wiodąca” w Ukrainie. Tam też oni nie są lubiani, tak, jak i u nas tego typu ugrupowania. W każdym państwie tacy głupole (naziści, kibole itp. się znajdą). Nie możemy przez to myśleć, że całe państwo jest takie głupie, a pułk Azow jest niezły pod względem wyszkolenia i umiejętności walki.
Tak samo możemy twierdzić, że armia Fiutina ma skośne oczy republik kaukaskich i innych, a to nieprawda, bo zaledwie 30 procent tej armii tak ma i ci skośnoocy są w sumie bardziej mięsem armatnim niż bojownikami.

5 polubień

Cos mi sie wydaje, ze to co dzis Putin nazywa ukrainskim nazizmem to jakas moskiewska nowomowa.
W tym przypadku, jesli chodzi o dosłowność tego stwierdzenia nie należy brac tego zbyt dokladnie.
Wszedzia znajdziesz czarne owce i zwolennikow supremacji spod znaku 88 czyli HH.
W Polsce tez.
Z historii? Niemcy w czasie II wojny stworzyli cos takiego

Kto w tym uczestniczyl?

Do tego rodzaju zjawisk nalezy podchodzic z dużą ostrożnością, bo latwo o propagandowe przeklamania, a bloto potem trudno domyc.
Zresztą byly i volkslisty, goralenfolk, w krajach nadbaltyckich tez rozne jednostki wojskowe dzialajace na rzecz Niemcow.
Podobnie dzialo się w krajach zachodnich.
A i Sowiety nie raz splamili się współpraca z “przemilym kolegą” z Berlina - bo pakt Ribbentrop Molotow to tylko wierzcholek gory lodowej.

3 polubienia

mordują tych ludzi i spalają… To było od dawna zaplanowane. Nam tylko to się nie mieści w głowie a jesteśmy najbliżej jako kraj :frowning:

3 polubienia

Jesli kazde zamilowanie do dyktatury nazwiemy nazizmem to troche zwolennikow tej ideologii po swiecie chodzi.

3 polubienia

Tak, ale jest duzo amatorskich nagran niby z Ukrainy sprzed kilku lat ktore budzą szok xd bo no w polsce czy niemczech czy europie bylo by to nie do pomyslenia… a zreszta co mnie to obchodzi…

W aktualnej sytuacji nic to nie zmienia… Rosja zabija ukrainskich cywilow.

4 polubienia

Tu wklejam artykuł o skośnych oczach armii Putina

5 polubień

Smiesznie brzmi…

Skosne oczy armii Putina… to musi byc powazny temat/problem :rofl:
No rzeczywiscie maja skosne oka XD

Moze to przebrani chinczycy xd

2 polubienia

Jak tak napisałeś, to zastanowiłam się… i faktycznie śmiesznie to brzmi :joy: Jest to jednak faktem. :wink:

2 polubienia