Pytam serio! Czy dzisiejsze dzieci są dojrzalsze niż my? bo ja czasem mocno w to wątpię...

Wiadomo, że internet, media i takie tam cuda niewidy, ale czy dojrzałość idzie w parze z tym, jak zmienił się świat? fizycznie, psychicznie, emocjonalnie, społecznie?

3 polubienia

Technologicznie są bardziej ogarnięte. Życiowo mniej. Dużo mniej. Brak im podstawowej wiedzy o kulturze, szacunku, wartościach. Duża w tym wina zagonionych rodziców i nadmiaru wirtualnego świata nastawionego na prosty, atrakcyjny wizualnie i niestety płytki przekaz informacji. Nierzadko rezygnuje się tam ze słów na rzecz emotów, obrazków, lajków. Kult wygody przez co po jakims czasie kuleje myślenie oraz radzenie sobie w realu.

8 polubień

Ależ skąd! Jest wręcz przeciwnie, nie potrafią sobie poradzić w życiu.

9 polubień

Mam identyczne odczucia.

6 polubień

Nie wiem. Radzą sobie nieźle. Póki prądu nie zabraknie.

7 polubień

Wydaje mi sie,ze sa b.malo samodzielne.
A techjologia,coz w naszych czasavc nie bylo komputerow,niesadze bysmy ich nie ogarneli.

4 polubienia

Byly komputery tylko troche za duze, zeby je nosic w kieszeni :joy:

3 polubienia

:rofl:
Pamietam ze komputer w Instytucie zajmowal caly prawie pokoj

2 polubienia

Duzo sie nie roznia od swoich rowiesnikow sprzed 100 lat. Dzieci to malpuja rodzicow a starsi jak zwykle buduja swoje mikroswiaty i subkultury. Wplyw technologii? Przede wszystkim nadmiar informacji do przyswojenia - zatraca sie poczucie co jest wazne a co nie.
Taka komputerowa odmiana syndromu Stendhala

4 polubienia

Toscie mieli jakas miniaturke?
Pamietasz osrodki obliczeniowe ZETO?

3 polubienia

W szescdziesiatych latach?
Cos mi sie wydaje,ze troche pozniej.

1 polubienie

Komputery to juz przed wojna konstruowano. A co do osrodkow obliczeniowych to ZETO powstalo w 1964.

3 polubienia

@okonek
musialam przeczytac o tym syndromie, bo do tej pory nie wiedzialam
Ciekawe!

2 polubienia

Przekarmienie bodzcami

3 polubienia

ZETO?
nie pamietam
Znow musze zajrzec do google…
Ty dzisiaj sypiesz informacjami jak z rekawa

1 polubienie

Każde pokolenie próbuje udowodnić swoją wyższość nad innym :upside_down_face:

Nie wiedzialem.
Ale mnie bardziej chodzi o PC.

1 polubienie

I każde starsze pokolenie spioczy na młodsze :slight_smile:

3 polubienia

Mikrokomputery to inna bajka, ludzie zawsza dazyli do miniaturyzacji. Przelomem bylo stworzenie sieci i pozniej rozwinietych bardziej wydajnych mikroprocesorow, ekranow itp.

2 polubienia

Mozg przewietrzylam lazac po hipersamie robiac zakupy. Przy okazji dpszlam do wniosku, ze egzamin z manewowki na prawko powinno sie przeprowadzac dając wielki, zapelniony koszyk w godzinach szczytu zakupowego. Jak bezstluczkowo dotrzesz od najdalszej polki do kasy to zaliczony.

2 polubienia