Pytamowy sondaż. 2 tura

Nie idę i tak sfałszują wybory - będą grać na emocjach do końca… z jednego gó w drugie…

Mam kilka osób w rodzinie, którzy mają maturę, studia i układają sobie życie za granicą.
Nie zamierzają wracać do Polski.

Rodziny rozbite a robota raczej na zlecenie. Często jest tak że pół roku pracują i pół roku siedzą w domu. W Polsce. Niewielu Polaków ma ciepłe posadki w wypasionych korpo. Większość naszych baka fizycznie razem z murzynami i muslimami. Mieszkają w hotelach albo wynajmują małe mieszanka w czymś co przypomina familok.
No ale za tę samą pracę zarabiają wiecej niz w Polsce.

Nawet jak na Afryke,jedno z najgorszych miejsc.Od grubo ponad 100 lat.

2 polubienia

Devil Bo tak wygląda to “prawdziwe” życie za granicą… żeby się od tego goowna uwolnić trzeba mieć robotę z dala od rodaków:D własne M najlepiej 4. Bo jak się dzieciaki pojawiają to trza przestrzeni więcej… potem nagle czas tak szybko ucieka, że nie wiadomo czy dzieciaka do szkoły na wyspach posłać czy spadać do polszy…

2 polubienia

Może poczekajcie na wypowiedzi naszych kolegów i koleżanek z forum, którzy żyją i pracują za granicą.

Ja na Dude oddałem głos, ale nie pójdę. Nie może wygrać ten ten ten… Nawet tutaj! Xd

Na własne M na zachodzie trzeba ostro bakać. Cebulaki wolą troche zarobic j przyjechać pochwalić sie do Polski :joy:

Żyją z tego czekając na następne “wezwanie”.

1 polubienie

Znam ludzi po maturach, wyższych studiach ( nauczyciele, dawni dyrektorzy szkół, władający 5 językami nawet) a zapierdzielający za granicą ze szmatą w ręku… ( co nie jest złe oczywiście). edit 5 to może przesadziłam ale 3 na pewno…:smiley:

4 polubienia

Ich życie to ja znam na wylot nawet :smiley:

Ja akurat mam taką w rodzinie, doskonale mówi w 6 językach, nie lata że szmatą, a jednak lata :wink:

Znam wielu. Uk, Francja, Holandia, Niemcy. Ciężko pracują. Fizycznie. Niektórzy zdradzają swoje połówki z innymi Polakami. Bo wielu żyje tam na kupie.
Najpierw bakanie a wieczorem popijanie i konsola.

Bakanie to coś w rodzaju wstrzykiwania marichuanen? Xd

Bo ma lat 5 ojca Brytyjczyka, matkę Polkę, ciocie Hiszpankę, wujka Francuza:D takiego skrzata małego zdolnego też spotkałam…

2 polubienia

A czemu mają mieć lepsze fuchy od tamtejszych? To tylko siła robocza. Uzupełnienie braków. Zresztą Polak-kierownik to samo zło z tego co mi mówią. Lepiej bakac pod obcym.

1 polubienie

Generalnie uważam że jeżeli ktos zna języki obce i posiada jakis fach albo jest specjalistą z technicznej dziedziny to w Polsce tez znajdzie dobrą pracę. Kwestia kwalifikacji i odwagi.

1 polubienie

Tylko thuże uciekają z polszy… :smiley:

1 polubienie

A poza tym to nieuczciwe - gdy wykształcenie nabyli w polszy nawet języka się uczyli w polszy - podstawy… i zabierają to wszystko z polszy dla narodu obcego :smiley: przewrotny chory took myślenia mego egoistycznego…

2 polubienia

Ma 35 lat, jest już sierotą.

1 polubienie

Życie piszę różne scenariusze…

2 polubienia